Sony ZV-1 drugiej generacji!

Sony ZV-1 drugiej generacji!

 

Dzielenie się ze wszystkimi wszystkim dokoła to już prawdziwe zjawisko. A skoro istnieje zapotrzebowanie - to trzeba blogerom dostarczyć odpowiednie narzędzie do kręcenia materiału video - oto krótka historia powstania i fenomenu tego aparatu...

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Sony ZV-1 II: nowy aparat do wideoblogów wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw superszerokokątny - dzięki szeregowi udogodnień nowy aparat do wideoblogów z serii ZV jeszcze lepiej będzie odpowiadać na potrzeby twórców!

Firma Sony wprowadza na rynek drugą generację aparatu do wideoblogów ZV-1: model ZV-1 II. Jest on wyposażony w cenione przez użytkowników, szczególnie twórców treści internetowych, innowacyjne funkcje i rozwiązania. Szerszy niż w modelu ZV-1 kąt widzenia obiektywu pomoże vlogerom tworzyć bardziej atrakcyjne wizualnie, ciekawsze opowieści.

Aparat ZV-1 II, wyposażony w przetwornik obrazu Exmor RS™ typu 1,0″ o efektywnej rozdzielczości około 20,1 megapiksela, procesor obrazu BIONZ X™ i obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 18–50 mm F1.8–4 [1], daje zaawansowane możliwości twórcom o różnym poziomie umiejętności. Szerokokątny obiektyw 18–50 mm [2] obejmuje grupowe autoportrety oraz ciasne wnętrza i pozwala uzyskać dynamiczne ujęcia codziennych scen. Funkcja rozpoznawania wielu twarzy [3] automatycznie dostosowuje ustawienia tak, by wszystkie twarze na autoportretach dwóch lub trzech osób były ostre i wyraźne. Mimo małych wymiarów aparat daje więc zaawansowane możliwości vlogowania.

— ZV-1 II to atrakcyjny produkt, który stanie się pierwszym wyborem wielu twórców, od vlogerów poprzez influencerów w mediach społecznościowych po autorów małych form filmowych — mówi Yann Salmon Legagneur, odpowiedzialny za marketing w dziale Imaging Products & Solutions w Sony Europe. — W najnowszym aparacie do wideoblogów z serii ZV uwzględniliśmy życzenia użytkowników i dodaliśmy funkcje i rozwiązania o podstawowym znaczeniu dla vlogerów. Staramy się, by dzięki opiniom naszej społeczności seria ZV stawała się coraz lepsza, a aparat ZV-1 II jest tego doskonałym świadectwem.

Wszechstronne możliwości dla vlogerów i autorów materiałów wideo

Aparat ZV-1 II ma szereg nowych, popularnych funkcji i rozwiązań, dzięki którym twórcy mogą utrwalać lepsze obrazy. Superszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o minimalnej ogniskowej 18 mmii umożliwia atrakcyjne przedstawienie całej sceny, zwłaszcza autoportretów robionych aparatem trzymanym w ręce. Zoom optyczny 18–50 mm i technologia Clear Image Zoom pozwalają płynnie powiększać obraz bez utraty jakości i urozmaicać filmy poprzez zmiany kąta widzenia.

Ważniejsze cechy Sony ZV-1 II:

 • Przetwornik typu 1,0″ z funkcją przełącznika bokeh umożliwia efektowne rozmycie tła jednym naciśnięciem przycisku.
 • Inteligentny mikrofon z trzema kapsułami: w trybie automatycznym aparat rozpoznaje osoby lub obiekty i automatycznie [4] dostosowuje charakterystykę kierunkową mikrofonu ([Przód] lub [Wszystkie kierunki]). W trybie ręcznym użytkownik może wybrać ustawienie [Przód], aby nagrać autoportret, [Tył], gdy komentuje nagrywany obraz, lub [Wszystkie kierunki]. Dostarczana w zestawie osłona przeciwwiatrowa zapewnia czyste i wyraźne nagrania mowy podczas filmowania na powietrzu. Łatwo jest podłączyć zewnętrzny mikrofon: bezprzewodowo do stopki Multi Interface [5] lub do standardowego gniazda mikrofonowego 3,5 mm.
 • Ustawienia kinowe Vlog pozwalają nadawać rejestrowanemu obrazowi określony charakter. Dzięki nim, do uzyskania imponującego materiału wystarcza dotknięcie ekranu. Po stuknięciu ikony aparat automatycznie zmienia proporcje obrazu na CinemaScope (2,35:1) [6], a liczbę klatek na sekundę na 24 kl./s [7] — tak jak w produkcjach filmowych. Nagranie można dopracować, wybierając z ekranu jedno z 5 ustawień wyglądu (LOOK) i 4 ustawień nastroju (MOOD).
 • Funkcja Twórczy wygląd umożliwia wybór 10 wstępnie zaprogramowanych ustawień wyglądu [8] odpowiednio do własnych preferencji twórczych.
 • Tryb AE z priorytetem twarzy i efekt gładkiej skóry automatycznie, na bieżąco wykrywają twarze i korygują ekspozycję, by zoptymalizować jasność twarzy niezależnie od oświetlenia. Efekt gładkiej skóry wygładza karnację i charakterystyczne elementy filmowanej twarzy.
 • System Fast Hybrid AF: dzięki temu systemowi, znanemu już użytkownikom korpusów α, aparat utrzymuje ostrość obrazu nawet podczas nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości 4K, wymagających dokładnego nastawiania ostrości. Funkcja „Szybkość przejścia AF” określa szybkość przejść ostrości w czasie nagrywania filmu, a „Czułość AF przesunięcia obiektu” pozwala dostosować przełączanie ostrości do otoczenia i ruchu obiektu. Z kolei system Real-time Eye AF dokładnie utrzymuje ostrość na oczach fotografowanych i filmowanych ludzi i zwierząt.
 • Ustawienie „Prezentacja produktu” umożliwia płynne przenoszenie ostrości z twarzy na pokazywany przedmiot, przez co znacznie ułatwia nagrywanie recenzji produktów.
 • Tryb S&Q [9] pozwala zwiększyć ekspresję codziennych sytuacji poprzez spowalnianie obrazu do 5 razy lub przyspieszanie do 60 razy. Kombinację liczby klatek rejestrowanych w ciągu sekundy i klatkażu końcowego nagrania można teraz ustawiać na jednym ekranie.
 • Zakres czułości ISO od 125 do 12 800 pozwala uzyskać ostry obraz z mniejszą ilością szumu nawet w słabym oświetleniu.
 • Elektroniczna stabilizacja obrazu Active Mode ułatwia rejestrację obrazu podczas chodzenia lub w ruchu. Jest szczególnie przydatna w przypadku filmowania z ręki [10], również w zwolnionym i przyspieszonym tempie.
 • Wbudowany filtr ND pozwala zmniejszyć ekspozycję o trzy stopnie i uzyskać piękne rozmycie tła nawet w bardzo silnym oświetleniu.

Nieduży, lekki, wygodny w noszeniu, obsłudze i podłączaniu

Kompaktowy, lekki aparat ZV-1 II doskonale sprawdzi się na wyjazdach i spacerach. Mimo że jest wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw o szerokim kącie widzenia, z łatwością mieści się w kieszeni lub torbie. Nowy model Sony jest dostosowany do różnych stylów filmowania. Ma obracany ekran do ujęć autoportretowych, wygodny w trzymaniu uchwyt (można też użyć uchwytu GP‑VPT2BT), funkcjonalny układ przycisków i elementów sterujących [11] oraz wskaźnik nagrywania z przodu obudowy. Aby wyeliminować wątpliwości, czy trwa nagrywanie, teraz jest ono sygnalizowane przez grubą, czerwoną ramkę na ekranie. Ładowanie odbywa się przez złącze USB Type-C®.

Aparat ZV-1 II można łatwo łączyć ze smartfonami. Po zainstalowaniu aplikacji Creators’ App smartfon umożliwia zdalne sterowanie aparatem, kontrolowanie stanu akumulatora i nośnika danych, edycję daty i nazwy aparatu oraz przesyłanie zdjęć i filmów, również w tle. Aplikacja Creators’ App [12] to również narzędzie do aktualizowania oprogramowania aparatu.

Nowy aparat może pełnić funkcję kamery internetowej o wysokiej jakości — aby poprowadzić strumieniową transmisję na żywo, wystarczy podłączyć go do komputera lub smartfonu [13] przewodem USB (do nabycia oddzielnie). Do zwiększenia atrakcyjności obrazu podczas spotkań online i transmisji strumieniowej na żywo można użyć ustawień „Twórczy wygląd”, które poprawiają wygląd skóry i korygują kolorystykę. Tryb AE z priorytetem twarzy sprawi, że twarze będą jaśniejsze i wyraźniejsze, a system Real-time Eye AF zagwarantuje ostrość oczu.

Konstrukcja przyjazna dla środowiska i osób z niepełnosprawnościami

W trosce o zrównoważony rozwój firma Sony realizuje szereg globalnych inicjatyw, takich jak Road to Zero czy całkowite przejście na energię odnawialną do 2030r. Aparat ZV-1 II został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zrównoważonego rozwoju. W jego obudowie szeroko wykorzystano tworzywa z recyklingu, w tym SORPLASTM [14], które zmniejszają wpływ na środowisko bez pogorszenia funkcjonalności. Do produkcji opakowań jednostkowych służy opracowane przez Sony tworzywo papierowe o wysokiej jakości o nazwie „Original Blend Material”. Nie zawiera ono plastiku — powstaje z bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury pozyskanej z rynku. Jest łatwe do ponownego przetworzenia i przyjazne dla środowiska.

Aparat ZV-1 II ma różnego rodzaju funkcje dla osób z niepełnosprawnościami, jak czytnik ekranu dla osób z zaburzeniami widzenia. Dzięki tym ułatwieniom dostępu możliwość rejestrowania i odtwarzania obrazów zyskuje każdy użytkownik. Czytnik ekranu [15] odczytuje na głos zawartość menu ekranowego. Można go włączyć, wybierając ustawienie [Czytnik ekranu] na karcie [Ustawienia]. Regulację głośności mowy z czytnika umożliwia menu [Opcje dźwięku]. Jest też szereg funkcji pomagających idealnie ustawiać ostrość na różne obiekty. Należy do nich system Real-time Eye AF, który automatycznie rozpoznaje oczy ludzi lub zwierząt i utrzymuje na nich ostrość, oraz funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym. Ręczną regulację ostrości ułatwiają z kolei funkcje „Powiększenie” i „Wyświetlanie zarysu”, a do rejestracji obrazu poprzez dotknięcie obiektu na ekranie monitora przeznaczone są funkcje „Ostrość dotykiem”, „Śledzenie uruchamiane przez dotyk” i „Zdjęcie dotykowe”. Oto pełna lista funkcji ułatwień dostępu w aparacie ZV-1 II (elementy wymienione w danych technicznych): Czytnik ekranu, Automatyczna ekspozycja dotykiem, Powiększenie, Wyświetlanie zarysu, Real-time Eye AF, Śledzenie w czasie rzeczywistym, Ostrość dotykiem, Zdjęcie dotykowe, a także odchylany ekran LCD z regulacją kąta nachylenia i funkcja definiowana przez użytkowania.

Dostępność

Nowy aparat ZV-1 II trafi do sieci autoryzowanych dealerów Sony w czerwcu 2023 r.

Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/aparaty-kompaktowe/zv-1m2

Filmowe prezentacje nowego aparatu ZV-1 II można obejrzeć pod adresem https://youtu.be/SxM7kkd_Cd4

 

 

[1] W przeliczeniu na format 35 mm. 9 soczewek w 9 grupach, z czego 5 asferycznych, w tym jedna AA (soczewka Advanced Aspherical jest jedną z pięciu soczewek asferycznych). 7-listkowa przysłona kołowa. Powłoka T* tłumiąca powstawanie tzw. duszków i odblaski.

[2] W przeliczeniu na format 35 mm.

[3] Zgodność tylko z trybami filmu i S&Q. Dotyczy szerokiego kąta, przy włączonym trybie iAUTO. Funkcja ta nie działa przy włączonym przełączniku bokeh lub wyłączonym rozpoznawaniu obiektów.

[4] W zależności od ustawień aparatu kierunek może być stały.

[5] Brak zgodności z cyfrowym łączem audio.

[6] Czarne pasy u góry i u dołu obrazu są elementem nagrywanego obrazu. Obraz (bez pasów) ma proporcje CinemaScope, ale zapisywany jest obraz o proporcjach 16:9.

[7] Liczby klatek na sekundę są podane w zaokrągleniu do liczb całkowitych. Rzeczywiste klatkaże wynoszą: 24p: 23,98 kl./s, 30p: 29,97 kl./s, 60p: 59,94 kl./s i 120p: 119,88 kl./s.

[8] Wstępnie zaprogramowane ustawienia „Twórczy wygląd”: ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE i ustawienia zaawansowane (przy wybranym ustawieniu BW lub SE nie można regulować nasycenia): kontrast, światła, cienie, wygaszanie, nasycenie, ostrość i przejrzystość.

[9] Nagrania w trybie S&Q mają format XAVC S HD. Nie można nagrywać dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3).

[10] W trybie Active nieznacznie maleje kąt widzenia. Tryb Active wyłącza się, gdy nagrywanie odbywa się z szybkością 120 kl./s (120p) lub gdy szybkość rejestracji klatek w trybie zwolnionego i przyspieszonego tempa wynosi 120 kl./s.

[11] Przyciski i elementy sterujące na aparacie ZV-1 II, w tym przycisk REC i przycisk zdjęcia/film/S&Q, są optymalnie ułożone w celu zwiększenia funkcjonalności.

[12] Dostępność usług i aplikacji w poszczególnych regionach można sprawdzić pod adresem https://www.sony.net/cc/

[13] Transmisja strumieniowa przez łącze USB odbywa się w rozdzielczości 1280 × 720 przy 30 klatkach na sekundę. Do użycia tej funkcji wymagana jest obsługa standardu UVC/UAC przez system operacyjny komputera lub smartfonu. Należy użyć najnowszej wersji systemu operacyjnego. W przypadku podłączania urządzenia mobilnego z portem USB Type-C® należy użyć dostępnego w handlu przewodu USB lub adaptera złącza.

[14] Użycie tworzywa SORPLAS™ do produkcji części zależy od okresu produkcji.

[15] Dostępność zależy od regionu i języka.

 

 

źródło: www.sony.pl

Tag: siny, zv-1, zv-1 ii


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj