Dwie nowości u Tamrona

Dwie nowości u Tamrona

Japoński producent optyki Tamron pokazał dwa pełnoklatkowe obiektywy: klasyczną 35-tkę oraz dość nietypową 45-tkę. Oba obiektywy cechuje maksymalne światło 1.8, dziewięciolistkowa przysłona, ultradźwiękowy napęd ustawiania ostrości oraz optyczna stabilizacja obrazu (VC).  

Obiektywy mają być w założeniu skierowane do użytkowników pełnoklatkowych aparatów o dużej rozdzielczości, więc producent „poszedł na bogato”.

W obiektywie SP 45 mm f/1.8 Di VC USD upakowano 2 soczewki asferyczne, jedną soczewkę o niskiej dyspersji LD (Low Dispersion) a cały instrument składa się z 10 soczewek zestawionych w 8 grup. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0.29 m a maksymalne powiększenie 1:3,4.

Natomiast w obiektywie SP 35 mm f/1.8 Di VC USD znajdziemy 10 soczewek zestawionych w 9 grup, w tym 2 soczewki asferyczne, jedną soczewkę o niskiej dyspersji LD (Low Dispersion) i dołożono dodatkową soczewkę  XLD (eXtraLow Dispersion). Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0.2 m a maksymalne powiększenie 1:2,5.

Oba obiektywy zostały uszczelnione. Przeprojektowano również system optycznej stabilizacji, którego skuteczność producent ocenia na od 3 do 3,5 EV.

Obiektywy będą dostępne począwszy od października 2015 roku, na razie z mocowaniem do Canona i Nikona a w późniejszym czasie do  Sony A (bez modułu VC).

Tamron VC

porównanie "starej" i nowej optycznej stabilizacji obrazu

 

źródło: www.tamron.eu

2015-09-02 Archiwalne 3

3 Komentarze do artykułów

 • BaraFot

  BaraFot 2015-09-04

  Myślę, że to tylko marketingowy bełkot... Ale poprawa powłok powinna skutkować poprawą (na pewno wobec starych modeli)
 • Gregory Peck

  Gregory Peck 2015-09-03

  Mam spore wątpliwości, czy naprawdę te obiektywy poradzą sobie z dużymi rozdzielczościami... Fizyka robi jednak swoje. Chyba, że będą kosztowały fortunę, ale 1,8 na to nie wskazuje...
 • Krakus

  Krakus 2015-09-03

  Co to za ogniskowa 45mm??
  Ni pies ni wydra...

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj