Nowe obiektywy do Canon R

Nowe obiektywy do Canon R

 

 

Canon nie zwalnia tempa i wraz z nowymi korpusami wyposażonymi w matryce APS-C prezentuje dwa lekkie i wszechstronne obiektywy RF-S 18-45/4.5-6.3 IS STM oraz RF-S 18-150/3.5-6.3 IS STM

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Aparaty EOS R7 i EOS R10 umożliwiają użytkownikom korzystanie z szerokiej gamy obiektywów Canon RF produkcji - a dzięki adapterom można ich używać także z obiektywami EF i EF-S, co pozwala na bezproblemowe przejście od lustrzanki cyfrowej do bezlusterkowca. Rozszerzając serię obiektywów RF, w której skład wchodzi obecnie 26 obiektywów o ogniskowych od 5,2 mm do 1200 mm, Canon dla modeli EOS R7 i EOS R10 wprowadza dwa nowe lekkie i wszechstronne obiektywy RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM i RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM które zapewniają dodatkowe opcje. Obiektywy wyposażono w optyczny stabilizator obrazu - to sprawia, że doskonale nadają się do fotografowania i filmowania wszelkich obiektów - od krajobrazów i portretów po jedzenie i tworzenia filmów na vlogi.

Zaawansowana technologia optyczna Canon minimalizuje aberrację chromatyczną i zapewnia korekcję zniekształceń, zapewniając ostry i wyrazisty obraz. Obiektywy współpracują z systemem stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS) w modelu EOS R7 i funkcją Movie Digital IS w modelu EOS R10. Wyposażono je też w dynamiczny system stabilizacji obrazu oraz optyczną stabilizację obrazu w obiektywie. Umożliwia to uzyskanie nawet 7-stopniowej stabilizacji obrazu w przypadku modelu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM i 6,5-stopniowej w modelu RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM. Dzięki 7-listkowej przysłonie kołowej fotografowie mogą uzyskiwać piękne rozmycie tła z utrzymaniem ostrości fotografowanych obiektów.

Nowa seria aparatów Canon z matrycą APS-C przenosi innowacyjne funkcje pełnoklatkowych bezlusterkowców do bardziej kompaktowych, a jednocześnie przystępnych modeli amatorskich, umożliwiając twórcom treści i entuzjastom fotografii odkrywanie swoich pasji i osiąganie nowych poziomów kreatywności.

 

RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

Obiektyw zmiennoogniskowy RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM to idealny obiektyw uniwersalny do codziennego fotografowania dzięki kompaktowej konstrukcji i mechanizmowi chowania obiektywu, który doskonale sprawdza się w podróży. Ręczne ustawianie ostrości i mechanizm STM zapewnia płynne, ciche działanie autofokusu podczas filmowania.

Główne cechy RF-S 18–45mm F4.5–6.3 IS STM:

  • Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy RF-S o ogniskowej 29–72 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm)
  • Mechanizm chowania obiektywu zapewniający zwartą konstrukcję
  • Wbudowana stabilizacja optyczna ze skoordynowaną kontrolą 6,5 stopnia w połączeniu z aparatem EOS R7
  • Silnik STM z płynnym, automatycznym ustawieniem ostrości podczas filmowania
  • Korekcja zniekształceń i zminimalizowana aberracja chromatyczna

 

RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Obiektyw zmiennoogniskowy RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM o dużym powiększeniu, obejmującym zakres od szerokokątnego do teleobiektywu, umożliwia uzyskanie maksymalnego powiększenia 0,59x w trybie MF, co pozwala na wykonywanie makrofotografii.

Główne cechy RF-S 18–150mm F3.5–6.3 IS STM:

  • Obiektyw zmiennoogniskowy RF-S o dużym powiększeniu i ogniskowej 29–240 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm)
  • Maksymalne powiększenie 0,59x w trybie MF
  • Wbudowana stabilizacja optyczna ze skoordynowanym sterowaniem zapewniająca 7 stopni IS w połączeniu z aparatem EOS R7
  • Silnik STM z płynnym, automatycznym ustawieniem ostrości podczas filmowania
  • Korekcja zniekształceń i zminimalizowana aberracja chromatyczna

 

 

źródło: www.canon.pl

Tag: canon


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj