Aparaty w dłoń - rzepak kwitnie!

Aparaty w dłoń - rzepak kwitnie!

Nie ma żadnych wymówek! Trzeba to uwiecznić. Dla każdego, kto ma czułe oko, te widoki po prostu odbierają dech w piersiach! Dlatego nie pozwólcie sobie wmówić, że gdybym miał lepszy aparat, gdyby pogoda byłe lepsza, gdybym pracował w innych godzinach itp, itd...

Postanowiłem pokazać Wam, że nic z tych rzeczy!

Przede wszystkim sprzęt!

Bawią mnie blogi, poradniki itp., na których można przeczytać jaki to zaawansowany sprzęt trzeba mieć żeby zrobić zdjęcie, który będzie Cię cieszyć wiele lat. No proszę Was! Jeszcze konkretna marka aparatu i obiektywu jest ważna! Otóż wszystkie poniższe zdjęcia zostały wykonane przy pomocy archaicznej lustrzanki obiektywu kitowego, taniej stałki portretowej oraz starego i taniego „rybiego oka”... Czy to znaczy, że dobre obiektywy i aparaty są niepotrzebne? Oczywiście, że są potrzebne i ułatwiają życie! Ale w tej chwili rozmawiamy o uwiecznianiu widoków, które poruszają nasze serca a nie o specjalistycznym zastosowaniu...

rzepak foto1

 

rzepak foto2

Jestem taki zajechany!

Już słyszę: „Ale wiesz - ja pracuję”, „Moje godziny pracy uniemożliwiają cokolwiek”... Otóż rzepak wygląda o każdej porze dnia genialnie, a szczególnie o świcie i zachodzie słońca. Powiem więcej - rzepak wygląda świetnie nawet w południe! No i są jeszcze soboty i niedziele! Zabierz dzieciaki, kolegów, koleżanki, ziomków czy kogo chcesz i ruszaj w pole! Poniżej macie kilka ujęć o różnych porach dnia. Oczywiście znajdzie się zaraz grono „znafcuw”, które powie, że nie są to jakieś genialne ujęcia i pewnie będą mieli rację, bo wszystkie te ujęcia powstały właśnie w taki przypadkowy sposób - jadąc samochodem! Po prostu patrzę i się zachwycam! Więc zatrzymuję auto (w bezpiecznym miejscu), wyciągam swojego podróżnego gruchota i pstrykam! Wiem wiem! Powinienem najpierw przygotować się, znaleźć plenery itp... Po prostu nie miałem czasu! Chociaż przyznam, że zdarza mi się wracać w niektóre miejsca, bo obserwując strony świata widzę, że o innej porze dnia czy roku może być jeszcze lepiej!

rzepak foto3

 

rzepak foto4

Model - rzepak!

Ale, ale! Fotografujcie nie tylko „żółte oceany”! Rzepak sam w sobie jest piękny. Wystarczy zwykła portretówka, czasem nawet kit (oba poniższe ujęcia wykonano obiektywem kitowym!!!) i zacznijcie szukać światła i ciekawych perspektyw!

rzepak foto5

 

rzepak foto6

 

Żółta powódź!

I na koniec jeszcze jedno - bardzo często rzepak stanowi tło do ciekawych zdarzeń i widoków! Nie przegapcie chwili! Czas płynie, życie mija! Tego, co widzieliśmy nikt nam już nie wróci! No chyba, że masz to na zdjęciu i dlatego warto! Nawet telefonem!

I uwaga końcowa - wszystkie zdjęcia w niniejszym artykule to są pliki .jpg prosto z puszki i nie zostały poddane jakiekolwiek obróbce, czy postprodukcji. Tylko kadrowanie i dopasowanie rozmiaru na stronę. Nawet jeden suwak nie został ruszony! Po co to mówię? Ano po to, abyście sobie zdali sprawę, że z każdego z tych ujęć można wycisnąć jeszcze sporo więcej, jeśli tylko będziecie mieli chwilę (no i plik RAW oczywiście)!!!

Pozdrawiam!

rzepak foto7

 

rzepak foto8

rzepak foto9

 

rzepak foto10

 

autor: RaSch

2016-05-30 Galerie, Archiwalne 4
Tag: galeria, rzepak

4 Komentarze do artykułów

 • Foto Agrafka

  Foto Agrafka 2016-05-18

  Fajne! Lubię jeździć po świecie i zdarz mi się przywieźć sporo fajny obrazków, ale trzeba przyznać, że nasz kraj również potrafi być wyjątkowo fotogeniczny!
 • RaSch Admin

  RaSch Admin 2016-05-17

  Chodziło mi przede wszystkim o pokazanie, że cuda czekają "zaraz za płotem" i zachęcenie do fotografowania, bo czasem mam wrażenie, że większość posiada aparaty, żeby o nich dyskutować... Pozdrawiam!
 • Qwer Ty

  Qwer Ty 2016-05-17

  Trochę żal, że to jpgi prosto z puszki, bo ani to test, ani galeria... Warto jednak prezentować "wykończone" prace!
 • Foto Gracja

  Foto Gracja 2016-05-17

  Ten to ma robotę! Jeździ samochodem i fotografuje rzepak? To tak przy okazji czy specjalna wyprawa pt. "fotografujemy z samochodu"? Hi, Hi, Hi

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj