Polak wśród laureatów WPP 2015!

Polak wśród laureatów WPP 2015!

Jak sam o sobie mówi, jest jednocześnie pilotem i fotografem a skutkiem ubocznym tego połączenia są liczne prace dokumentujące styk człowiek-przyroda. Autor w swoich pracach próbuje odpowiedzieć na pytanie: Co to jest naturalne środowisko człowieka? Szuka nietkniętych, dziewiczych krajobrazów oraz zestawia je z przekształconym przez człowieka graficznymi, czasem wręcz abstrakcyjnymi portretami ludzkiej działalności. I właśnie ten zamysł artystyczny najbardziej mnie ujął w jego pracach. Pewne oddalenie od rzeczywistości wynikające z lotniczego charakteru zdjęć pozwala nam na spojrzenie bardziej generalne, może nawet czasami metafizyczne... Brak całej otoczki, opisów, wyjaśnień pozwala nam zderzyć się ze sztuką i to w dodatku z realną i prawdziwą a to pozwala nam tworzyć własne pytania i odpowiedzi. Podziw dla abstrakcyjnej natury miesza się z geometrią cywilizacji czy wręcz niesmakiem na widok niektórych efektów ludzkiej działalności...

Zresztą zobaczcie sami!

 

 

Wszystkie prace składające się na nagrodzony reportaż zobaczycie tutaj. Serdecznie zapraszam również na osobistą stronę autora www.kacperkowalski.pl.


źródło: www.worldpressphoto.org

2015-02-17 Archiwalne 3

3 Komentarze do artykułów

 • laureat

  laureat 2015-02-18

  Obłędne !!! czasami warto coś przerobić ( ja tak się bawię swoimi zdjęciami w photoshopie ) żeby uwypuklić to co w zdjęciu najistotniejsze, a efekty potrafią przejść najśmielsze nasze oczekiwania. Wszystkie obejrzane zdjęcia oddziaływują swoją prostotą a jednocześnie tak dużo pokazują . Jestem pod wrażeniem.
 • Grzegorz B

  Grzegorz B 2015-02-18

  Jak dla mnie to najlepszy fotoreportaż w tej edycji. Plastyka, kompozycja, pomysł.... The best!
 • Ruda

  Ruda 2015-02-17

  Genialne! Ale koniecznie zajrzyjcie do pełnej galerii bo jest jeszcze kilka perełek

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj