Nowa rodzinka - Samsung Galaxy S22

Nowa rodzinka - Samsung Galaxy S22

 

 

Samsung zaprezentował całą gamę smartfonów Galaxy S22. Od najwyższego modelu Galaxy S22 Ultra poprzez Galaxy S22+ do „zwykłego” Galaxy S22. Ale po kolei.... Posłuchajmy, co ma do powiedzenia producent

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Najlepszy aparat, najwyższa wydajność i najszybsza łączność wśród smartfonów Galaxy – Galaxy S22 Ultra zapewnia nowy poziom wrażeń mobilnych, łącząc cenione przez fanów funkcje serii Note i S.

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy S22 Ultra, który łączy to, co najlepsze we flagowych urządzeniach Galaxy – niezrównaną moc serii Note oraz profesjonalnej klasy aparat i wydajność znaną z serii Galaxy S – wyznaczając tym samym nowy standard smartfonów premium. Wbudowany rysik S Pen, zaawansowane funkcje rejestrowania zdjęć i wideo nocą oraz działająca ponad dobę bateria czynią z Galaxy S22 Ultra najpotężniejszy smartfon Ultra zaprojektowany jak dotąd przez Samsung.

– Opracowując nowe urządzenia premium, nieustannie podnosimy poprzeczkę – powiedział TM Roh, President and Head w Samsung Electronics’ MX (Mobile eXperience) Business – Galaxy S22 Ultra łączy popularną funkcjonalność Galaxy Note z najbardziej cenionymi cechami serii S, oferując prawdziwie wyjątkowe wrażenia mobilne. To ogromny krok naprzód dla technologii mobilnej, wyznaczający nowy standard tego, co może oferować smartfon.

Od kreatywności i produktywności po moc i wydajność – Galaxy S22 Ultra wzbogaca serię S o najlepsze aspekty Note (w tym flagowy rysik S Pen) oferując wszystko to, co zaprezentowane wraz z nim modele Galaxy S22 i S22+, a także nowe, wyjątkowe funkcje [1].

Najpotężniejszy jak dotąd smartfon z serii Galaxy S

Po raz pierwszy, doceniany przez fanów wbudowany rysik S Pen jest dostępny na urządzeniu z serii Galaxy S – jest to najszybszy i najbardziej responsywny rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung. Za sprawą zredukowanej o 70% latencji [2] umożliwia on jeszcze bardziej naturalne pisanie i rysowanie na rozległym ekranie S22 Ultra. Zapewnia też nowe sposoby interakcji z aplikacjami.

Dzięki rysikowi S Pen, Galaxy S22 Ultra to więcej niż smartfon. Oferując rozwiązania znane z serii Note, otwiera nowe możliwości w zakresie kreatywności i produktywności, zapewniając całkiem nowe mobilne wrażenia.

Idealnie zintegrowany aparat i elegancka metalowa obudowa Galaxy S22 Ultra, tworząca efekt lustra, nadają mu wyjątkowy design klasy premium. Całość uzupełnia szklane wykończenie oraz ikoniczne, wyraziste krawędzie znane z serii Galaxy Note. Galaxy S22 Ultra dostępny jest w czterech inspirowanych naturą kolorach: czarnym, białym, zielonym oraz oferowanym po raz pierwszy burgundowym [3].

Olśniewające zdjęcia i filmy – zarówno w dzień, jak i w nocy

Galaxy S22 Ultra pozwala w każdych warunkach oświetleniowych rejestrować obrazy i treści, które od razu można udostępniać. Zaawansowane funkcje fotografii nocnej, dostępne we wszystkich urządzeniach z serii Galaxy S22, umożliwiają nagrywanie wyrazistych materiałów wideo bez refleksów, zarówno przy użyciu aparatu przedniego, jak i tylnego o każdej porze. Smartfon Galaxy S22 Ultra wyposażono w największą matrycę opracowaną dotychczas przez firmę [4], która dzięki technologii nona binning tworzy piksel o wielkości 2,4 um. Pozwala to matrycy przechwycić więcej światła i danych, optymalizując doświetlenie i szczegółowość zdjęć i nagrywanych filmów. Co więcej, zaawansowany obiektyw zastosowany w Galaxy S22 Ultra pozwala rejestrować w nocy płynniejsze i bardziej wyraziste wideo bez refleksów. Zaś funkcja Auto Framing (automatyczne ramki) sprawia, że aparat idealnie rejestruje zarówno jedną osobę, jak i grupę do dziesięciu osób [5].

Aparat w Galaxy S22 Ultra jest nie tylko najpotężniejszy w historii smartfonów Samsung, ale i najbardziej inteligentny, umożliwiając rejestrowanie olśniewających zdjęć i wideo niezależnie od warunków oświetlenia. Do dyspozycji mamy zoom, który pozwala aż 100-krotnie zbliżyć się do centrum akcji [6]. Galaxy S22 Ultra oferuje również wiele nowych funkcji wspieranych przez AI, takich jak tryb portretowy, dzięki którym każde zdjęcie prezentuje się profesjonalnie.

Dzięki Galaxy S22 Ultra zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie zyskują dostęp do narzędzi, które pozwalają rejestrować piękne ujęcia w każdej sytuacji. Podobnie jak smartfony Galaxy S22 i S22+, Galaxy S22 Ultra oferuje ekskluzywny dostęp do aplikacji Expert RAW [7], obejmującej kompleksowy zestaw narzędzi, za sprawą których edycja obrazów przypomina pracę na lustrzance cyfrowej, a użytkownik zyskuje znacznie większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem sesji fotograficznej. Opcja zapisu zdjęć w formacie RAW do 16 bitów zapewnia większą kontrolę nad edycją przy użyciu większej ilości danych obrazu. Podobne jak w przypadku lustrzanki cyfrowej rozwiązanie pozwala rozjaśniać lub przyciemniać zdjęcia przy pomocy ustawień ISO i szybkości migawki, dostosowywać balans bieli, by obrazy zyskały cieplejszą lub chłodniejszą tonację, oraz ręcznie wyostrzać pożądany obiekt, by fotografie wyglądały dokładnie tak, jak chce użytkownik.

Nieograniczona moc i wydajność

Galaxy S22 Ultra stworzono z myślą o wyjątkowo intensywnym dniu pracy. Po raz pierwszy smartfony z serii Galaxy S zostały wyposażone w najnowszy procesor 4 nm, który odpowiada za zaawansowane przetwarzanie AI i uczenie maszynowe. Galaxy S22 Ultra obsługuje ponadto łączność Wi-Fi 6E, niemal dwukrotnie przekraczającą prędkość Wi-Fi 6 [8]. Oznacza to, że użytkownik może cieszyć się niedoścignionym działaniem wszystkich najczęściej używanych aplikacji – zarówno podczas grania, streamowania, czy pracy [9]. Ta niezwykła moc opiera się na potężnej baterii Galaxy S22 Ultra, która po każdym ładowaniu gwarantuje ponad 24 h działania [10]. Galaxy S22 Ultra obsługuje też superszybkie ładowanie 45 W, dzięki któremu po zaledwie 10-minutowym doładowaniu [11] można nagrać ponad 50 minut materiału wideo. Teraz użytkownik może pracować, grać czy oglądać, ciesząc się mocą, za sprawą której zawsze pozostanie połączony.

Niezależnie od tego, czy użytkownik ogląda treści, czy sam je tworzy, wciągający, 6,8-calowy [12] adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X ożywi je z zapierającą dech szczegółowością oraz jasnością szczytową wynoszącą 1750 nitów. Dodatkowo technologia Vision Booster sprawia, że ekran Galaxy S22 Ultra dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych, co przekłada się na optymalne wrażenia z oglądania nawet w ostrym świetle słonecznym.

W ramach działań Samsung mających na celu zapewnienie użytkownikom mobilnym optymalnych wrażeń i doskonałej wydajności, wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android [13]. Teraz miliony użytkowników Galaxy będą mogły cieszyć się jeszcze dłuższym cyklem życia smartfonów, korzystając przy tym z najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i produktywności oraz ekscytujących nowych funkcji. Samsung będzie stopniowo obejmował tą inicjatywą coraz więcej oferowanych przez siebie urządzeń, by zapewnić pełną obsługę całego ekosystemu Galaxy.

Zabezpieczenia, którym można zaufać

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni potężna platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć telefonu.

Seria Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet [14] – płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza codzienne życie. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów takich jak bilet lotniczy.

Ekosystemem Galaxy

Wraz z nową serią S22 Samsung wprowadza na rynek całkiem nową linię tabletów oraz pakiet uaktualnionych funkcji Galaxy Watch4, by użytkownicy mogli pozostać na bieżąco w każdym aspekcie życia. Rodzina urządzeń Galaxy Tab S8 – obejmująca Tab S8, Tab S8+ i Tab S8 Ultra – to najbardziej wszechstronna linia tabletów Samsung, zaprojektowana, by wyjść naprzeciw wciąż zmieniającym się potrzebom wszystkich, którzy pracują, uczą się, bawią i tworzą.

Przedsprzedaż i dostępność

Przedsprzedaż Galaxy S22 Ultra rozpocznie się 9.02.2022 o 16:00 i potrwa do 24.02.2022 do 23:59 lub do wyczerpania puli benefitów. Smartfon zadebiutuje na półkach sklepowych 25.02.2022.

Szczegółowe informacje, w tym lista partnerów handlowych oraz regulamin promocji dostępny jest na stronie przedsprzedaz.samsung.pl.

To co nas interesuje to oczywiście aparaty fotograficzne:

  • Aparaty podstawowe: ultraszerokokątny 12 MPix (f/2.2, pole widzenia 120˚), aparat szerokokątny 108 MPix (f/1,8, pole widzenia 85˚), teleobiektyw 10 MPix (3x zoom optyczny, f/2.4, pole widzenia od 36˚), teleobiektyw 10 MPix (10x zoom optyczny, f/4.9, pole widzenia 11˚)
  • Aparat przedni: 40 MP (f/2,2, pole widzenia 80˚)

 

[1] S Pen jest dostępny wyłącznie w Galaxy S22 Ultra.

[2] W porównaniu do Galaxy S21 Ultra.

[3] Dostępność może się różnić w zależności od kraju.

[4] Matryca o pikselach 2,4 um takiego samego rozmiaru, jak w Galaxy S21 Ultra.

[5] Funkcja Auto Framing jest dostępna tylko w trybie wideo i należy ją włączyć przed rozpoczęciem nagrania. Może nie współdziałać z niektórymi rozdzielczościami i proporcjami ekranu. Podczas korzystania z Auto Framing mogą nie być dostępne niektóre funkcje. Rozwiązanie rozpoznaje tylko ludzi, istnieje też limit liczby rozpoznawanych osób. Funkcja jest dostępna w aparacie Samsung, BlueJeans, Google Duo, Meta Messenger, Google Meet, New Knox Meeting, Microsoft Teams, Cisco Webex Meet i Zoom. Dostępna tylko w ultraszerokokątnym aparacie przednim.

[6] 100X Space Zoom obejmuje 10x zoom optyczny i do 100x zoom cyfrowy z technologią AI Super Resolution. Zbliżenie przekraczające 10x może spowodować pewne pogorszenie obrazu.

[7] Przed użyciem należy osobno, bezpłatnie pobrać Expert RAW z Galaxy Store.

[8] Wymaga optymalnego połączenia. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika.

[9] Dostępność sieci Wi-Fi 6E może się różnić w zależności od rynku, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Wymaga optymalnego połącznia oraz routera Wi-Fi 6E.

[10] Szacowane na podstawie profilu użycia przeciętnego/typowego użytkownika. Niezależnie ocenione przez Strategy Analytics między 8 a 20 grudnia 2021 r. w USA i Wielkiej Brytanii na niewprowadzonych jeszcze na rynek wersjach SM-S901, SM-S906 i SM-S908 przy domyślnych ustawieniach i użyciu sieci 5G Sub6 (NIE testowano w ramach sieci 5G mmWave). Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.

[11] Na podstawie wyników superszybkiego ładowania uzyskanych w wewnętrznych testach laboratoryjnych Samsung przeprowadzonych z adapterem podróżnym 45 W, gdy pozostało 0% energii, a wszystkie usługi, funkcje i ekran były wyłączone. Rzeczywista prędkość ładowania może zależeć również od sposobu użytkowania, warunków ładowania i innych czynników. Adapter podróżny 45 W jest sprzedawany osobno. Należy używać wyłącznie ładowarek i kabli zatwierdzonych przez Samsung.

[12] Ekran mierzony po przekątnej; rzeczywista powierzchnia wyświetlania może być mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[13] Dostępność i termin udostępniania aktualizacji i funkcji Android OS może się różnić w zależności od modelu urządzenia i rynku. Obecnie urządzenia, którym przysługują aktualizacje do czterech kolejnych wersji system operacyjnego Android, to m.in. seria Galaxy S22 (S22/S22+/S22 Ultra), S21 (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold3, Z Flip3 oraz seria Tab S8 (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra).

[14] Samsung Wallet będzie obsługiwany na wszystkich urządzeniach serii Galaxy S22. Funkcja cyfrowego dowodu osobistego będzie dostępna w tym roku, a po wprowadzeniu telefonów na rynek opcja karty pokładowej i biletu zadebiutuje najpierw w Korei Płd.

 

 

Samsung Galaxy S22 i S22+ – poznaj moc mobilnej fotografii w dzień i w nocy

Tworzenie, rejestrowanie i udostępnianie niezapomnianych momentów będzie od teraz dużo prostsze za sprawą bazujących na AI funkcji fotograficznych w najnowszych smartfonach Galaxy.

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy S22 i S22+, dwa flagowe urządzenia stworzone z myślą o kreatywności i wyrażaniu siebie. Nowe smartfony wyposażono w nowe aparaty z zaawansowanym, inteligentnym przetwarzaniem obrazu, które pozwalają wydobyć piękno z każdego ujęcia. Za sprawą odważnego i zrównoważonego designu, smartfony Galaxy S22 i S22+ nie tylko znakomicie się prezentują, ale są również przyjazne dla środowiska.

– Aparaty w smartfonach zmieniły sposób, w jaki tworzymy, udostępniamy treści i komunikujemy się z innymi. Używamy zdjęć i wideo, by wyrażać siebie i być w kontakcie z bliskimi – mówi TM Roh, President and Head w Samsung Electronics’ MX (Mobile eXperience) Business. – Dlatego skupiliśmy się na tym, by nasze najnowsze urządzenia z serii S oferowały zarówno przełomowe funkcje aparatu, które doskonale sprawdzą się i w dzień, i w nocy, jak i najwyższą mobilną wydajność.

Inteligentny aparat – więcej możliwości w dzień i w nocy

Smartfony Galaxy S22 i S22+ zaprojektowano z myślą o zapewnieniu nowego poziomu wrażeń z rejestrowania rzeczywistości. Wyjątkowe możliwości nocnej fotografii zapewnia m.in. o 23% większa matryca w porównaniu do Galaxy S21 i S21+ i technologia Adaptive Pixel. Dzięki nim, aparat wychwytuje więcej światła, wyostrza detale i odwzorowuje wyraziste i żywe kolory, także w trudnych warunkach oświetleniowych [1]. Zarówno Galaxy S22, jak i S22+ oferują aparat główny 50MP, teleobiektyw 10MP i aparat ultraszerokokątny 12MP, gwarantując najwyższą jakość każdego ujęcia. Nagrywanie grupowego wideo stanie się teraz dużo prostsze. Nowa w przypadku serii Galaxy S funkcja Automatyczne ramki [2] rozpoznaje i śledzi do 10 osób, by każda z nich zmieściła się w kadrze. Oba smartfony wyposażono ponadto w zaawansowaną technologię AI VIDIS, która minimalizuje drgania, co przekłada się na płynne, ostre nagrania nawet podczas rejestrowania wideo w ruchu.

Debiutujące smartfony Galaxy S22 i S22+ oferują także najnowszą technologię AI firmy Samsung, która udoskonali każde zdjęcie. Teraz zrobienie perfekcyjnego portretu to nic trudnego dzięki nowej AI Stereo Depth Map, a fotografowane obiekty będą się prezentowały w sposób niezwykle szczegółowy za sprawą zaawansowanego algorytmu AI. Równie dobrze uchwycimy w kadrze ujęcia zwierząt: nowy tryb portretowy w smartfonach Galaxy S22/S22+ sprawia, że sierść pupila nie zleje się z tłem, gwarantując idealne ujęcia.

Moc i wydajność, które dotrzymują kroku codzienności

Smartfony Galaxy S22 i S22+ zaprojektowano tak, aby dotrzymywały kroku użytkownikom, nawet w najbardziej intensywne dni. Pierwszy procesor w technologii 4nm, zastosowany w smartfonach Galaxy, napędza najbardziej jak dotąd zaawansowane przetwarzanie AI i maszynowe uczenie się, co przekłada się na niezrównaną wydajność. Co więcej, analiza zachowań sieciowych usprawnia działanie aplikacji, ponieważ automatycznie wykrywa, która z nich jest w danej chwili wykorzystywana, i to do niej kieruje najwięcej mocy. W efekcie streaming, surfowanie w sieci i obsługa aplikacji nigdy jeszcze nie były równie płynne.

Błyskawicznie działający procesor wymaga odpowiedniej ilości mocy. Dlatego właśnie Galaxy S22 wyposażono w działającą cały dzień baterię [3] i obsługę szybkiego ładowania 25 W, zaś Galaxy S22+ oferuje superszybkie ładowanie 45 W [4].

Streaming filmu czy ulubionego serialu na smartfonach Galaxy S22 i S22+ będzie niezapomnianym doświadczeniem. Oba urządzenia wyposażono w adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED [5] 2X, zaprojektowany z myślą o optymalnych wrażeniach z gamingu i oglądania. Niezależnie od tego, czy użytkownik wybierze 6,1-calowy [6] ekran premium Galaxy S22, czy 6,6-calowy [7] ekran Galaxy S22+, zawsze będzie mógł cieszyć się inteligentną technologią Vision Booster, która automatycznie dostosowuje wyświetlacz do światła otoczenia i poprawia kontrast kolorów, zapewniając najlepsze możliwe odwzorowanie treści. Co więcej, udoskonalenia w zakresie wydajności sprzętowej pozwoliły dodatkowo poprawić jasność wyświetlaczy: w przypadku S22 jasność szczytowa wynosi 1300 nitów, zaś w przypadku S22+ – aż 1750 nitów.

Za sprawą partnerstwa z Google użytkownicy Galaxy S22 i S22+ mogą teraz korzystać z Google Duo [8] z opcją udostępniania na żywo [9], by wraz z przyjaciółmi przeglądać zdjęcia w Galerii albo razem ze współpracownikami tworzyć notatki ze spotkania na Samsung Notes – także będąc w różnych lokalizacjach [10].

Perfekcyjny, trwały design

Zarówno Galaxy S22, jak i S22+ oferują doceniany przez fanów, ikoniczny dla serii Galaxy S design Contour-Cut, który idealnie łączy aparat z obudową smartfonu. By nadać najnowszym smartfonom jeszcze bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd, Samsung połączył w obu urządzeniach wyjątkowy, płaski wyświetlacz z luksusowym szklanym wykończeniem. Obudowa aparatu w serii Galaxy S jest teraz kolorystycznie dopasowana do korpusu urządzenia, a jej smukłe, symetryczne obramowanie zapewnia spójny, elegancki wygląd. Smartfony Galaxy S22 i S22+ dostępne są w kolorach czarnym, białym, zielonym i różowym [11].

Poza eleganckim designem, seria Galaxy S22 oferuje najwyższą wśród urządzeń mobilnych Samsung trwałość. Galaxy S22 i S22+ to pierwsze smartfony z serii S, w których użyto najodporniejszego w branży, zbrojonego aluminium. Zarówno z przodu jak i z tyłu obudowy Galaxy S22 i S22+ zastosowano trwałe szkło Corning® Gorilla® Glass Victus®+, by zapobiegać negatywnym skutkom przypadkowego upuszczenia smartfonu.

Samsung podejmuje wszelkie kroki, aby zapewnić użytkownikom urządzeń Galaxy optymalne wrażenia z obsługi i doskonałą wydajność. Dlatego wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android [12]. Teraz miliony użytkowników Galaxy będą mogły cieszyć się jeszcze dłuższym cyklem życia smartfonów, korzystając przy tym z najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i produktywności oraz ekscytujących nowych funkcji. Samsung będzie stopniowo obejmował tą inicjatywą coraz więcej oferowanych przez siebie urządzeń, by zapewnić pełną obsługę całego ekosystemu Galaxy.

Seria Galaxy S ułatwia też personalizację smartfonu. Przejrzysty, intuicyjny interfejs użytkownika One UI pozwala dostosować ekran główny i widżety do osobistych preferencji. Umożliwia wybór kolorów ikon, widżetów czy palety barw, by oferować mobilne wrażenia oddające osobowość użytkownika. One UI daje ponadto łatwy dostęp do mnóstwa emotikon, GIF-ów i naklejek bezpośrednio z klawiatury, co pozwala użytkownikom natychmiast komunikować emocje bez potrzeby pisania.

Tworzenie zrównoważonej przyszłości wraz z Galaxy for the Planet

Galaxy S22 to najbardziej przyjazna środowisku seria urządzeń Galaxy, która łączy pionierskie technologie z dbałością o planetę. Zanieczyszczenie plastikiem to poważne zagrożenie dla środowiska, a porzucone sieci rybackie są szczególnie szkodliwe dla oceanów i żyjących w nich zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącymi organizacjami Samsung pomaga zbierać takie porzucone sieci [13], po czym przekształca je w wysokowydajny materiał wykorzystywany do budowy smartfonów. Materiał ten – użyty w obudowie przycisków serii Galaxy S22 – w 20% składa się z poddanych recyklingowi plastików z porzuconych sieci rybackich, które inaczej zaśmiecałyby oceany [14]. W urządzeniach serii Galaxy S22 materiał poużytkowy z recyklingu wykorzystano ponadto w module głośnika, a także wewnątrz przycisków zasilania i głośności.

Poza plastikiem, który trafiłby do oceanu, Samsung stosuje także w pełni przetworzony papier – wykorzystując go w opakowaniach smartfonów – oraz folię ochronną z plastiku z recyklingu. Każde pudełko projektowane jest z posiadających certyfikat UL, przyjaznych dla środowiska materiałów, takich jak plastik poużytkowy z recyklingu czy substancje organiczne. Wspomniane działania są przykładem tego, jak w ramach programu Galaxy for the Planet Samsung stara się zdziałać więcej, wykorzystując mniej zasobów.

Zabezpieczenia, którym można zaufać

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni potężna platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault, obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć smartfonu.

Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet [15] – płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza życie codzienne. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów, takich jak bilet lotniczy.

Stały kontakt z ekosystemem Galaxy

Wraz z nową serią S22 Samsung wprowadza na rynek nową linię tabletów oraz pakiet uaktualnionych funkcji Galaxy Watch4, by użytkownicy mogli pozostać na bieżąco w każdym aspekcie życia. Rodzina urządzeń Galaxy Tab S8 – obejmująca Tab S8, Tab S8+ i Tab S8 Ultra – to najbardziej wszechstronna linia tabletów Samsung, zaprojektowana, by odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby wszystkich, którzy pracują, uczą się, bawią i tworzą.

Przedsprzedaż i dostępność

Przedsprzedaż modeli Galaxy S22 i S22+ rozpocznie się 9.02.2022 o 16:00 i potrwa do 10.03.2022 do 23:59 lub do wyczerpania puli benefitów. Smartfony zadebiutują na półkach sklepowych 11.03.2022.

W ramach oferty przedsprzedażowej, klienci mogą zyskać słuchawki Galaxy Buds Pro oraz skorzystać z Programu Odkupu smartfonów.

Szczegółowe informacje oraz regulamin promocji dostępny jest na stronie przedsprzedaz.samsung.pl.

 

[1] Adaptive Pixel działa tylko w przypadku zdjęć w wysokiej rozdzielczości (nie działa w przypadku rozdzielczości podstawowej).

[2] Funkcja Auto Framing jest dostępna tylko w trybie wideo i należy ją włączyć przed rozpoczęciem nagrania. Może nie współdziałać z niektórymi rozdzielczościami i proporcjami ekranu. Podczas korzystania z Auto Framing mogą nie być dostępne niektóre funkcje. Rozwiązanie rozpoznaje tylko ludzi, istnieje też limit liczby rozpoznawanych osób. Funkcja jest dostępna w aparacie Samsung, BlueJeans, Google Duo, Meta Messenger, Google Meet, New Knox Meeting, Microsoft Teams, Cisco Webex Meet i Zoom. Dostępna tylko w ultraszerokokątnym aparacie przednim.

[3] Szacowane na podstawie profilu użycia przeciętnego/typowego użytkownika. Niezależnie ocenione przez Strategy Analytics między 8 a 20 grudnia 2021 r. w USA i Wielkiej Brytanii na niewprowadzonych jeszcze na rynek wersjach SM-S901, SM-S906 i SM-S908 przy domyślnych ustawieniach i użyciu sieci 5G Sub6 (NIE testowano w ramach sieci 5G mmWave). Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.

[4] Ładowarka sprzedawana osobno; zaleca się używanie przewodów i ładowarek zatwierdzonych przez Samsung. By zapobiec uszkodzeniu urządzenia zaleca się nie korzystać ze zużytych bądź uszkodzonych baterii, ładowarek i przewodów.

[5] VDE Germany przyznało wyświetlaczowi Dynamic AMOLED 2X z Vision Booster oferowanemu przez Galaxy S22 i S22+ certyfikat poświadczający 100% mobilnego natężenia koloru w zakresie barw DCI-P3, co oznacza, że obrazy nie są rozmyte, a kolory zawsze są niezwykle ostre niezależnie od poziomu jasności. Wyświetlacz Galaxy S22+ oferuje jasność szczytową wynoszącą 1750 nitów, zaś wyświetlacz Galaxy S22 – 1300 nitów, poprawiając kontrast pomiędzy obszarami ciemnymi a jasnymi w treściach cyfrowych, co przekłada się na bardziej olśniewającą jakość obrazu. Galaxy S22+ gwarantuje ponadto współczynnik kontrastu 3 000 000:1, a Galaxy S22 – 2 000 000:1, który zwiększa immersyjność oglądanych treści.

[6] Ekran mierzony po przekątnej; rzeczywista powierzchnia wyświetlania może być mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[7] Ekran mierzony po przekątnej; rzeczywista powierzchnia wyświetlania może być mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[8] Obecnie podczas realizacji wideopołączeń Google Duo można udostępniać następujące aplikacje: Google Arts & Culture, Google Maps, Jamboard, Samsung Notes, Galerię Samsung oraz YouTube.

[9] Google Duo jest znakiem towarowym Google LLC. Host udostępniania na żywo jest dostępny tylko na urządzeniach serii S22 i Tab S8 w chwili ich wprowadzenia na rynek; pozostałym użytkownikom urządzeń Galaxy z systemem operacyjnym Android S zostanie przekazany w późniejszym terminie. By móc korzystać z udostępniania na żywo, uczestnicy wideorozmowy mogą musieć zaktualizować aplikację Duo do najnowszej wersji. Dostępność aplikacji Google Duo może się różnić w zależności od rynku. Wymaga optymalnego połączenia sieciowego.

[10] Google Duo obsługuje rozdzielczość QHD w przypadku jednoczesnego łączenia się do 4 osób.

[11] Dostępność może się różnić w zależności od rynku.

[12] Dostępność i termin udostępniania aktualizacji i funkcji Android OS może się różnić w zależności od modelu urządzenia i rynku. Obecnie urządzenia, którym przysługują aktualizacje do czterech kolejnych wersji system operacyjnego Android, to m.in. seria Galaxy S22 (S22/S22+/S22 Ultra), S21 (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold3, Z Flip3 oraz seria Tab S8 (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra).

[13] Porzucone sieci rybackie są odbierane od partnera Samsung, który współpracuje z lokalnymi rybakami zbierającymi je z Oceanu Indyjskiego i okolicznych rejonów przybrzeżnych. Samsung nie odzyskuje sieci rybackich bezpośrednio z oceanu.

[14] Plastik, który trafiłby do oceanów, to porzucone plastikowe odpady wszelkich rozmiarów (mikroplastik, mezzoplastik i makroplastik) zlokalizowane w odległości do 50 km od brzegu w społecznościach, w których zarządzanie odpadami nie istnieje lub jest wysoko nieefektywne.

[15] Samsung Wallet będzie obsługiwany na wszystkich urządzeniach serii Galaxy S22. Funkcja cyfrowego dowodu osobistego będzie dostępna w tym roku, a po wprowadzeniu telefonów na rynek opcja karty pokładowej i biletu zadebiutuje najpierw w Korei Płd.

 

 

źródło: www.samsung.plKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj