Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle

Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle

W pewien ciemny zimowy wieczór postanowiłem zapolować! Sprzęt do testowania przygotowany: nikon D810, portretowy nikkor 85/1,8 wyczyszczony i zapięty na bagnet stoi na baczność... W środku aparatu 36 magapikselowe serce bije przyspieszonym rytmem... Że aparacik radzi sobie na wysokich czułościach to już wiemy (zabacz tutaj). Teraz czas upolować plenery o dużej rozpiętości tonalnej, z ostrym różnorodnym światłem... W końcu to pełna klatka! Musi sobie radzić w takich warunkach! Wychodzimy na polowanie całą rodziną. Nisko pochyleni przemykamy przy ścianie i w całkowitej ciszy zajmujemy miejsca w samochodzie. Silnik terkocze już rozgrzany i gotowy do skoku. Ruszamy! W milczeniu pokonujemy kolejne kilometry autostrady... Gdzie jest cel? Gdzie jest cel? Jest!!! Jest!!! Ale trzeba opanować emocje - z włochatymi stworzeniami nie ma żartów! Zatrzymujemy auto i po cichutku zajmujemy miejsca... Sala pogrążona jest w całkowitej ciemności.... Nagle błysk! Nagle świst! Zapala się światło i wszyscy skandują: GDZIE JEST TRZMIEL??? GDZIE JEST TRZMIEL??? O co chodzi? Jaki trzmiel?- zapytacie.

Nie wiem, czy wiecie, ale gdzieś na Opolszczyźnie ukrywa się nieznany trzydziesty gatunek trzmiela. To bardzo tajemnicza sprawa! Nikt go jeszcze nie widział, ale istnieje weterynarz- trzmielomaniak, który postanowił odnaleźć gagatka za wszelką cenę! I oto, na naszych oczach, w jego ręce wpada pierwszy osobnik! Ale czy to rzeczywiście nowy, nieznany gatunek, czy najzwyklejszy trzmiel pospolity? Tego dowiecie się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu podczas pełnego humoru spektaklu „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”. Uwierzcie mi - warto! I to nie tylko dlatego, że rolę tytułowego włochatego Trzmiela w tym przedstawieniu gra mój młodszy, rodzony braciszek, ale przede wszystkim dlatego, że to po prostu świetna sztuka i kawał dobrej zabawy dla całej rodziny! Rewelacyjne kostiumy, genialne dialogi, znakomite aktorstwo, fajna historia i świetny pomysł na spektakl! Ale co najważniejsze - widowisko obejrzycie w kameralnej sali, w której publiczność scenę otacza z trzech stron a kontakt z aktorami jest niemal fizyczny!  Dzięki temu wszyscy w pełni uczestniczą w szalonych przygodach trzmiela i jego przyjaciół. Przy tej okazji dziękuję teatrowi za umożliwienie mi robienia zdjęć podczas przedstawienia. Wielkie dzięki!

A jak aparat poradził sobie w tej trudnej scenerii? Zobaczcie sami!

d810 test - trzmiel 1

 nikon D810, f/1.8, iso 1600, czas: 1/100 s

 

d810 test - trzmiel 2

 nikon D810, f/1.8, iso 3200, czas: 1/320 s

 

d810 test - trzmiel 3

 nikon D810, f/1.8, iso 1600, czas: 1/640 s

 

d810 test - trzmiel 4

 nikon D810, f/1.8, iso 1600, czas: 1/160 s

 

d810 test - trzmiel 5

 nikon D810, f/1.8, iso 3200, czas: 1/400 s

 

 d810 test - trzmiel 6

 nikon D810, f/1.8, iso 1600, czas: 1/640 s

 

 

 „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu


Autor: Magdalena Mrozińska

Reżyseria: Jerzy Połoński

Współpraca reżyserska i choreografia: Ewelina Ciszewska

Muzyka: Marcin Partyka

Scenografia: Ewa Gdowiok

Kostiumy: Justyna Gwizd

Obsada:

Weterynarz - Andrzej Czernik

Kogut - Bartosz Dziedzic

Kwoka 1 - Beata Wnęk – Malec

Kwoka 2 - Ewa Wyszomirska

Kwoka 3 - Cecylia Caban

Trzmiel - Łukasz Schmidt

Kundel - Leszek Malec

Czarne - Anisa Raik (gościnnie)

Snopek - postać zbiorowa

 

Koniecznie zajrzyjcie na stronę teatru:  http://teatropole.pl/

2016-03-04 Testy, Galerie, Archiwalne 7
Tag: nikon, test, D810

7 Komentarze do artykułów

 • Zoom Foto

  Zoom Foto 2016-03-17

  Który to Twój brat, Rasch?
 • Takie Tam Foto

  Takie Tam Foto 2016-03-16

  Jak na pełną dziurę na tym obiektywie to całkiem całkiem! Rozumiem, że udało się przedstawienie?
 • B&W

  B&W 2016-03-04

  Nieźle się bawicie! Pozwolili Ci Rasch? Ale z drugiej strony jak ma sie takie wejścia....
 • KaZik

  KaZik 2016-03-04

  Wiele testów na necie potwierdza, że 810-tka nieźle sobie radzi z RO nawet na baaardzo wysokich czułościach... Ech przytuliłbym, ale skąd kasa???
 • FotoForm

  FotoForm 2016-03-04

  Macie jeszcze coś do powiedzenia fanboye malutkich matryc i jeszcze mniejszych słoików? Iso 3200, iso 1600 i w cieniach i światłach wszystko widać....
 • RaSch-Admin

  RaSch-Admin 2016-03-04

  W tym wypadku nie chodziło o jakieś wielkie powiększenia a o to jak aparat zachowuje się w miejscu, gdzie jest mieszanina kolorów, źródeł światła itp. Do tego celu bardziej potrzebne jest pokazanie całości zdjęcia a nie wycinków 1:1. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z matrycą 36 Mpix, więc wycinki pokazywałyby bardzo mały fragment zdjęcia. Wycinki dla tego aparatu znajdziecie w linku podanym w tekście.
 • Photography

  Photography 2016-03-04

  Czemu nie dajecie wycinków 1:1 ???

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj