Sigma 12-24mm - architektura bez zniekształceń

Sigma 12-24mm - architektura bez zniekształceń

INFORMACJA PRASOWA FIRMY SIGMA

Z dumą prezentujemy kolejną wersję ultraszerokokątnego obiektywu Sigma 12-24mm F4. W swojej historii SIGMA prezentowała wiele pionierskich obiektywów z tej kategorii, teraz wprowadza nowy model dostosowany do współpracy z cyfrowymi aparatami wyposażonymi matryce o wysokich rozdzielczościach. 

Współczesne metody projektowe w połączeniu z nieosiągalną dotąd wydajnością nowych szkieł niskodyspresyjnych pozwoliły na wyprodukowanie nowego obiektywu o parametrach plasujących go w prestiżowej linii ART.

Marka SIGMA wykorzystując wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obiektywów, proponuje swoim użytkownikom instrument oferujący wysoką ostrość obrazu, niewielkie winietowanie, i co najistotniejsze w obiektywach szerokokątnych, a co dopracowano w najnowszym modelu z linii ART, niemal nie występujące zjawisko dystorsji.

W przypadku obiektywów szerokokątnych fotografowie oczekują pozbawionej zniekształceń, wysokiej jakości obrazu, zarówno w centrum kadru, jak i jego brzegach. Wykorzystywane do fotografii architektury nie mogą powodować zakrzywień linii. Dzięki zastosowaniu największej w historii soczewki asferycznej (wśród oferowanych obiektywów szerokokątnych), inżynierowie SIGMA wyeliminowali zjawisko dystorsji niemal do zera. Przednia asferyczna soczewka ma średnicę 80mm, tylko takie rozwiązanie mogło zagwarantować jakość obrazu godną prestiżowej linii ART.

Za korektę wad barwnych odpowiadają soczewki wykonane ze szkieł o niskiej dyspersji m.in. ze szkła o własnościach zbliżonych do fluorytu. W obiektywie zastosowano jedną soczewkę asferyczną ze szkła SLD, dwie asferyczne klasyczne i aż 5 ze szkieł fluorytowych. Tak skomplikowany układ optyczny gwarantuje likwidacje wszelkich aberracji barwnych oraz zjawiska komy w całym przekroju kadru.

Obiektyw oferuje stałą wartość przysłony F4 w całym zakresie ogniskowych. Zastosowano w nim udoskonalony silnik HSM, a ostrość jest ustawiana o 30% szybciej w porównaniu do napędów występujących w starszych modelach obiektywów. W mosiężnym bagnecie zamontowano gumową uszczelkę zwiększając odporność na zachlapania i pracę w warunkach dużego zapylenia.

Obiektyw z mocowaniem Canon i Sigma jest kompatybilny z konwerterem MC-11, dzięki któremu użytkownicy aparatów Sony E również będą mogli wykorzystać go w swojej pracy. Natomiast w modelach z mocowaniem Nikon zastosowano elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną.

 

Specyfikacja techniczna:

  • konstrukcja: 16 elementów w 11 grupach 
  • minimalna przysłona: f/22
  • kąt widzenia: 122°-84.1°
  • minimalna odległość ostrzenia: 24-25.8cm
  • wymiary: φ102mmx131.5mm
  • przysłona: 9 zaokrąglonych listków 
  • skala odwzorowania: 1 : 4,9
  • waga: 1,150g 

 

Cena obiektywu zostanie podana wkrótce. Dostępność: październik / listopad 2016 r.

Więcej zdjęć i informacji o produkcie znajdziecie tutaj: www.facebook.com/SigmaProCentrum

 

źródło: www.sigma-foto.pl

Tag: sigma, art, 12-24

3 Komentarze do artykułów

  • Bara Fot

    Bara Fot 2016-09-21

    Zauważyliście wagę tego obiektywu? Ponad 1,1 kg sugeruje, że producent naprawdę wpakował tam kawał szkła... Ciekawe, ciekawe
  • Foto Agrafka

    Foto Agrafka 2016-09-21

    Moje marzenie! Ileż to razy w podróży wszystko co miałam było za ciasne!

    Ciekawe tylko ile to będzie kosztowało...
  • Primadonna W

    Primadonna W 2016-09-21

    Szkoda, że Sigma w zasadzie pomija aparaty bez lustra. Wprawdzie Olympus i Panasonic właściwie zapełniły już wszystkie luki ale i tak szkoda, bo większy wybór oznacza większą walkę o klienta.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj