Jest nowy Sony FE 24–70 mm F2.8 GM !!

Jest nowy Sony FE 24–70 mm F2.8 GM !!

 

Od wprowadzenia przez Sony poprzednika, tj. pierwszego obiektywu 24–70 mm F2.8 G Master minęło ponad 6 lat. Czy to dużo? Do niedawna uznalibyśmy, że niezbyt, ale świat przyspiesza a wraz z nim cała technologia, bo dziś obiektyw to nie tylko zestaw soczewek, ale w zasadzie cały komputer a te jak wiemy starzeją się dość szybko...

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Sony wprowadza FE 24–70 mm F2.8 GM II: najmniejszy i najlżejszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw standardowy F2.8

Najnowszy obiektyw z mocowaniem typu E z rodziny G Master™ wyróżnia się wiodącą na rynku konstrukcją optyczną, unikatowymi technologiami siłowników i zaawansowanym systemem AF.

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty 67. obiektywu do aparatów bezlusterkowych z mocowaniem typu E: od dawna wyczekiwanego FE 24–70 mm F2.8 GM II (SEL2470GM2). Ten najlżejszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw standardowy F2.8 [1] powstał przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii Sony i tak jak wszystkie modele z serii G Master odznacza się wyjątkową rozdzielczością i pięknym efektem bokeh. Model FE 24–70 mm F2.8 GM II, pomyślany zarówno dla fotografów, jak i autorów filmów, należy do najbardziej uniwersalnych obiektywów w ofercie Sony.

— Od wprowadzenia przez Sony pierwszego obiektywu 24–70 mm F2.8 G Master minęło już ponad 6 lat —mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe.— W tym czasie zmieniły się potrzeby użytkowników. Kierując się uwagami i oczekiwaniami środowiska twórców, zaprojektowaliśmy więc nowy FE 24–70 mm F2.8 GM II. Zakres ogniskowych 24–70 mm cieszy się niezwykłą popularnością, dlatego musieliśmy zadbać, by użytkownicy tak ważnego obiektywu mogli korzystać z najbardziej zaawansowanej, udoskonalonej technologii Sony. Dziś mamy przyjemność przedstawić najmniejszy i najlżejszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw standardowy F2.8.

Wyższa jakość obrazu z obiektywu zmiennoogniskowego dorównującego konstrukcjom stałoogniskowym [1]

Nowy FE 24–70 mm F2.8 GM II to kompaktowy, uniwersalny obiektyw, który zapewnia wysoką rozdzielczość całego kadru nawet przy szeroko otwartej przysłonie i umożliwia utrwalanie niezwykle ostrych, szczegółowych obrazów zarówno na fotografiach, jak i filmach. W całkowicie przeprojektowanej ścieżce optycznej użyto pięciu soczewek asferycznych, w tym dwóch bardzo precyzyjnych XA (extreme aspherical), a także dwóch soczewek ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji) i dwóch ze szkła Super ED. Na nowo opracowano także mechanizm ustawiania ostrości z szybującymi soczewkami. Połączenie tych elementów zaowocowało skuteczną kompensacją aberracji chromatycznej, astygmatyzmu, dystorsji i komy. W rezultacie uzyskano doskonałą rozdzielczość całego obrazu, niezależnie od ustawienia ogniskowej i przysłony.

Aby użytkownicy obiektywu FE 24–70 mm F2.8 GM II mogli uzyskać wyraźne obrazy nawet w trudnych warunkach oświetlenia, na powierzchnię soczewek równomiernie nałożono powłokę przeciwodblaskową Sony Nano AR II, wydajnie tłumiącą odblaski i tzw. duszki. Zaawansowana konstrukcja optyczna z nowo opracowaną, 11-listkową przysłoną kołową pozwala natomiast pięknie rozmyć nieostre fragmenty obrazu i wytworzyć niemal idealnie okrągłe krążki bokeh.

Nowy model znakomicie spisuje się także podczas zdjęć z małej odległości. Minimalna odległość między obiektem a matrycą obrazującą wynosi 21 cm przy ogniskowej 24 mm, a 30 cm przy 70 mm. Maksymalne powiększenie to 0,32×.

Szybki i dokładny system AF

Aby obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II niezawodnie ustawiał ostrość nawet na szybko poruszające się obiekty, wyposażono go w cztery silniki liniowe Sony XD (extreme dynamic), szybujący układ soczewek ostrości i zaawansowany system sterowania. Automatyka ostrości działa także podczas zdjęć seryjnych z szybkością do 30 kl./s [2] i nagrywania filmu w formacie 4K 120p.

Obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II w pełni wydajnie śledzi ostrość nawet po zmniejszeniu otworu przysłony. Umożliwia to zwiększenie głębi ostrości w celu wyraźnego uchwycenia obiektów fotografowanych w trybie zdjęć seryjnych [3]. Śledzenie ostrości podczas zmian ogniskowej działa około dwóch razy wydajniej niż w poprzednim modelu [4].

Zaawansowane możliwości dla twórczych filmowców

Obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II znakomicie sprawdza się w zastosowaniach filmowych, co wynika z takich cech, jak stała maksymalna przysłona F2.8, nadzwyczajna wydajność systemu AF, uniwersalność w użyciu i duża niezawodność. Silniki liniowe XD i nowo opracowany moduł przysłony zapewniają niezwykle cichą pracę systemu AF. W uzyskaniu lepszego materiału filmowego pomaga też najnowocześniejsza technologia obiektywów, która przeciwdziała zmianom kąta widzenia podczas ustawiania ostrości oraz zmianom ostrości i osi optycznej podczas regulacji zoomu. Obiektyw jest ponadto zgodny z funkcją kompensacji „oddychania” [5], dostępną w wybranych korpusach α.

Najnowszy obiektyw jest wyposażony w system ręcznej regulacji ostrości Linear Response MF. Zapewnia on bezpośrednie, powtarzalne reakcje nawet na niewielkie ruchy pierścienia ustawiania ostrości, co stanowi dodatkową zaletę w zaawansowanych produkcjach wideo. Z kolei dedykowany pierścień przysłony pozwala szybko, bezpośrednio powiększać i zmniejszać otwór przysłony. Użytkownik może wyłączyć jego kliknięcia, aby płynnie zmieniać głębię ostrości.

Niezrównana poręczność

Obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II, zaprojektowany specjalnie do kompaktowych korpusów Sony Alpha™ z mocowaniem typu E, to najmniejszy i najlżejszy na świeciei obiektyw zmiennoogniskowy 24–70 mm F2.8 w swojej klasie. Waży tylko 695 gramów — około 20% mniej od swojego poprzednika. Jego długość zmalała o 16 mm, a całkowita objętość o mniej więcej 18%. W rezultacie nowy model zapewnia jeszcze większą elastyczność i swobodę podczas pracy.

Niezawodność i ulepszona obsługa

Aby obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II był jeszcze bardziej funkcjonalny i wygodny w użyciu niż poprzednie modele, jego projektanci uwzględnili opinie i sugestie zawodowych użytkowników. Do wyposażenia tego modelu należą:

  • Przełącznik oporu stawianego przez pierścień zoomu (dwa ustawienia)
  • Nowy pierścień przysłony z wyłącznikiem kliknięć i przełącznikiem blokady przysłony
  • Dwa dostosowywane przyciski blokady ostrości
  • Pierścień ostrości zapewniający bezpośrednie, liniowe reakcje na delikatne ruchy podczas ręcznej regulacji ostrości
  • Nowa osłona obiektywu z otworem umożliwiającym regulację kołowych filtrów polaryzacyjnych (o średnicy 82 mm)
  • Przesunięty do tyłu środek ciężkości, ułatwiający posługiwanie się obiektywem

Ulepszona konstrukcja odporna na pył i wilgoć [6] zwiększa niezawodność podczas pracy w plenerze w trudnych warunkach. Przyciski i przełączniki mają gumowe uszczelki, a gniazdo mocowania obiektywu jest zabezpieczone gumowym pierścieniem. Fluorowa powłoka na przedniej soczewce przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Ułatwia też ścieranie z powierzchni obiektywu zabrudzeń i śladów po palcach.

Dostępność

Nowy obiektyw FE 24–70 mm F2.8 GM II będzie dostępny od czerwca u autoryzowanych dealerów Sony.

Zdjęcia wykonane nowym obiektywem FE 24–70 mm F2.8 GM II i materiały poświęcone temu i innym produktom fotograficznym Sony można też znaleźć w serwisie https://www.sony.pl/alphauniverse, stworzonym w celu kształcenia i inspirowania wszystkich fanów marki i użytkowników produktów Sony α.

 

[1] Porównanie wykresów MTF

[2] W połączeniu z aparatem α1. Tryb zdjęć seryjnych „Hi+”. Czas otwarcia migawki nie dłuższy niż 1/125 s. W trybie AF-C czas otwarcia migawki nie dłuższy niż 1/250 s. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od trybu fotografowania.

[3] Dotyczy zgodnych aparatów z opcją [napęd przy. w tr. AF] ustawioną na [Priorytet ostrości]. Informacji o zgodności z aparatami należy szukać w witrynie pomocy technicznej Sony.

[4] Testy Sony. W porównaniu z obiektywem SEL2470GM.

[5] Informacje o zgodności podano pod adresem https://www.sony.net/dics/breathing/ Dotyczy tylko trybu filmowania. Użycie tej funkcji może nieznacznie zmienić kąt widzenia i jakość obrazu. Nie gwarantuje się skuteczności kompensacji we wszystkich sytuacjach.

[6] Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć

 

 

źródło: www.sony.pl

Tag: sony, gm, sony 24-70


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj