Co na weekend?

Co na weekend?

 

World Travel Show

World Travel Show to miejsce spotkań miłośników podróży dalekich i bliskich. To możliwość poznania najnowszych trendów w turystyce, ciekawych miejsc i znakomita okazja do spotkania się ze znanymi podróżnikami. Bogaty program imprez towarzyszących pozwoli wszystkim odwiedzającym spędzić aktywny weekend. Targi World Travel Show odbędą się w dniach 14-16 października 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Przy okazji targów będzie można wstąpić do strefy OLYMPUSA, gdzie podczas targów będzie można znaleźć m.in.: wypożyczalnię sprzętu, strefę Tough!, salę konferencyjną, studio fotograficzne, pokój malowania światłem, strefę spotkań z ambasadorami — Marcinem Dobasem, Jakubem Kaźmierczykiem, Wiktorem Zdrojewskim, Piotrem Stósem. Podczas targów będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć aparat OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II oraz przetestować nowe obiektywy.

Targi World Travel Show odbędą się w dniach 14-16 października 2016 roku w MIĘDZYNARODOWYM CENTRUM TARGOWO – KONGRESOWYM PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie, ale uwaga!!! - udział wymaga rejestracji. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://worldtravelshow.pl/

 

Otwarte obrony dyplomów Studium Fotografii ZPAF w Starej Galerii

Ekspozycja wystawy „Dyplomy 2016”  dobiega końca. Zanim jednak prezentowane dzieła opuszczą mury Starej Galerii ZPAF, autorzy podczas otwartych obron dyplomów postarają się udowodnić przed Komisją Dyplomową i zebraną publicznością, że zrealizowali merytoryczne założenia swoich projektów. Ocenie zostaną poddane artystyczne walory prac, a także warsztatowe umiejętności dyplomantów. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do poznania poszczególnych etapów powstawania każdego zestawu fotografii, a także do osobistej rozmowy z twórcami. Absolwenci SF ZPAF przystępujący do obrony dyplomu:

  • Bohdan Adamiec - Wystawa fotografii i foto-książka “Bodybook” (promotor: Mikołaj Grynberg ) „Od dawna fascynuje mnie temat ludzkiego ciała jako miejsce wypowiedzi lub osobistej pamięci w kontekście dzisiejszych form komunikacji. Pokaż swoje ciało, a powiem Ci kim jesteś....”
  • Katarzyna Dargiel - Cykl fotografii „Прывітанне! * Białorusini w Warszawie.” (promotor: dr Wojciech Sternak) „Białorusini, nasi bliscy sąsiedzi, których tak mało znamy. Z różnych powodów opuszczają swój kraj, by zamieszkać w Polsce, w Warszawie, stając się sąsiadami jeszcze nam bliższymi...”
  • Barbara Dąbrowska - Cykl fotografii "Portret Muzyczny" (promotor: Włodzimierz Krzemiński)
    „Każdemu coś duszy gra. Każdy jest muzykiem własnego serca. Każdemu w uszach rozbrzmiewa ulubiona melodia. Także instrument wydaje różny dźwięk, który lubimy, i którego chcemy słuchać…”
  • Krzysztof Dąbrowski - dyplom pt.: "Manusza" (promotor: Anna Wolska) „W ostatnich czasach na fali imigrantów obcy nam kulturowo ludzie wzbudzają w Polsce wiele skrajnych emocji - tych pozytywnych i tych negatywnych. Tymczasem warto wiedzieć, że Polska od stuleci jest krajem wielokulturowym, a Romowie już dawno wpisali się w polski krajobraz, jako nasi sąsiedzi czy przyjaciele...
  • Krzysztof Kozłowski - Album fotografii "Moje" (promotor: Anna Wolska) "Bardzo osobisty projekt, opowiadający o miejscach wywołujących wspomnienia z mojej młodości. Fotografie pozostawiam bez komentarza, gdyż skrywają wiele tajemnic z mojego szczeniackiego życia. Widz może jedynie domyślać się, co tam się działo. A działo się ..."

Otwarte obrony dyplomów odbędą się w warszawskiej Starej Galerii ZPAF, przy placu Zamkowym 8, w piątek 14 października 2016 od godz. 18:00. Prace oceni Komisja Dyplomowa w składzie: Jolanta Rycerska, Zbigniew Wichłacz, Andrzej Zygmuntowicz.

źródło: www.zpaf.pl

 

Bogdan Girbovan - „10/1”

Fotograf Bogdan Girbovan urodził się w 1981 roku w Drobeta Turnu Severin, w Rumunii. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Bukareszcie. Jego prace były kilkakrotnie prezentowane na wystawach indywidualnych w Rumunii, a także w Paryżu, Istambule, Wilnie i Pradze. Mieszka i pracuje w Bukareszcie.

Jego projekt „10/1” stanowi fotograficzny zapis budownictwa mieszkaniowego z wielkiej płyty. 
To prezentacja bloków mieszkalnych w Bukareszcie (zbudowanych w okresie komunizmu), stanowiących ponad 70 procent zabudowy mieszkaniowej stołecznego miasta. Groteskowe budynki - bloki z wielkiej płyty - miały za cel radykalnie zrównać wszystkich ludzi w nowym imperium betonu „Złotej Ery”. Udało się tego dokonać umieszczając ludzi w identycznych mieszkaniach. Miało to położyć kres jakimkolwiek osobistym dążeniom, również jeśli chodzi o modyfikowanie przestrzeni, w której się żyje. Projekt obejmuje dziesięć fotografii wykonanych w jednopokojowych mieszkaniach w dziesięciopiętrowym bloku znajdującym się we wschodniej części Bukaresztu. Mieszkania znajdują się mniej więcej w środku budynku, jedno nad drugim. Ich układ jest dokładnie taki sam na każdym piętrze. Bogdan Girbovan wykonał zdjęcie wnętrza każdego jednopokojowego mieszkania. Wszystkie zostały sfotografowane pod takim samym kątem, aby lepiej zilustrować wymieszanie kilku klas społecznych pod jednym dachem, prezentując jedynie różnice w charakterze i wyglądzie tych mieszkań. Obecność mieszkańców na zdjęciach podkreśla różnorodność ich pochodzenia społecznego.

Wystawę można podziwiać od wtorku do soboty w godz. 14-18 w Galerii FF, w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Traugutta 18. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14 października o godz. 18:00. Ekspozycja potrwa do 23 października 2016 roku.

źródło: www.ldk.lodz.pl

 

Ela Waszczuk „Metropolis”

 „Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy.
Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania. Sięgam w ten sposób do podświadomości widza, powodując tym samym intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu.
Estetyzacja malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, kronikarzy ówczesnej Polski, Norblina i Canaletta. Faktura malarska zmienia wymowę fotografii, tworząc w ten sposób nowy obraz, stwarzający wrażenie trójwymiarowości. W konkluzji idea projektu zakłada wzajemny rozwój kontaktów pomiędzy mieszkańcami nie tylko Węgier, Czech, Słowacji czy Polski, ale także innych krajów, co winno przekładać się na poznanie i szacunek dla odmienności kulturowej i lokalnych tradycji regionu, a także poznanie historycznego rysu prezentowanych metropolii we wzajemnym kontekście porównawczym
(Ela Waszczuk)

Elżbieta Waszczuk, fotografik, A.FIAP, w 2014 roku wyróżniona srebrnym medalem FRP za zasługi dla fotografii polskiej. Członek rzeczywisty FRP. Fotograficzny samouk. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych i zagranicznych. W dorobku od 2004 - 15 tytułów wystaw indywidualnych o wielu ekspozycjach i udział w blisko 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14 października o godz. 17:30 w Galerii fotografii, w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Ekspozycja potrwa do 6 listopada 2016 roku.

źródło: www.zpaf.pl

 

 

Miłego weekendu!

1 Komentarz

  • Artistic Life

    Artistic Life 2016-10-20

    Byłam, widziałam... Prace Krzysztofa Dąbrowskiego pobudzają do myślenia..

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj