Jest nowyTamron 20-40/2.8 !!!

Jest nowyTamron 20-40/2.8 !!!

 

Tamron pokazał nowy, standardowy zoom z jasną przysłoną czyli 20-40 mm F/2.8 Di III VXD. I jak tu nie doceniać tego producenta? Oczywiście nie znamy jeszcze rzeczywistych osiągów tego obiektywu, ale „na papierze” wygląda znakomicie. Nie wiem jak Wam, ale mnie zawsze w tzw. obiektywach standardowych brakowało właśnie szerokiego kąta a gdyby był jeszcze z przysłoną f/2.8 to już byłoby ekstra... I co? I jest!


INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA
Tamron 20-40mm F/2.8 Di III VXDTamron 20-40mm F/2.8 Di III VXD

Tamron wprowadza nowy 20-40 mm F/2.8 Di III VXD standardowy zoom z jasną przysłoną dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem E. Jest to najmniejszy i najlżejszy obiektyw w swojej klasie i otwiera nowe możliwości wideo.

Nowy obiektyw jest bardzo poręczny, można łatwo nosić go przy sobie, wykorzystująć zarówno do fotografii jak i projektach wideo. Zaprojektowany dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem typu E, obiektyw powstał w zgodzie z filozofią dążenia do poręczności i jest idealny do codziennego użytku zaczynając od 20 mm na ultra szerokokątnym końcu i obejmując do 40 mm w standardowym zakresie ogniskowych.

Obiektyw zapewnia jasną przysłonę F/2.8 w całym zakresie oraz osiąga wiodącą w swojej klasie kompaktową i lekką konstrukcję o wymiarach zaledwie 86,5 mm i masie 365 g.

W najdłuższym zakresie ogniskowych obiektyw oferuje standardowy zakres ogniskowych 40 mm, przydatny do codziennego fotografowania, portretów i zdjęć żywności. Tymczasem zakres szerokokątny, ultraszeroka ogniskowa 20 mm pozwala użytkownikom cieszyć się szerokim zakresem fotografii, w tym oszałamiających i potężnych naturalnych krajobrazów, które wykorzystują unikalną perspektywę ultraszerokokątną, coś, co nie może być wyrażone tak łatwo z szybką przysłoną standardowego obiektywu zoom, który zaczyna się od 24 mm.

Obiektyw wyposażono w renomowany mechanizm Tamrona VXD z silnikiem liniowym, który umożliwia cichy, szybki i wysoce precyzyjny autofocus. Z MOD wynoszącym zaledwie 0,17 m i maksymalnym współczynnikiem powiększenia 1:3,8 na szerokim końcu, obiektyw zapewnia wyjątkowe możliwości fotografowania z bliska, oferując dodatkową funkcję szerokiej makrofotografii.

Kompaktowy i lekki 20-40 mm F/2.8 zapewnia doskonałą obsługę, jest doskonale wyważony nawet po założeniu akcesoriów takich jak uchwyty do aparatów czy stabilizatory typu gimbal. Z tym jednym obiektywem nie przegapisz żadnego ujęcia, od ulicznej wideografii po rozległe krajobrazy podczas podróży czy selfies z szerokim kadrem.

Obiektyw jest kompatybilny z oprogramowaniem Tamron Lens Utility, które pozwala użytkownikowi dostosować swoje preferencje za pomocą presetów ostrości i aktualizacji firmware.

Najważniejsze cechy:

  • Wszechstronny
  • Kompaktowy i lekki
  • Wysoka jakość obrazu
  • Konstrukcja odporna na wilgoć i powłoka fluorowa dla lepszej ochrony
  • Liniowy silnik VXD
  • Szybkie powiększanie (obrót pierścienia zoomu wynosi zaledwie 65°)
  • Rozmiar filtra 67 mm

Dostępność i cena

Nowy model będzie dostępny jesienią 2022 roku. Rekomendowana cena detaliczna zostanie podana w późniejszym terminie.

 

 

 

źródło: www.focusnordic.pl

Tag: tamron, 20-40


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj