HUAWEI Pura 70 Ultra, Pro i coś jeszcze.....

HUAWEI Pura 70 Ultra, Pro i coś jeszcze.....

 

 

Chiński producent elektroniki HUAWEI postanowił przekształcić swoją prestiżową linię P (stworzoną przed 12 laty) w serię PURA. W założeniu producenta Pura ma być „pochwałą dla pragnienia kreatywnej ekspresji”. Smartfony z tej serii mają „rzucać wyzwanie obecnym ograniczeniom mobilnej fotografii”. No cóż! Pożyjemy - zobaczymy.... A tymczasem marketingowa zapowiedź producenta.


INFORMACJA PRASOWA
Nowa era mobilnej fotografii i designu – seria HUAWEI Pura 70 już w Polsce!

Huawei CBG wprowadza dziś do sprzedaży w Polsce smartfony z serii Pura 70. Na rynku debiutują trzy modele: Pura 70 Ultra, Pura 70 Pro oraz Pura 70. Ich wspólną cechą jest futurystyczny kształt tylnej wyspy aparatów, ultrajasne obiektywy z ultraszybką migawką oraz niezwykle wytrzymale szkło Kunlun Glass, które chroni duże ekrany LTPO.

Smartfony HUAWEI z serii P od zawsze słynęły z łączenia unikalnego stylu, możliwości fotograficznych oraz wyjątkowej dbałości o jakość wykonania. W 2024 r. jej dziedzictwo przejmuje zupełnie nowa seria HUAWEI Pura. To nowe otwarcie podkreśla przełomowe dokonania zarówno we wzornictwie, jak i technologiach obrazowania, zastosowanych w najnowszej generacji telefonów.

Miejski minimalizm

HUAWEI Pura 70 Ultra prezentuje artystyczną interpretację trzech klasycznych kolorów: eleganckiej czerni, patynowej zieleni oraz ciepłego brązu. Powierzchnia tylnej części urządzenia jest wykonana z wegańskiej skóry i ozdobiona subtelnym wzorem w kratkę, inspirowanym błyskiem gwiazdy. Zastosowany materiał sprawia, że obudowa wygląda zawsze nieskazitelnie, ponieważ nie zbiera odcisków palców. HUAWEI Pura 70 Pro oraz HUAWEI Pura 70 oferują minimalistyczne wersje kolorystyczne przeznaczone dla entuzjastów mody i miejskiej estetyki. Smartfony są dostępne w dwóch kolorach: eleganckiej czerni i śnieżnej bieli. W obu wersjach tylne panele są matowe i zaskakująco miłe w dotyku.

Znakiem rozpoznawczym całej serii Pura 70 jest wygląd tylnej wyspy aparatów – zamiast tradycyjnych prostokątów, moduł z obiektywami otoczony jest futurystycznym trójkątem, nazwanym Forward Symbol Design. Symbol ten reprezentuje nową linię produktów Huawei, łączących technologiczne innowacje z minimalistycznym, modowym wzornictwem.

Potężne, potrójne aparaty XMAGE

Seria HUAWEI Pura 70 wnosi fotografię mobilną na nieosiągalny dotąd poziom. Takie możliwości zapewnia potrójny aparat XMAGE, wyposażony w ultrajasne obiektywy i ultraszybkie migawki. Najmocniejszy przedstawiciel tej serii, czyli HUAWEI Pura 70 Ultra, wyróżnia się wysuwanym stabilizowanym optycznie obiektywem głównym współpracującym z 50 MP. Ta innowacja pozwala zmaksymalizować efekty uzyskiwane przez dużą, 1-calową matrycę o niezwykłej czułości na światło. Natomiast zmienna, mechaniczna przysłona (f/1.6 – f/4.0) pomaga wykreować profesjonalne rozmycie tła i wyeksponować bohatera zdjęcia lub wręcz przeciwnie – ustawić ostrość na więcej szczegółów w otoczeniu. Drugi aparat 50 MP to wyjątkowo czuły na światło peryskopowy teleobiektyw f/2.1 z zoomem ×3.5, optyczną stabilizacją obrazu i funkcją makro. Wystarczy zbliżyć się do fotografowanego obiektu na 5 cm, żeby zrobić perfekcyjne ujęcie mikroświata w przybliżeniu. Ale na tym nie koniec, ponieważ model Ultra oferuje także ultraszerokokątny aparat 40 MP (f/2.2), idealny do rejestrowania pięknych krajobrazów czy perełek miejskiej architektury.

W HUAWEI Pura 70 Pro tylny aparat XMAGE składa się z: obiektywu głównego o regulowanej przysłonie f/1,4 – f/4,0 i ultraszybkiej migawce (matryca 1/1,3-cala, 50 MP), teleobiektywu makro f/2,1 (48 MP) z zoomem ×3.5 i aparatu ultraszerokokątnego 12,5 MP. Natomiast wersja Pura 70 ma taki sam obiektyw główny, a do tego peryskopowy teleobiektyw 12 MP z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem hybrydowym (f/3,4) oraz ultraszerokokątny aparat 13 MP (f/2,2).

Zdjęcia ostre jak brzytwa

Używając fotosmartfonów HUAWEI z serii Pura 70 nie trzeba się martwić o ostrość zdjęć, ponieważ każdy z nich obsługuje funkcję ultraszybkiej migawki wspartej przez HUAWEI XD Motion Engine. To połączenie sprawia, że można dosłownie zamrozić dowolny kadr. Nawet gdy obiekt porusza się z naprawdę dużą prędkością. W tym celu smartfon wykorzystuje podwójną ekspozycję – krótka rejestruje poruszający się obiekt, a długa zachowuje szczegółowe informacje o tle. Następnie algorytm dopasowuje do siebie oba obrazy i generuje idealne zdjęcie.

W serii Pura 70 kompleksowo ulepszono funkcję fotografii portretowej. Zastosowano tu aparat do selfie 13 MP (f/2,4) z szerokim kątem, który uchwyci prawdziwe proporcje rysów twarzy, bez obawy o zniekształcenie perspektywy. Realistycznie odwzoruje także odcienie skóry, światłocienie oraz rozmyte elementy na obrazie.

Huawei przyzwyczaił konsumentów, że innowacje wprowadza nie tylko w zakresie układów optycznych, ale również w oprogramowaniu. Nie inaczej jest tym razem. Nowy algorytm ulepszania, oparty na silniku XD Fusion Pro, łączy informacje o obrazie z kilku obiektywów o różnych ogniskowych i rozdzielczościach, dzięki czemu powstaje wyraźne i bogate w szczegóły zdjęcie. Pozytywnie zaskakuje także precyzyjne i realistyczne odwzorowanie barw. Aparat w smartfonie domyślnie wykorzystuje tryb kolorów XMAGE Original (pierwotny), rejestrując obraz tak, jak widzi to użytkownik. Skorzystanie z opcji Vivid (jaskrawy) pozwala na tworzenie bardziej kolorowych zdjęć, opcja Bright (jasny) uwydatnia detale, więc jest idealna do żywych portretów lub kontrastowych scenerii, a Mono prezentuje proste i czyste odcienie czerni oraz bieli. Zachwyca też wygodny interfejs – ustawienia można łatwo dostosować jedną ręką.

Jeszcze lepsze wideo

Korzystając z serii HUAWEI Pura 70 efekty synergii optyki z oprogramowaniem odczuwa się także podczas kręcenia filmów. Dzięki ulepszonej funkcji HDR Night Video nawet w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy uzyska się materiał z odpowiednio widocznymi szczegółami. Niezależnie od tego, czy są to budynki miejskie, czy tłumy ludzi przechodzących pod neonami – można poznać i uwiecznić tajemnice nocy. A dzięki systemowi stabilizacji Super AIS, nawet ujęcia kręcone z ręki bez pomocy gimbala wyjdą nieporuszone.

Smartfon na lata

Trwałość to kolejna cecha wspólna całej serii. W wersji Ultra konstrukcja obiektywu głównego wytrzyma 300 000 cykli wysuwania, a klasa szczelności IP68 zapewnia ochronę przed kurzem i zachlapaniem. Można więc śmiało robić zdjęcia także podczas gorszej pogody. W dodatku ekran pokryty jest ultrawytrzymałym szkłem Kunlun Glass, wykonanym w technologii Crystal Armor, która wykorzystuje amorficzny diamentowy materiał węglowy o wysokiej przezroczystości, większej twardości i ultraodporności na zarysowania. Sprawia to, że wytrzymałość na zarysowania jest zwiększona o 300%, co dodatkowo zwiększa ogólną niezawodność całego urządzenia.

W modelach HUAWEI Pura 70 oraz Pura 70 Pro również mamy do czynienia z klasą szczelności IP68, a ich ekrany są zabezpieczone są przez superwytrzymałe szkło Kunlun Glass 2. generacji, które skutecznie zapobiega pękaniu pod wpływem sił zewnętrznych. Dzięki wytrzymałości zwiększonej o 100% szkło powinno ochronić wyświetlacz także przed przypadkowymi upadkami.

Superszybkie ładowanie

Na miano trwałej zasługuje także bateria, która będzie towarzyszyć posiadaczowi przez wiele lat. A wszystko to dzięki technologii HUAWEI BatteryCare, która wydłuża jej żywotność do ok. 5 lat – przy założeniu ładowania raz dziennie, co przekłada się na 2000 cykli ładowania. HUAWEI Pura 70 Ultra wyposażono w akumulator o pojemności 5200 mAh, a wersję Pura 70 Pro w 5050 mAh. W ich pudełkach znajdują się ładowarki HUAWEI SuperCharge 100 W, a urządzenia wspierają także bezprzewodowe ładowanie HUAWEI SuperCharge mocą 80 W oraz oferują ładowanie zwrotne o mocy 20 W. Natomiast model Pura 70 wyposażono w baterię o pojemności 4900 mAh, w komplecie z ładowarką HUAWEI SuperCharge 66 W, a model ten wspiera ładowanie bezprzewodowe z mocą 50 W.

Wyraźny ekran w każdych warunkach

Dobrej jakości ekran, który pozwoli przeglądać i edytować zdjęcia oraz filmy, to kluczowa cecha w fotosmartfonie. Dlatego w HUAWEI Pura 70 Ultra i HUAWEI Pura 70 Pro znajduje się 6,8-calowy wyświetlacz OLED LTPO, o rozdzielczości 2844 x 1260 (460 ppi), który realistycznie odwzorowuje kolory. Ten z HUAWEI Pura 70 jest płaski i nieco mniejszy (6,6 cala), ale nie odstaje jakością – jego rozdzielczość to 2760 x 1256 (460 ppi) i również obsługuje 1 mld kolorów. Wyświetlacze HUAWEI X-True w każdej z wersji smartfonu mają wysoką dynamiczną częstotliwość odświeżania w zakresie 1-120 Hz i częstotliwość próbkowania dotyku do 300 Hz. A maksymalna jasność, dochodząca do poziomu 2500 nitów, gwarantuje, że wyświetlane treści będą dobrze widoczne nawet w bardzo słoneczne dni. Przy przeglądaniu galerii wyświetlacz obsługuje również technologię AI HDR High Dynamic Display, podbijając półcienie między jasnymi i ciemnymi obszarami.

Korzystaj ze swoich ulubionych aplikacji

System operacyjny to udoskonalona wersja nakładki EMUI w wersji 14.2, w której znalazło się kilka nowych przydatnych funkcji. Smartfony z serii Pura 70 oferują rozszerzoną funkcjonalność, dzięki najlepszym aplikacjom dostępnym w sklepie AppGallery – od tych popularnych na całym świecie po te niezbędne lokalnie. AppGallery, używana codziennie przez ponad 580 milionów konsumentów na całym świecie, oferuje szeroki wybór aplikacji, z takich kategorii jak: styl życia, podróże, nawigacja i transport, finanse, zakupy czy rozrywka. Posiadacze serii HUAWEI Pura 70 korzystający z AppGallery mogą się cieszyć kompleksowym doświadczeniem na różnych urządzeniach – używając swojego smartfona w połączeniu z komputerem Huawei, smartwatchem lub tabletem. Użytkownicy mogą również korzystać z szeregu innowacyjnych aplikacji i usług HMS, w tym m.in. z Chmury mobilnej HUAWEI, Przeglądarki HUAWEI czy Wirtualnej Asystentki Celia. Huawei zapewnia prywatność i bezpieczeństwo danych – korzystanie z AppGallery nigdy nie było bezpieczniejsze, niezależnie od tego, czy używa się AppGallery bezpośrednio, czy przez aplikacje lub usługi innych firm za pośrednictwem Chmury mobilnej HUAWEI.

Ceny, dostępność i promocje

Rekomendowane ceny detaliczne smartfonów HUAWEI z serii Pura 70 to:

  • HUAWEI Pura 70 Ultra (16 GB/512 GB): 6399 zł,
  • HUAWEI Pura 70 Pro (12 GB/512 GB): 5199 zł,
  • HUAWEI Pura 70 (12 GB/256 GB): 3999 zł.

Od 2 maja do 30 czerwca 2024 r. trwa specjalna oferta przedsprzedażowa i premierowa (w zależności od modelu i Sprzedawcy), w ramach której nabywcy dowolnego smartfonu HUAWEI z serii Pura 70 otrzymają w prezencie (lub za 1 zł) słuchawki HUAWEI FreeBuds Pro 3, o wartości 899 zł.

Przy zakupie dowolnego modelu z serii HUAWEI Pura 70 na huawei.pl klienci otrzymają w prezencie ochronę ekranu na 6 miesięcy oraz mogą skorzystać z możliwości przedłużenia gwarancji o kolejny rok czy podwojenia punktów w programie lojalnościowym. Na kupujących czeka także powitalny bonus za zapisanie się na newsletter sklepu.

Podane ceny są cenami rekomendowanymi. Oferta może różnić się w zależności od kanału sprzedaży oraz może ulec zmianie. Szczegóły ofert dostępne są u Sprzedawców.

 

 

źródło: https://consumer.huawei.com

Tag: , Huawei, pura 70


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj