Targi FILM-VIDEO-FOTO 2023 podsumowanie

Targi FILM-VIDEO-FOTO 2023 podsumowanie

 

Targi FILM VIDEO FOTO 2023 już za nami! Poniżej macie małe podsumowanie organizatora targów uzupełnione zdjęciami pochodzącymi z naszej redakcji.  

 

INFORMACJA PRASOWA ORGANIZATORA

W dniach 20-22 kwietnia zakończyły się targi Film Video Foto w Łodzi. Renoma wydarzenia, które nierozerwalnie wpisane jest w tkankę Łodzi sprawiła, że przez trzy dni odwiedziło nas 6 409 entuzjastów i miłośników , których pasją jest uwiecznianie  rzeczywistości  w kadrze zdjęciowym i filmowym. Ponad 100 światowych marek zaprezentowało najnowsze produkty i premiery oraz innowacyjne rozwiązania wiodących i czołowych producentów i dystrybutorów.

targi FVF fototesty-11

Wydarzenie było  niepowtarzalną okazją do wymiany poglądów, myśli, doświadczeń, a  także przetestowania najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i video oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, cyfrowej obróbki obrazu oraz druku przygotowanej specjalnie pod kątem zawodowej fotografii. W tym roku na gości targów czekała  bogata oferta warsztatów, prezentacji i spotkań w których każdy  mógł rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje podążając śladami najlepszych.  Dla osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i dla amatorów tych sztuk targi były szansą obcowania i osobistego kontaktu ze światowej rangi artystami.

targi FVF fototesty-02 

Uczestnicy targów  zapoznali się i przetestowali m.in. najnowszy aparat z serii Lumix S, model S5II firmy Panasonic (na stoisku zjawiskowa modelka). 

targi FVF fototesty-01

Na stoisku Sony można było obejrzeć pełnoklatkowy aparat do wideoblogów ZV-E1 (oraz wiele innych aparatów i obiektywów)!

targi FVF fototesty-03

Firma Nikon zaprezentowała ogłoszony 18 kwietnia obiektyw NIKKOR Z DX 12-28mm f/3.5-5.6 PZ VR (stąd nieustanny tłok na stoisku).

 

targi FVF fototesty-04

Kioski samoobsługowe, aparaty cyfrowe z serii X oraz GFX a także najnowsze produkty marki Instax można było znaleźć na stosiku firmy Fujifilm.

targi FVF fototesty-05

Nie zabrakło również światowych marek: FeiyuTech, Newell, Saramonic, Laowa, Sirui czy Infoto.

targi FVF fototesty-06

Na targach odbyła  się premiera najnowszego monitora graficznego EIZO z serii ColorEdge. Patenty nowatorskiego druku, począwszy od sprzętu po materiały eksploatacyjne i profesjonalne papiery  dostępne były na stoiskach firm Epson, Ilford, Noritsu. Szeroką  gamę  sprzętu do produkcji foto i video, rozwiązania niezbędne do pracy w środowisku wirtualnym, w tym sprzęt do transmisji online na żywo pokazała firma BEiKS.

targi FVF fototesty-07

Patona pokazała nowe tuby led. Nie zabrakło również oryginalnych rozwiązań tworzonych z myślą o fotografach a w tym takich marek jak: Peak Design, GlareOne , Elinchrom, Mathorn oraz oferty Cyfrowe.pl. Oświetlenie foto-video, druk fotograficzny i fotografia analogowa przedstawione zostały na stoisku firmy Zeever (dawniej Medikon Polska).W dostarczeniu wydajnych stacji roboczo-graficznych odwiedzających pomogła firma Hypercube, zaś firma Hyperbook umożliwiła stworzenie idealnego laptopa dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Nie zabrakło również marki dronów DJI która zaprezentowała DJI Inspire 3.

targi FVF fototesty-08

Rozwiązania i akcesoria do zdalnej produkcji na żywo, Atomos, RGBlink, Hedbox iDZOFilm można było przetestować na stoisku niemieckiej firmy Riwit. Obiektywy marki IRIX, oświetlenie Godox, a także markę Quadralite zostały wyeksponowane na stoisku firmy Next77. Ofertę albumów, fotoalbumów i innych akcesoriów dla fotografów i filmowców zaprezentowały firmy Foton, Digitalalbum, Snap Albums oraz nPhoto. Podczas Targów FILM VIDEO FOTO nie zabrakło także marek wiodących producentów i dystrybutorów firm takich jak: Fotoforma, Ziba, Altra, Fotopak, Case Pack. Uczestnicy imprezy nie tylko zobaczyli sprzęt, z którym przyjechali wystawcy, ale także przetestowali go na żywo!

targi FVF fototesty-09

Tematyka tegorocznych warsztatów i prezentacji była w tym roku bardzo bogata i urozmaicona. Łącznie ponad 100 godzin wymiany myśli i doświadczeń skierowanych do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i dla pasjonatów tych sztuk. Uczestnicy warsztatów poznali m.in. ABC fotografii analogowej, dowiedzieli się czym jest malowanie światłem i jaką rolę odgrywa w nim sprzęt, nauczyli się zarządzać barwą w fotografii i dowiedzieli się od czego zacząć budowę własnego studia fotograficznego. Gratką dla foto i wideo maniaków z pewnością była możliwość udziału w spotkaniach, których tematyka poświęcona będzie fotografii przyrodniczej a konkretnie makrofotografii a także fotografii architektury modernistycznej.

targi FVF fototesty-10

Miłośników nowości, zainteresowanych poznaniem sprzętu do obróbki obrazu i pracy z kolorem przedstawionym wieloaspektowo, z pewnością zainteresowały warsztaty „Kolory pod Kontrolą”. Osobom które zawodowo zajmują się fotografią i wideofilmowaniem z pewnością przydała się wiedza o kreatywnym biznesowym stylu. Na targach prosto z Kataru pojawił się Adam Nurkiewicz - Fotoreporter Roku 2021 oraz laureat nagrody Sportowego Zdjęcia Roku 2022 - który podczas prelekcji i warsztatów przybliżył Wam Świat Arabsko-Muzułmański na przykładzie m.in. ubiegłorocznego Mundialu w Katarze oraz przekazał energię i pasję prosto Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022. W tym roku nie zabrakło również znanych w branży fotografów, którzy zaprezentowali w EXPO Łódź swoje autorskie wystawy. Dziękujemy że byliście z nami!

targi FVF fototesty-12

 

Więcej informacji na: http://filmvideofoto.pl

Foto: Rafał SchmidtKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj