Samyang AF 85/1.4 po raz drugi!!!

Samyang AF 85/1.4 po raz drugi!!!

 

Nowy Samyang AF 85 mm F1.4 FE II to jak twierdzi producent - obiektyw stworzony do niesamowitych portretów! Już poprzednik był całkiem dobrym obiektywem, choć nie ustrzegł się paru niewielkich wpadek. A co nowego przynosi druga wersją? Posłuchajmy!

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Nowy, zaktualizowany Samyang AF 85 mm F1.4 FE II to kompaktowy obiektyw portretowy o zachwycających parametrach, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów Sony.

Obiektyw wyposażono w szybki autofokus i uszczelniono chroniąc go przed złymi warunkami atmosferycznymi, co w połączeniu z niską masą i niewielkimi gabarytami czyni go znakomitym partnerem fotografii o wielu zastosowaniach.

To najlżejszy obiektyw spośród wszystkich dużych obiektywów o przysłonie F/1.4 i ogniskowej 85 mm zgodnych z mocowaniem Sony FE.

Nowy 85 mm ma imponującą konstrukcję optyczną, która składa się z 8 grup po 11 elementów (4 HR i 1 ED). W połączeniu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu Sony, obiektyw ten zapewnia zachwycającą jakość obrazu i to we wszystkich jego obszarach.

Przysłona F/1.4 wyposażono w 9 listków przysłony, które tworzą gładki, kremowy i naturalnie wyglądający bokeh. Korzystając z tego gładkiego bokeh, można łatwo tworzyć obrazy, które podkreślają obiekty na wspaniałym tle, niezależnie od tego, czy fotografujesz portrety, zbliżenia czy wykonujesz zdjęcia produktowe.

Obiektyw jest wyposażony w opracowany przez Samyang silnik krokowy STM (ang. Stepping Motor), który jest ceniony zarówno przez fotografów, jak i operatorów kamer dzięki cichej pracy i dokładniejszej kontroli większych i cięższych grup soczewek. W porównaniu z poprzednim AF 85 mm, nowy AF 85 mm F1.4 FE II jest zoptymalizowany pod kątem nie tylko fotografowania, ale także filmowania poprzez minimalizację drgań i hałasu.

Z boku obiektywu znajduje się przełącznik indywidualnych ustawień, który może być ustawiony na ręczne ustawianie ostrości lub umożliwiać regulację przysłony poprzez obracanie pierścienia ostrości.

Poniżej przełącznika znajduje się przycisk wstrzymania ostrości. Naciśnięcie tego przycisku na obiektywie spowoduje zablokowanie obiektywu na danej odległości ogniskowania. Użytkownik może również przypisać inne pożądane funkcje do przycisku utrzymywania ostrości za pomocą ustawień menu w korpusie aparatu.

Obiektyw posiada gumowy pierścień ostrości z mikrowzorem, który jest przyjemny w obsłudze i ułatwia pracę w rękawiczkach, a uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi zapewnia użytkowanie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Dostępność i cena

Wysyłka nowego obiektywu rozpocznie się w sierpniu 2022 r. Sugerowana cena detaliczna w przedsprzedaży ze stacją aktualizacji gratis - 3690,00 zł.

Specyfikacja:

  • Lekki - 509 g.
  • Znakomicie sprawdza się w sesjach portretowych
  • Przycisk indywidualnych ustawień i przycisk wstrzymywania ostrości
  • Wyposażony w silnik krokowy STM (Linear STM) firmy Samyang
  • 9 listków przysłony, które tworzą gładki, kremowy i naturalnie wyglądający bokeh
  • Imponująca konstrukcja optyczna

 

 

 

źródło: www.focusnordic.pl

Tag: , Samyang, 85


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj