Pełnoklatkowy Canon EOS R5 C z nagrywaniem w 8K!

Pełnoklatkowy Canon EOS R5 C z nagrywaniem w 8K!

 

 

Bagnet Canon R rozwija się w szalonym tempie! Chyba trzeba będzie zaopatrzyć się w nowe dyski oraz karty graficzne, bo jak tak dalej pójdzie, to 8K dużo szybciej się rozpowszechni niż nam się wydawało!  

KOMUNIKAT PRASOWY PRODUCENTA

Canon Europe prezentuje dziś premierowy model EOS R5 C –hybrydową kamerę filmową, która łączy profesjonalne funkcje kinowe serii Cinema EOS z możliwościami fotograficznymi systemu EOS R. Trzy elementy – pełnoklatkowa matryca CMOS o wysokiej rozdzielczości, procesor DIGIC X i mocowanie RF – umożliwiają rejestrowanie obrazu 8K z wysoką wiernością obrazu oraz fotografowanie w rozdzielczości 45 megapikseli z szybkością 20 klatek na sekundę w trybie seryjnym. Co więcej, wszystko to zmieszczono w jednym korpusie! Mając na uwadze jaki duży wpływ wywarł model EOS 5D Mark II na przemysł filmowy, inżynierowie Canon zaprojektowali kompaktowy, wszechstronny korpus aparatu EOS R5 C, który wychodzi naprzeciw potrzebom nowego pokolenia twórców oraz indywidualnych fotografów i filmowców. W ramach dalszego ulepszania linii Cinema EOS Canon wprowadza również istotną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla uznanego modelu EOS C70. Poprawi ona możliwości Cinema EOS, dodając między innymi 12-bitowy zapis w formacie Cinema RAW Light.

Pierwsza hybrydowa kamera Cinema EOS produkcji Canon

EOS R5 C jako pierwszy model w uznanym systemie Cinema EOS umożliwia nagrywanie w formacie 8K 30p RAW bez zewnętrznego źródła zasilania (a przy jego użyciu do 60p), co pozwala uzyskać wyjątkową wyrazistość obrazu i nieograniczone możliwości postprodukcyjne. Dzięki wewnętrznemu systemowi aktywnego chłodzenia użytkownicy mogą cieszyć się godzinami filmowania w wysokiej jakości   8K. Dzięki obsłudze HDR PQ i HLG, a także popularnemu zakresowi tonalnemu Canon Log 3, filmowcy mogą nagrywać zapierające dech w piersiach, realistyczne materiały wideo oraz wyrażać się twórczo na jeszcze więcej sposobów, zapewniając widzom uczucie autentycznego zanurzenia w swoich produkcjach. Ustawienie ostrości opiera się na uznanym systemie Dual Pixel CMOS AF, z możliwością wykrywania oka i zaawansowanym śledzeniem głowy EOS iTR AF X. co umożliwia precyzyjne ustawienie ostrości obrazu w dowolnych warunkach. Kamera posiada 5-osiową stabilizację elektroniczną, która w połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu obiektywu łagodzi skutki drgań podczas zapisu obrazu z ręki.

Dzięki nowoczesnej matrycy o rozdzielczości 45 megapikseli i procesorowi DIGIC X EOS R5 C oferuje najwyższą jakość fotografii i błyskawiczną prędkość w trybie zdjęć seryjnych – nawet 20 klatek na sekundę. Procesor DIGIC X umożliwia również innowacyjne przetwarzanie szumów i fotografowanie z czułością ISO nawet do 51200, które świetnie sprawdza się w słabo oświetlonych miejscach, np. podczas halowych imprez sportowych. Fotografowie zyskują większą swobodę twórczą dzięki możliwości zapisu zdjęć w 10-bitowym formacie HEIF z wykorzystaniem rozszerzonego zakresu dynamicznego i szerszej gamy kolorów. Dodatkowe opcje zapewnia interwałometr, który umożliwia tworzenie fotografii poklatkowych o niesamowitej rozdzielczości.

Sprawniejsza praca w rozdzielczości 8K

EOS R5 C zapisuje materiał wewnętrznie w 12-bitowym formacie Cinema RAW Light, zachowując szeroki zakres dynamiczny i bogatą gamą kolorów. Do wyboru są trzy nowe warianty RAW – RAW HQ (wysoka jakość), RAW ST (jakość standardowa) i RAW LT (jakość „light”) – dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać tryb w zależności od potrzeb i procesu produkcji. Dwa gniazda kart — CFexpress 2.0 Typu B i UHS-II SD — zapewniają zaawansowane możliwości nagrywania równoczesnego. Na każdej karcie można w tym samym czasie rejestrować film w różnych formatach i rozdzielczościach oraz przy użyciu innej głębi bitowej, co bardzo usprawnia pracę – obejmuje to również rejestrację dźwięku podczas nagrywania w 4K 120p. Oprócz 12-bitowego formatu Cinema RAW Light EOS R5 C obsługuje popularny 10-bitowy format XF-AVC opracowany przez Canon (do 810 Mb/s) oraz oferuje różnorodne opcje związane z plikami MP4. Nagrywanie w rozdzielczości 4K i Full HD dzięki nadpróbkowaniu wykorzystuje pełnoklatkową matrycę 8K. W rezultacie obraz cechuje się wyjątkową wyrazistością i kolorystyką przy niskim poziomie szumów. Ułatwia to także nagrywanie materiałów o wysokim klatkażu w rozdzielczości 4K 120p, bez przycinania kąta widzenia i z zachowaniem funkcji automatycznego ustawiania ostrości.

Wszechstronność i łączność

EOS R5 C to wszechstronne narzędzie, które Canon oferuje profesjonalistom. Pomoże im ono sprostać coraz większym wymaganiom stawianym przed twórcami materiałów filmowych i fotograficznych. Innowacyjne mocowanie RF charakteryzuje się krótką odległością między tylną soczewką obiektywu a matrycą, a także 12-stykowym złączem zapewniającym szybszą komunikację między korpusem aparatu a obiektywem. Kamera EOS R5 C, wyposażona w to mocowanie, jest kompatybilna z obiektywami Canon (EF, RF i kinowymi), a także z obiektywami anamorficznymi innych producentów. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać szersze proporcje obrazu na potrzeby srebrnego ekranu. W odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania na treści w technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) Canon upraszcza produkcję atrakcyjnych materiałów VR – od nagrania po edycję – umożliwiając rejestrację filmów w rozdzielczości 8K z wykorzystaniem swojego nowego obiektywu RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye. EOS R5 C oferuje elastyczność w doborze nie tylko obiektywów, ale także akcesoriów – dzięki zastosowaniu tej samej stopki, którą można znaleźć w aparatach EOS R3 i XF605. Daje ona możliwość bezpośredniego podłączania i zasilania akcesoriów, takich jak mikrofon stereofoniczny Canon DM-E1D, lampa błyskowa Canon Speedlight 470EX-AI i adapter audio XLR CA-XLR2d produkcji TASCAM. Kamerę wyposażono również w dedykowany terminal wejścia/wyjścia Timecode do integracji z profesjonalnym rozwiązaniem wielokamerowym. Dzięki zaawansowanemu systemowi łączności użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Content Transfer Mobile  do transferu FTP i edycji metadanych ML-G2. To idealne rozwiązanie dla operatorów newsowych i indywidualnych pracujących w odległym terenie.

Kompaktowy, znajomy korpus

By umożliwić najwydajniejsze działanie w obu wymiarach, Canon EOS R5 C wyposażono w oddzielne menu dla zdjęć i filmów – system EOS R i interfejs Cinema EOS. Korzystając z 3-pozycyjnego przełącznika zasilania, użytkownicy mogą zmieniać tryby i uzyskiwać dostęp do odpowiednich ustawień. Dzięki 13 programowalnym przyciskom i szerokiej gamie profesjonalnych funkcji wideo kamera EOS R5 C oferuje wyjątkowe możliwości personalizacji. Ten filmowy kombajn zaopatrzono w 0,5-calowy wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości z 5,76 milionami punktów, umożliwiający dokładną analizę obrazu. Na górze znajduje się wyświetlacz do szybkiego sprawdzania ustawień kamery. Wygodny podgląd z wielu kątów o każdej porze dnia i nocy jest natomiast możliwy dzięki przegubowemu 3,2-calowemu monitorowi LCD.

 

canon_R5C_foto2

 

canon_R5C_foto3

 

canon_R5C_foto1

 

Model EOS R5 C zaprojektowano z myślą o indywidualnych twórcach, przez co jest bardzo lekki. Jego obudowa waży zaledwie 680 g, co czyni go najmniejszą i najlżejszą kamerą w serii Cinema EOS. Kompaktowa obudowa cechuje się dużą wytrzymałością. Zbudowana ze stopu magnezu jest odporna na kurz i warunki atmosferyczne oraz dzięki innowacyjnej konstrukcji, która oddziela wiatrak chłodzący od elementów elektrycznych nawet w miejscach wlotu i wylotu powietrza.

Model EOS R5C to jak dotąd najmniejsza i najbardziej wszechstronna kamera w serii Cinema EOS. jest urządzeniem hybrydowym najwyższej klasy, które umożliwia płynne filmowanie w rozdzielczości 8K oraz błyskawiczne zdjęcia wysokiej jakości. Nowa kamera spełni wszystkie twórcze wymagania profesjonalnych filmowców i fotografów.

Najważniejsze właściwości modelu EOS R5 C:

  • Pełnoklatkowa matryca z możliwością nagrywania w 12-bitowym formacie RAW 8K/30p lub 8K/60p w przypadku korzystania z zewnętrznego źródła zasilania
  • Zdjęcia w rozdzielczości 45 megapikseli do 20 kl/s
  • Precyzyjny Eye AF dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF oraz inteligentne śledzenie twarzy/ głowy za pośrednictwem EOS iTR AF X
  • Rozbudowane profesjonalne formaty zapisu, w tym trzy nowe warianty Cinema RAW Light
  • Aktywne chłodzenie przy długotrwałym nagrywaniu
  • Terminal Timecode
  • Mocowanie RF z zaawansowaną łączoną stabilizacją obrazu
  • Zaawansowany system łączności i wielofunkcyjna stopka do montowania akcesoriów

 

Więcej informacji na temat modelu EOS R5 C możecie znaleźć na stronie: https://www.canon.pl/cameras/eos-r5c/

 

 

 

 

źródło: www.canon.pl

Tag: canon, r5c


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj