Tamron 50-400mm F4.5-6.3 Di III VC VXD

Tamron 50-400mm F4.5-6.3 Di III VC VXD

 

Tamron zaprezentował swój nowy obiektyw o zakresie ogniskowych 50-400mm ze światłem f/4.5-f/6.3. Muszę się Wam przyznać, że lubię takie instrumenty optyczne. Tak wiem, wiem, że uniwersalny to w zasadzie do niczego, ale ja tak nie twierdzę... Jeżeli znasz ograniczenia sprzętu i rozumiesz to, co robisz to jesteś w stanie z takiego obiektyw sporo wycisnąć. Zapraszam na prezentację nowego wszechstronnego ultra-telefoto zooma!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Nowy obiektyw Tamron 50-400 mm F/4.5-6.3 Di III VC VXD tworzy zupełnie nową kategorię dla wysokiej klasy ultra-teleobiektywów zoom do bezlusterkowców.

Jest to zupełnie nowa konstrukcja.  Nowy ultra-teleobiektyw zoom dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony E-mount ma taki sam rozmiar jak konwencjonalne obiektywy zoom 100-400 mm ale to rozpiętość długości 50-400 mm F4.5-6.3 pozwala na o wiele większy poziom wszechstronności.

Nowy obiektyw charakteryzuje się ulepszoną teksturą i ma niezwykle kompaktową konstrukcję o długości zaledwie 183,4 mm i niewielkiej wadze 1155 g. Posiada konstrukcję odporną na wilgoć, co pozwala na użytkowanie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Przednia powierzchnia elementu obiektywu została pokryta ochronnym związkiem fluoru, który jest odporny na wodę i olej. Powłoka ta sprawia, że powierzchnia soczewki jest łatwiejsza do wytarcia i mniej podatna na szkodliwe działanie brudu, kurzu, wilgoci i odcisków palców.

Dzięki doskonałej konstrukcji optycznej, na którą składają się 24 elementy w 18 grupach. 2 elementy XLD, 3 elementy LD i 2 elementy asferyczne, obiektyw zapewnia doskonałą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych 50-400 mm.

Użytkownicy mogą również cieszyć się fotografowaniem pół-makro z MOD 0,25 m i maksymalnym współczynnikiem powiększenia 1:2 przy ustawieniu zoomu 50 mm.

Obiektyw wyposażony jest w zastrzeżony przez Tamrona mechanizm VC (ang. Vibration Compensation), który skutecznie kontroluje drgania aparatu, które mogą wystąpić podczas fotografowania przy teleobiektywach. Pomaga również zredukować poruszone zdjęcia podczas fotografowania z ręki w warunkach słabego oświetlenia lub przy wolniejszych czasach otwarcia migawki.

Autofokus jest szybki i dokładny. Zastosowano w nim renomowany mechanizm ustawiania ostrości z silnikiem liniowym VXD. Zaawansowany mechanizm AF łączy w sobie szybkość i precyzję, umożliwiając szybkie i dokładne śledzenie ostrości w całym zakresie zoomu.

Firmware aktualizujemy poprzez wodoodporne złącze USB-C a sam obiektyw jest kompatybilny z oprogramowaniem Tamrons Lens Utility, które pozwala użytkownikowi dostosować obiektyw do unikalnych funkcji, takich jak ogranicznik ostrości, ostrość A-B i presety ostrości.

Dostępność i ceny

Sprzedaż nowego obiektywu rozpocznie się jesienią 2022 roku.  Rekomendowana cena detaliczna zostanie ogłoszona w terminie późniejszym.

Najważniejsze dane techniczne

  • Współczynnik powiększenia 8x
  • Dostępne jest opcjonalne mocowanie statywowe zgodne z Arca-Swiss
  • BBAR-G2 i powłoka fluorowa
  • Przełącznik blokady zoomu
  • Wodoodporny port złącza i aktualizacji USB-C
  • Liniowy silnik VXD
  • VC (kompensacja drgań)
  • Szybkie powiększanie (łuk obrotu pierścienia zoomu wynosi 75°)
  • Rozmiar filtra 67 mm

 

 

źródło: www.focusnordic.pl

Tag: tamron, 50-400


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj