Uwaga! Konkurs fotograficzny!

Uwaga! Konkurs fotograficzny!

Organizatorem III Konkursu Fotograficznego pod nazwą „Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku” jest Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Celem konkursu jest m.in. promocja tego miejsca oraz znajdowanie magicznych miejsc i podkreślanie charakteru Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie jako Letniej Rezydencji Króla Stanisława Augusta.

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, która jest autorem zdjęć, przy czym konkurs skierowany jest do fotografów – pasjonatów, amatorów, jak również do profesjonalistów. Prace konkursowe można zgłaszać do 15 listopada 2015 r. Jak więc widzicie trzeba się spieszyć i zacząć modlić o prawdziwą zimę, bo czasu już niewiele... Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

Oceny nadesłanych prac dokona i werdykt sformułuje Jury w składzie:

 

Tadeusz Zielniewicz

Tadeusz Zielniewicz

(ur. 1952 w Poznaniu) – historyk sztuki i konserwator zabytków architektury, od 16 lipca 2010 dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Na stanowisku generalnego konserwatora zabytków zorganizował Państwową Służbę Ochrony Zabytków. Otrzymał nagrodę Życie w architekturze oraz medal Ministra Kultury Zabytek zadbany za zrealizowanie projektu rewitalizacji Pałacu Sobańskich w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Za projekt adaptacji zabytkowej Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie otrzymał międzynarodowy medal Europa Nostra.

 

Czesław Czapliński

Czesław Czapliński

(ur. 1953 w Łodzi, od 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie) – wybitny fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych. Przed jego obiektywem pojawiają się najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu m.in.: Oscar de la Renta, Alberto Moravia, Liza Minnelli, Umberto Eco, Isaac Singer, Liv Ullmann, Henry Kissinger, Calvin Klein. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w „The New York Times”, „Vanity Fair”, „Washington Post” oraz „Newsweeku”. Autor ponad 100 indywidualnych wystaw, ponad 30 książek i albumów, kilku filmów dokumentalnych.

 

Franciszek Maśluszczak

Franciszek Maśluszczak

(ur. 1948 w Kotlicach), artysta malarz, rysownik, grafik. Ukończył ASP w Warszawie. Dyplom artysty sztuk pięknych uzyskał w 1974 r. w pracowni grafiki pod kierunkiem prof. Juliana Pałki. Franciszek Maśluszczak brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego obrazy olejne, grafiki i rysunki znalazły swoje miejsce w zbiorach muzealnych w kraju i kolekcjach prywatnych. Autor ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci. Jego losy opisała Hanna Krall w opowiadaniu "Malarnia z o.o." umieszczonym w książce "Taniec na cudzym weselu". Laureat Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy za całokształt twórczości. Członek ZPAP i Rady programowej Związku.

 

Paweł Pierściński

Paweł Pierściński

(ur. 1938 w Kielcach), artysta fotograf, twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Jest autorem ponad 200 wystaw indywidualnych i laureatem licznych medali i nagród. Wydał kilkanaście indywidualnych albumów fotograficznych (m. in. “Struktury”, “Między Wisłą a Pilicą”, “Staropolski Okręg Przemysłowy”). Jest również autorem wielu tekstów, opracowań krytycznych, recenzji i tekstów do katalogów wystaw. W 2004 została wydana antologia “Czas krajobrazu”, zawierająca jego teksty autorskie opublikowane w latach 1975-2004. Za twórczość fotograficzną oraz działalność społeczną otrzymał m. in. Krzyż Oficerski i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz honorowe odznaczenia Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej: AFIAP, EFIAP i EsFIAP.

 

Andrzej Strumiłło

Andrzej Strumiłło

(ur. 1927 w Wilnie), artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf, profesor kontraktowy ASP Kraków, a także były kierownik pracowni graficznej Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Rady Naukowej Wigierskiego Parku Narodowego, a także członek kapituły nagrody "Włócznia Jaćwingów" oraz kapituły "Złotego Berła Kultury Polskiej". Laureat złotego medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Autor dziesiątków wystaw i książek, posiada hodowlę koni arabskich.

 

źródło: www.lazienki-krolewskie.pl

2015-01-23 Archiwalne 2

2 Komentarze do artykułów

  • MegF

    MegF 2015-01-23

    Moim zdaniem dobry fotograf znajdzie temat o każdej porze roku. Zresztą wszyscy będą mieć takie same problemy.
  • Grzegorz B

    Grzegorz B 2015-01-23

    W tym roku rzeczywiście może być problem ze zdjęciami zimowymi...

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj