Sigma 85/1.4 ART - portret idealny?

Sigma 85/1.4 ART - portret idealny?

 

 

 

INFORMACJA PRASOWA FIRMY SIGMA

 

Seria ART skierowana jest do wymagających użytkowników, ceniących sobie najwyższą jakość optyczną oraz możliwość artystycznej ekspresji wyrażonej poprzez zdjęcia. Już niebawem Sigma zaprezentuje piąty z kolei, stałoogniskowy obiektyw o przysłonie F1.4. Obecnie w ofercie znajdują się modele ART pokrywające zakres od 20 do 85 mm.

Fotografia portretowa wymaga perfekcyjnego obrazowania od obiektywu, wybitna ostrość, plastyka obrazu, odpowiednie korygowanie aberracji. SIGMA oferuje nowy obiektyw spełniający wszystkie te wymagania i rygorystyczne standardy prestiżowej linii ART.

Obiektyw Sigma 85mm F1.4 DG HSM ART oferuje bezkompromisową rozdzielczość obrazu, urokliwe rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, a dzięki soczewkom wykonanym ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych, bardzo dobrze skorygowane aberracje barwne. SIGMA projektowała ten model z myślą o użytkownikach aparatów wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Dzięki niemu fotografowie mogą w pełni wykorzystać  potencjał m.in. 50-cio milionowych matryc.

Do budowy obiektywu wykorzystano 14 soczewek, ułożonych w 12 grupach. Wśród nich znalazły się soczewki ze specjalnych szkieł SLD oraz elementy asferyczne, zapewniające ostrość obrazu również na brzegach kadru. Inżynierowie nie zapomnieli redukcji zjawiska komy, wykonali model który eliminuje zjawisko smużenia obrazu w całym przekroju kadru.

Obiektyw wyposażono w 9 zaokrąglonych listków przysłony. Takie rozwiązanie w połączeniu z zaawansowanym układem optycznym i bardzo niską wartością przysłony pozwala uzyskać przyjemny dla oka bokeh.

Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw Sigma 85 1.4 ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp.

Przednią soczewkę pokryto ułatwiającymi czyszczenie warstwami hydrofobowymi. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

Specyfikacja techniczna

  • konstrukcja obiektywu: 14 soczewek ułożonych w 12 grupach
  • minimalna wartość przysłony: F16
  • średnica filtra: 86mm
  • kąt widzenia (dla 35mm) 28.6°
  • minimalna odległości ostrzenia: 85cm od matrycy aparatu
  • wymiary: φ94.7mmx126.2mm
  • przysłona: 9-cio listkowa zaokrąglona
  • skala odwzorowania: 1 : 8.5
  • dostępne mocowania: Canon, Nikon Sigma

Więcej zdjęć i informacji o produkcie znajdziecie tutaj: www.facebook.com/SigmaProCentrum

Cena obiektywu zostanie podana wkrótce. Dostępność: październik / listopad 2016 r.

Miejmy nadzieję, że to nie będą czcze zapowiedzi i w morzu "idealnych" 85-tek doczekamy się prawdziwej perły za przyzwoite pieniądze...

 

 

źródło: www.sigma-foto.pl

3 Komentarze do artykułów

  • Krakus B

    Krakus B 2016-09-28

    Aż się boję zapytać ile będzie kosztowała ta "perła w koronie"
  • Foto RAW

    Foto RAW 2016-09-21

    Szkoda, że nie włożyli do niego trybu makro. W takim wydaniu na rynku jest tyle tego typu obiektywów, że będą mogli powalczyć tylko ceną
  • Bara Fot

    Bara Fot 2016-09-21

    Jestem ciekaw tej jakości, o której pisze producent... Bo jeśli nie będzie wybitna to na tym rynku jest tyle 85, że sukcesu nie wróżę.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj