Sigma - dwa nowe obiektywy

Sigma - dwa nowe obiektywy

Sigma ART 50-100mm f/1.8 DC HSM.

Szanuje Sigmę, że podejmuje wyzwania, na które niewielu innych producentów się nie chce odważyć. Przykładem tego może być Sigma ART 50-100mm f/1.8 DC HSM. Wg mnie to jedna z najciekawszych premier w ostatnim czasie. Ta bardzo ciekawa konstrukcja po podłączeniu do aparatów wyposażonych w matryce APS-C daje ogniskowe (ekwiwalent 35mm) od ok. 75 do 150 jednocześnie w pełnym zakresie posiadając stałe światło f/1.8. To jak połączenie jasnej portretówki z uniwersalnym tele! 9-cio listkowa, kołowa przysłona o minimalnej wartości f1.8 zapowiada piękne rozmycie tła oraz niezłą plastykę obrazu. Układ optyczny obiektywu składa się z 21 soczewek zestawionych w 15 grupach. Wśród nich znajdują się elementy wykonane ze szkieł SLD i FLD oraz soczewki asferyczne odpowiadające za jakość obrazu na krawędziach kadru. Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania obiektyw nie zmienia swojej długości podczas pracy. Obudowę nowego zoomu wykonano z metalu oraz termicznie stabilnego kompozytu. Mechanizm przysłony wykonano tymczasem z wytrzymałego poliwęglanu i carbonu. Za AF odpowiada nowy, zoptymalizowany dla obiektywu silnik HSM, który pozwala na doostrzanie bez konieczności przełączania na tryb MF.

Z pozostałych parametrów trzeba wymienić 82mm (średnica filtra), 95cm (minimalna odległość ostrzenia), 1490g (waga). Sigma ART 50-100mm F1.8 DC HSM współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK i jest objęta możliwością odpłatnej wymiany mocowania.

Obiektyw pojawi się w sprzedaży w kwietniu i będzie dostępny dla 3 bagnetów (Canon, Nikon, Sigma) w cenie ok. 4990 zł.

Sigma 30mm F1.4 DC DN

Drugim obiektywem jest standardowy, stałoogniskowy obiektyw o jasności f/1.4 przeznaczony dla aparatów Sony z bagnetem E oraz systemu mikre 4/3. Duży otwór względny w połączeniu z 9-listkową przysłoną zapowiada niezły bokeh. Do budowy obiektywu użyto 9 elementów optycznych zestawionych w 7 grupach. Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji (waga 265g) obiektyw sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. W obiektywie zastosowano krokowy silnik AF.

sigma 30mm f/1.4

Jaka cena? Ok.  1590 zł, więc wydaje się, że użytkownicy ww. bagnetów mogą sie pokusić.....

2016-02-24 Archiwalne 3

3 Komentarze do artykułów

  • Stanisławowicz

    Stanisławowicz 2016-02-25

    Brawo! Ważne, żeby wpychać się tam gdzie nie ma nikogo! 50-100 będzie właściwie monopolistą (stąd cena), 30 dla Soniaczy da 45mm a dla 4/3 60mm, co w połączeniu z ceną na pewno przyciągnie klientów.
  • ReduktorSzumu

    ReduktorSzumu 2016-02-25

    Moje pytanie tylko po co? Po pierwsze to do matryc APS-C więc na pełnej klatce wystarczy kupić dwie systemowe stałki - będzie pewniej z AF, taniej i poręczniej gabarytowo. Więc jeszcze raz zapytam po co?
  • Grzegorz B

    Grzegorz B 2016-02-25

    I co? Da się? Da się!
    Sigma pokazuje miejsce w szeregu C i N. Należy mieć tylko nadzieję (graniczącą z pewnością), że optycznie będzie przynajmniej tak dobrze jak w całej serii Art. Cena 5 kzł za takie ogniskowe może nie jest mała ale w tym przypadku chyba uzasadniona!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj