Nowa flinta od Olympusa

Nowa flinta od Olympusa

Wprawdzie na targach CES 2016 w Las Vegas Olympus nie pokazał żadnego nowego body w systemie mikro 4/3, ale za to postanowił pokazać światu najnowszy długi teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO. Ogniskowa 300 mm wzięta do spółki z cropem 2,0 (mnożnikiem określającym pozorne wydłużenie ogniskowej wynikające z wielkości matrycy) daje imponujące 600mm!

Olympus 300mm f/4 - foto1

Jak zdążył się już pochwalić producent - obiektyw przewodzi w co najmniej trzech światowych kategoriach: po pierwsze jest najbardziej kompaktowym i najlżejszym teleobiektywem, po drugie zapewnia najwydajniejszy system stabilizacji obrazu, odpowiadający 6 krokom EV (w połączeniu ze stabilizacją w aparatach OLYMPUS) i po trzecie, posiada najkrótszą odległość ustawienia ostrości dla obiektywów telemakro, wynoszącą zaledwie 1,4 m. Wszystko to sprawia, że ten obiektyw przypadnie do gustu „ptasiarzom”, „sportowcom” i entuzjastom utrwalania ekstra dalekich obserwacji... Pomoże w tym pewnie konstrukcja odporna na kurz, mróz i zachlapania a także tryb cichej migawki systemu OM-D oraz wyciszonej pracy silnika obiektywu, co może być przydatne w trakcie fotografowania w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie ciszy.

Olympus 300mm f/4 - foto2

Na konstrukcję optyczną składa się 17 elementów połączonych w 10 grup. Obiektyw jest dość jasny jak na taką ogniskową (minimalna przysłona f/4). Jak deklaruje Olympus automatyczna ostrość ustawiana jest w czasie poniżej 300 ms. Co ważne system stabilizacji obrazu współpracuje z 5-osiową stabilizacją systemu OM-D zapewniając kompensację drgań do 6 kroków EV (nie trzeba nikogo przekonywać o znaczeniu tego parametru przy takiej ogniskowej). Obiektyw został wyposażony w szereg użytecznych funkcji tj.: sprzęgło ustawienia ostrości pozwalające przełączać się pomiędzy predefiniowanymi ustawieniami ostrości, a autofokusem, trzy przełączniki na górze korpusu (L-Fn, do którego można przypisać jedną z 27 dostępnych funkcji, przycisk włączający i wyłączający stabilizację obrazu w obiektywie oraz przycisk służący do wyboru punku ustawienia ostrości). Instrument zapewnia powiększenie 0,48x i pozwala na wykonywanie zdjęć z odległości 1,4 m. Obiektyw to dziecko systemu mikro 4/3 więc pełnymi garściami czerpie z miniaturyzacji - waga 1270 g oraz długość 227 mm sprawiają, że jest to jeden z najbardziej kompaktowych z obiektywów o porównywalnych możliwościach.

Wg deklaracji producenta M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO będzie dostępny w wersji czarnej od początku marca 2016 w cenie stanowiącej równowartość 11 990 zł.

 

 

źródło: http://www.olympus.pl

Zobacz także to:

Olympus 45 f/1.8 - reklama

----------------------------------------------------------------------------------------------------- REKLAMA -----------------------------------------------------------------------------------------------

Notopstryk - reklama

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olympus M5 II - reklama

 

2016-01-08 Archiwalne 3

3 Komentarze do artykułów

 • SteFik

  SteFik 2016-01-12

  Oj przydałaby się taka flinta. 600mm robi wrażenie.
 • RybaFoto

  RybaFoto 2016-01-08

  Gabaryty i ogniskowa Ok, a;e myślałem, że będzie kosztował trochę mniej - 12 kZŁ to trochę przesada...
 • Greg foty

  Greg foty 2016-01-08

  I za to kocham ten system! Jakość jak w większych lustrzankach a gabaryty widać na załączonym obrazku!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj