Samyang AF 35-150/2-2.8 FE

Samyang AF 35-150/2-2.8 FE

 

Kto by sie spodziewał?! Samyang kontynuuje rozwój w segmencie zoom dla bagnetu Sony E. Koreański producent właśnie zaprezentował nowy, bardzo wszechstronny obiektyw. I to jaki?! Samyang AF 35-150mm F2-2,8 FE.

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Ekspansja Samyang w świecie obiektywów zoom została zapoczątkowana popularnym 24-70mm F2.8, który został bardzo dobrze przyjęty za świetne parametry optyczne. Teraz marka wprowadza bardziej wydajny i dynamiczny zoom - nowy AF 35-150mm F2-2.8 FE.

Nowy obiektyw jest wszechstronny! Równie dobry do fotografii, jak i do treści wideo. Dynamiczna ogniskowa obejmuje szeroki zakres scenariuszy fotograficznych, od portretów po podróże, od ulicy po krajobraz.

AF 35-150mm F2-2.8 FE cechuje maksymalna przysłona F2 w najszerszym zakresie i F2,8 w tele oraz obejmuje pięć najpopularniejszych ogniskowych 35, 50, 85, 135 i 150 mm. Konstrukcja obiektywu składa się z 21 elementów w 18 grupach z kombinacją 2 elementów ASP, 1 HB, 3 HR i 6 ED, dzięki czemu obiektyw zapewnia doskonałą wydajność optyczną w całym zakresie ogniskowych.

Technologia UMC (Ultra Multi-Coating) zastosowana w soczewkach minimalizuje flary co pomaga uzyskać naturalne i wyraźne obrazy. Duży otwór przysłony skutecznie pomaga oddzielić obiekt od tła, a 9 listków przysłony tworzy gładki i atrakcyjny bokeh.

Liniowy silnik krokowy (STM) jest szybki i bardzo czuły, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w przypadku realizacji potrzeb fotografów, jak i filmowców. Zapewnia on doskonałe śledzenie ostrości i płynne przejścia. Podczas nagrywania filmów szybkość AF jest staranniej dostosowywana, aby naśladować regulację ostrości obiektywu kinowego. Po przełączeniu na liniowe MF, kontrola ostrości dopasowuje moment obrotowy pierścienia ostrości w sposób jak najbardziej zbliżony do momentu ręcznego ustawiania ostrości.

Obiektyw cechuje cyfrowa konstrukcja parfokalna dedykowana do nagrań wideo. Po ustawieniu ostrości na obiekcie w trybie MF, ostrość nie wymaga ponownej regulacji, nawet po powiększeniu lub zmniejszeniu. Dzięki temu filmowcy mogą skrócić czas i umożliwić dokładne i stabilne filmowanie. Samyangowi udało się również ograniczyć do minimum efekt „oddychania” przy zmianie ostrości.

Obiektyw jest w całości uszczelniony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, co więcej, udało się to osiągnąć w 12 sektorach obiektywu co jeszcze bardziej zapobiega uszkodzeniu lub zanieczyszczeniu przez kurz, lekki deszcz i śnieg.

Użytkownik może zindywidualizować kontrolę obiektywu dzięki wykorzystaniu trzech przełączników tzw. trybów indywidualnych.  Do dyspozycji mamy ustawiania: focus save, dolly shot, pierścień przysłony i wiele innych. Przy wykorzystaniu stacji aktualizacji Samyang w przyszłości będzie można przypisywać kolejne funkcje przełącznikom.

MOD (Minimum Object Distance) wynosi zaledwie 0,33 m. W połączeniu z jasną przysłoną obiektywu daje to wyjątkową perspektywę blisko obiektu z pięknie rozmytym tłem.

Ważniejsze cechy:

 • Doskonała wydajność optyczna
 • Zoom obejmujący najbardziej popularne ogniskowe
 • Kilka funkcji przeznaczonych do nagrywania filmów wideo
 • Szybki AF
 • Świetnie nadaje się do fotografowania makro, MOD to tylko 0,33m
 • Uszczelniony w 12 sekcjach, odporny ma działanie warunków atmosferycznych
 • Dodatkowe funkcje dodawane za pomocą stacji aktualizacji Samyang

Specyfikacja:

 • Średnica:  Ø 92.8mm
 • Rozmiar filtra (okrągły): Ø 82mm
 • Typ ustawiania ostrości: Auto Focus
 • Długość: 157 mm
 • Konstrukcja optyczna: 21 elementów w 18 grupach
 • Mocowanie obiektywu:  Sony FE (pełna klatka)
 • Waga: 1210 g

Cena i dostępność

Obiektyw będzie dostępny w kwietniu 2023 roku.  Sugerowana cena detaliczna: 6190,00 zł.

 

 

źródło: www.focusnordic.pl



Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj