Sigma 35/1,4  DG HSM - pełny test

Sigma 35/1,4 DG HSM - pełny test

W każdym systemie jasny obiektyw o standardowej długości ogniskowej to podstawa. W czasach, gdy nie było matryc w różnych rozmiarach a zamiast nich przewijała się klisza o szerokości 35 mm wszystko było proste: ogniskowa od 50 do 85mm, przesłona ok. 2 a najlepiej mniej niż niż 2 i recepta na portretówkę gotowa.

Aktualnie, gdy sporą część rynku zajmują lustrzanki z matrycami APS-C (czyli o powierzchni dwa razy mniejszej niż matryce pełnoklatkowe) sprawa nie wygląda już na tak oczywistą. Przemnożenie długości ogniskowej przez ok. 1,5x powoduje, że wystarczy mieć obiektyw o ogniskowej 33mm, żeby otrzymać „mityczną” ogniskową 50.

Z kolei dla użytkowników aparatów z matrycami FF (dla niewtajemniczonych przypomnę: ang. Full Frame - pełna klatka) obiektyw 35mm daje bardzo często poszukiwany umiarkowany szerszy kąt. To wszystko powoduje, że  instrumenty o ogniskowej 30-35mm od dłuższego czasu zyskują szersze grono użytkowników. Sigma, widząc ten trend oraz chcąc nawiązać walkę z renomowanymi producentami optyki, wypuściła obiektyw 35mm sygnowany literką A, czyli adresowany do bardziej wymagających fotografów.

A więc - zobaczmy, co w trawie piszczy... Pełny test oraz kartę obiektywu znajdziecie tutaj.

Warto jeszcze przypomnieć, że przetestowane urządzenia mają w zakładce DANE DO PORÓWNAŃ wycinki testowe, które pozwolą Wam samodzielnie ocenić jakość generowanego obrazu a także poprzez komendę DO PORÓWNANIA porównać wyniki z innymi testowanymi modelami. Jak już się pewnie zorientowaliście dla nas mniej liczą się liczby i parametry a bardziej zwracamy uwagę na rzeczywiste możliwości sprzętu w tym zakresie, do którego jest przeznaczony czyli w robieniu zdjęć! Niestety musicie nam wybaczyć niewielką jeszcze bazę, ale staramy się, staramy się, staramy się .... Ale wierzę, że z waszą pomocą się uda! Potrzeba nam tylko Waszej tutaj obecności, klików, lajków itp, ale najbardziej po prostu waszego zadowolenia. Bo jak ma się przekonanie, że jest dla kogo pracować to od razu wszystko idzie inaczej!

2015-02-27 Testy, Archiwalne 1

1 Komentarz

  • Gracja

    Gracja 2015-03-02

    Mam ten obiektyw i używam go na FF i APS-C. Na FF szału nie ma i rzeczywiście ma problemy z winietowaniem i jakością w rogach. A i ogniskowa nie bardzo wiadomo do czego, bo na portrety za krótka a do architektury i wąskich uliczek kąt za mały. Ale po doczepieniu do APS-C. Cudo!!! W centrum kadru potwierdzam, że obrazek ostrusieńki, że hej!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj