Canon EOS R50 - kolejny maluch do kolekcji!

Canon EOS R50 - kolejny maluch do kolekcji!

 

Jak reklamuje swój nowy model producent - ten aparat przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy poszukują czegoś więcej niż smartfon. Oznacza to najprawdopodobniej dążenie do zaprojektowania totalnie łatwego aparatu dla początkujących fotografów... Czy się udało? Posłuchajmy, co zapowiada producent!

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA
EOS R50, mały i łatwy w obsłudze bezlusterkowiec, dołącza do flagowej serii aparatów Canon

Canon Europe zaprezentował nowy model EOS R50 – doskonały wstęp do serii EOS R dla twórców, którzy poszukują czegoś więcej niż smartfon. To wszechstronny aparat, charakteryzujący się możliwością rejestrowania wideo w rozdzielczości 4K, świetnym dźwiękiem i ostrością obrazu. Łatwy w obsłudze interfejs, uproszczona ergonomia i nowe zaawansowane tryby automatyczne zapewniają profesjonalne rezultaty. EOS R50 idealnie nadaje się dla wszystkich aspirujących twórców poszukujących odpowiedniego aparatu, który pozwoli im udoskonalić swój styl – zarówno w dziedzinie fotografii, jak i nagrań filmowych. Premierze aparatu EOS R50 towarzyszy wprowadzenie kompaktowego obiektywu RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM, zaprojektowanego specjalnie dla aparatów z matrycą APS-C z serii EOS R.

Łatwość fotografowania

Lekka konstrukcja i wygodny uchwyt aparatu EOS R50 oznaczają, że twórcy mogą stale mieć go pod ręką. Dotykowy ekran vari-angle o zmiennym kącie nachylenia pozwala skomponować ujęcie pod dowolnym kątem – z góry, z dołu lub z obiektywem skierowanym w stronę użytkownika podczas nagrywania vlogów lub selfie. Interfejs z ekranem dotykowym, wizjer elektroniczny i uproszczony układ elementów sterujących zapewniają intuicyjną obsługę aparatu.

Funkcja Creative Assist automatycznie proponuje najlepsze parametry dla różnych scen, a Creative Bracketing umożliwia wielokrotne uchwycenie każdego ujęcia. Dzięki temu EOS R50 doskonale sprawdzi się dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w obsłudze bezlusterkowców i poszukują aparatu, z którym mogliby rozwijać swoje umiejętności we własnym tempie.

Twórz jak profesjonalista

Wysokiej rozdzielczości matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 megapiksela gwarantuje pełną kontrolę nad głębią ostrości, pozwalając rejestrować ostre, szczegółowe zdjęcia o rozmytym tle, a także nagrywać materiał wideo UHD 4K 30p nadpróbkowany z 6K. Funkcja automatycznego łączenia obrazów w aparacie gwarantuje ostrość podczas fotografowania obiektów z bliska. Aparat charakteryzuje się także zmniejszonym szumem cyfrowym i ograniczeniem rozbłysków w trybie fotografii nocnej oraz większym kontrastem przy szerokim zakresie dynamicznym.

Aparat EOS R50 wzbogaca możliwości użytkownika i podsyca jego kreatywność dzięki funkcji Dual Pixel CMOS Auto Focus II, która wykrywa i śledzi ludzi, zwierzęta oraz pojazdy, sprawnie wyostrzając obraz nawet na poruszających się obiektach. Ułatwia to tryb zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością 12 klatek na sekundę z wykorzystaniem elektronicznej pierwszej przesłony oraz cicha migawka elektroniczna o prędkości 15 klatek na sekundę. W ten sposób twórca nie przegapi ważnego momentu.

Zgodność z obiektywami RF i dostęp do gamy obiektywów EF za pomocą adaptera, umożliwia fotografowanie w każdych warunkach. Aparat EOS R50 konsekwentnie zapewnia artystyczną jakość obrazu, od ultraszerokiego kąta po superteleobiektyw i od uniwersalnych zoomów, po obiektywy stałoogniskowe.

Korzystając z wielofunkcyjnej gorącej stopki, vlogerzy łatwo podłączą do aparatu zewnętrzne akcesoria, takie jak mikrofon, uzyskując dzięki temu większą odporność na zakłócenia niż w przypadku połączenia przewodowego. Wielofunkcyjna stopka może być również wykorzystana do zasilania akcesoriów wprost z aparatu, co oznacza, że użytkownicy tworzący treści w podróży są wolni od kłopotów związanych z zapewnieniem energii.

Bezproblemowe łączenie i udostępnianie

Aparat umożliwia ambitnym twórcom możliwość przełamywania barier bez naruszania ich flow. Wygodna łączność Wi-Fi® i Bluetooth®[1] umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów za pomocą aplikacji Camera Connect w celu natychmiastowego udostępniania i zdalnego fotografowania. Połączenie Bluetooth pozwala również na proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona, pozwalając zrobić zdjęcia lub rozpocząć i zatrzymać nagrywanie – to doskonałe rozwiązanie w przypadku vlogowania lub wykonywania zdjęć grupowych. EOS R50 można również używać w charakterze kamery internetowej, wykorzystując technologię UVC/UAC przez połączenie USB, bez wymogu instalacji dodatkowego oprogramowania, aby uzyskać profesjonalną jakość strumieniowania na żywo i wideokonferencji.

Firma Canon dokonała również aktualizacji serwisu image.canon, rozszerzając jego zastosowanie o wielu nowych użytkowników dzięki Adobe® Lightroom® oraz wsparciu umożliwiającemu kompatybilność z szeregiem usług, w tym z serwisem Frame.io i kontami Google PhotoTM[2].

Obiektyw zmiennoogniskowy idealny w podróży

RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM to kompaktowy i wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy (ok. 3,8x), który doskonale nadaje się do fotografowania obiektów znajdujących się w dalszej odległości lub wykonywania atrakcyjnych zdjęć portretowych z separacją obiektu i rozmyciem tła. Stabilizacja obrazu umożliwia zachowanie ostrości zdjęcia pomimo braku statywu, a płynna i cicha praca systemu automatycznego ustawiania ostrości STM świetnie sprawdza się podczas nagrywania filmów. Obiektyw RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM jest idealny do fotografii podróżniczej, sportowej i zwierząt domowych. To propozycja dla użytkowników, którzy lubią eksperymentować z różnymi ustawieniami i poszerzać swój zasięg. Obiektyw jest świetnym dodatkiem dla posiadaczy aparatu EOS R50 z obiektywem RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM.

Więcej informacji o aparacie EOS R50 i obiektywie RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM można znaleźć pod poniższymi linkami:

 

Najważniejsze cechy EOS R50

  • Matryca w formacie APS-C o rozdzielczości 24,2 megapiksela
  • Nowe zaawansowane tryby automatyczne
  • Dual Pixel CMOS Auto Focus II
  • Obracany, 3-calowy ekran dotykowy
  • Rejestracja wideo UHD 4K 30p nadpróbkowane z 6K

Najważniejsze cechy obiektywu RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM

  • Teleobiektyw RF-S z zoomem (około 3,8x), który pokrywa zakres teleobiektywu odpowiadający ogniskowej 88–336 mm w formacie pełnoklatkowym
  • Nowy układ optyczny wykorzystujący soczewkę asferyczną PMo
  • Umożliwia fotografowanie z bliska przy maksymalnym powiększeniu 0,28x
  • Wykorzystuje system optycznej stabilizacji obrazu (OIS) w zakresie 4,5 stopnia (standard CIPA) i 7 stopni w przypadku użycia z IBIS

 

[1] Wyposażony w technologię Bluetooth® low energy. Słowo, znak i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Bluetooth SIG, Inc. i wszelkie użycie tych znaków przez Canon Europe Ltd. odbywa się na zasadach licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance. Słowo, znak i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Bluetooth SIG, Inc. i wszelkie użycie tych znaków przez Canon Inc. odbywa się na zasadach licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.

[2] Google Play i Android są znakami towarowymi firmy Google LLC.

 

 

źródło:  www.canon.pl

 

Tag: canon, r50


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj