SIGMA ART 50/1.4 DG DN - premiera!

SIGMA ART 50/1.4 DG DN - premiera!

 

Nie trzeba nikomu przedstawiać poprzednika, czyli obiektywu SIGMA ART 50mm F1.4 DG HSM, który na wiele lat zdefiniował serię ART. Sigma w tym czasie wykonała gigantyczną robotę pokazując światu kolejne, znakomite obiektywy na wszystkie chyba dostępne bagnety. Teraz przyszedł czas na powrót do źródeł, na ponowne zdefiniowanie najbardziej tradycyjnej portretówki....

Zapraszamy na parę słów od  producenta! W imieniu SIGMA Corporation nowy obiektyw zaprezentowała firma K-Consult sp. z o.o - wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce.

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

SIGMA 50mm F1.4 DG DN ART
- nowy standardowy obiektyw dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

Nowy standard stałoogniskowych obiektywów „Art F1.4”

Najnowszym uzupełnieniem serii obiektywów F1.4, która stała się synonimem linii Art, jest SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art, standardowy obiektyw zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Zachowując koncepcję oryginalnego obiektywu SIGMA 50mm F1.4 DG HSM | Art, który zdefiniował reputację serii Art F1.4, SIGMA ponownie zbadała, co jest naprawdę ważne w standardowym obiektywie używanym w wielu różnych sytuacjach fotografowania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, obiektyw ten jest idealnym połączeniem między optymalnym rozmiarem a szybkim autofokusem wymaganym w dzisiejszych systemach bezlusterkowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej klasy parametrów optycznych. Oprócz jasności F1.4 i dużego, pięknego efektu bokeh, różne aberracje zostały optymalnie zniwelowane w dążeniu do jednolitej i zrównoważonej charakterystyki obrazu w całej szerokości kadru, od środka do jego krawędzi. Rezultatem jest nowy „Art F1.4 50mm”, obiektyw niezwykle wszechstronny pod względem wyrazistości, poręczności i użyteczności, który został zaprojektowany, aby pomóc fotografom w tworzeniu ich najlepszych prac.

Bezkompromisowe parametry optyczne

W oparciu o najnowszą technologię projektowania optycznego, obiektyw posiada 14 elementów optycznych skupionych w 11 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne i 1 element ze szkła SLD. Obiektyw skutecznie tłumi różne aberracje, takie jak astygmatyzm, którego nie można skorygować w aparacie. Pomimo dużego otworu przysłony F1.4, udało się uzyskać wysoką jakość obrazu na brzegach kadru i zminimalizować komę do tego stopnia, iż obiektyw sprawdzi się nawet przy trudnych ujęciach gwiazd i nocy, z wymagającym ostrym źródłem światła punktowego. Oprócz wysokiej rozdzielczości na przysłonie F1.4, obiektyw zapewnia piękny i naturalny efekt bokeh, który nie odwraca uwagi od wyeksponowanego na zdjęciu planu.

Błyskawiczny AF zapewniający szybkie i wygodne fotografowanie

SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art jest pierwszym aparatem z linii Art, przeznaczonym specjalnie do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w którym zastosowano silnik liniowy „HLA”. Ponadto, dzięki zastosowaniu pojedynczej dwustronnej soczewki asferycznej jako elementu ogniskującego, obiektyw zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości oraz wysoką wydajność śledzenia. Dzięki maksymalnej przysłonie F1.4 i wydajnemu systemowi AF, obiektywu można z powodzeniem używać w różnych sytuacjach, jak fotografowanie w ciemnych miejscach, fotografowanie poruszających się obiektów, a także nagrywanie wideo.

Wysokie osiągi i niewielkie gabaryty

Rozwój obiektywu SIGMA 50mm F1.4 DG DN | Art skupił się na odchudzeniu tubusu obiektywu poprzez zmniejszenie wagi soczewki ogniskującej i zoptymalizowanie układu soczewek, aby osiągnąć „optymalny rozmiar” dla systemów bezlusterkowych bez uszczerbku dla koncepcji „maksymalnego nacisku na wydajność optyczną” linii SIGMA Art. Obiektywowi udało się osiągnąć zarówno najwyższą wydajność, jak i rozmiar wymagany dla lekkiego i mobilnego narzędzia fotograficznego.

Pełen zakres funkcji i wysoka jakość wykonana

Tubus obiektywu jest wyposażony w przełącznik trybu ustawiania ostrości, przełącznik włączenia i wyłączenia kliknięcia pierścienia przysłony, przełącznik blokady pierścienia przysłony, aby zapobiec niezamierzonemu działaniu, oraz przycisk AFL do przypisania dowolnej funkcji z aparatu. Te funkcje zostały zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze podczas fotografowania. Obiektyw ma konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, a przednia soczewka obiektywu jest pokryta powłoką hydrofobową i olejoodporną, dzięki czemu nadaje się do wielu różnych warunków fotografowania. Obiektyw jest kompaktowy, lekki i łatwy w użyciu, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość wykonania zapewnioną przez niezawodną technologię przetwarzania fabryki Aizu „Made in Japan”.

Specyfikacja techniczna :

 • Konstrukcja obiektywu: 11 grup, 14 elementów (1 soczewka SLD i 3 soczewki asferyczne)
 • Kąt widzenia: 46.8°
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
 • Minimalna przysłona: F16
 • Minimalna odległość ogniskowania: 45cm
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6.8
 • Rozmiar filtra: 72mm
 • Wymiary (średnica × długość): 2 mm × 109.5mm
 • Waga: 670g
 • Kraj produkcji: Japonia
 • Akcesoria w zestawie: Futerał, osłona przeciwsłoneczna (LH782-02), dekiel przedni 72mm (LCF-72mm III), dekiel tylny (LCR II).
 • Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 21 lutego 2023 r. Sugerowana cena detaliczna: 4 490zł

 

 

źródło: www.sigma-foto.plKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj