Sigma 14/1.8 - krajobrazy ze znaczkiem ART

Sigma 14/1.8 - krajobrazy ze znaczkiem ART

Wśród „stałek” z linii ART na rynku mamy już następujące modele: 20/1.4, 24/1.4, 35/1.4, 50/1.4, 85/1.4 oraz najnowszy 135/1.8. Ostatnio jednak pojawiło się na rynku kilka modeli o szerokich kątach i bardzo ciekawej korekcji dystorsji. Zdjęcia wykonane jednym z takich obiektywów możecie zobaczyć w artykule pt. Samyang 14/2.8 FE - test dystorsji.

Oczywiście taki producent jak Sigma nie mógł sobie pozwolić na nieobecność w tej części rynku i zaprezentował nowy model Sigma 14/1.8 ART. Wg zapewnień producenta korekta zniekształceń ma być godna znaczka ART. No cóż! Zobaczymy! Tymczasem prezentujemy Wam, co na temat swojego nowego obiektywu mówi producent.


INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Seria obiektywów ART skierowana jest do wymagających użytkowników, ceniących sobie najwyższą jakość optyczną oraz możliwość artystycznej ekspresji wyrażonej poprzez zdjęcia. Już niebawem Sigma rozpocznie dostawy kolejnego modelu z tej linii, stałoogniskowego obiektywu o przysłonie F1.8, rozszerzając ofertę istniejących modeli 20, 24, 35, 50, 85 oraz 135mm.

Sigma 14mm F1.8 ART doskonale sprawdzi się między innymi w fotografii krajobrazowej, architektonicznej oraz ujęciach astro.

Jak przystało na linię ART Sigma 14mm F1.8 DG HSM oferuje bezkompromisową rozdzielczość obrazu, urokliwe rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, a dzięki soczewkom wykonanym ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych, bardzo dobrze skorygowane aberracje barwne. SIGMA projektowała ten model 
z myślą o użytkownikach aparatów wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Dzięki niemu fotografowie mogą w pełni wykorzystać  potencjał m.in. 50-cio milionowych matryc.

Do budowy obiektywu wykorzystano 16 soczewek, ułożonych w 11 grupach. Zastosowano w nim aż 10 soczewek specjalnych. Wśród nich znalazły się elementy ze szkieł SLD, FLD oraz bardzo skomplikowane  soczewki asferyczne, zapewniające ostrość obrazu również na brzegach kadru.

Obiektyw wyposażono w 9 zaokrąglonych listków przysłony. Takie rozwiązanie w połączeniu z zaawansowanym układem optycznym i bardzo niską wartością przysłony pozwala uzyskać przyjemny dla oka bokeh.

Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw Sigma 14mm F1.8 ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp.

Przednią soczewkę pokryto ułatwiającymi czyszczenie warstwami hydrofobowymi. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

 

Specyfikacja techniczna

 

Konstrukcja obiektywu:

16 soczewek ułożonych w 11 grupach

Minimalna wartość przysłony:

F16

Kąt widzenia (35mm):

114.2°

Minimalna odległości ostrzenia:    

27cm od matrycy aparatu

Wymiary:

ø95.4mm x 126mm

Przysłona:

9-cio listkowa, zaokrąglona

Skala odwzorowania:

1:9,8

Waga:

1,170g

Dostępne mocowania:

Canon, Nikon, Sigma



Termin rozpoczęcia dostaw oraz cena obiektywu zostaną podane wkrótce.

Więcej informacji o obiektywie można znaleźć pod linkiem www.facebook.com/SigmaProCentrum

Obiektyw będzie dostępny w sieci autoryzowanych sklepów fotograficznych Sigma ProCentrum

 

 

źródło: www.sigma-foto.pl

Tag: sigma, art, 14mm

1 Komentarz

  • Qwer Ty

    Qwer Ty 2017-03-01

    Oj będzie problem.... Premiera spóźniona o wiele miesięcy. Praktycznie w każdym systemie już jest droższy i lepszy markowy obiektyw a jest jeszcze tani i dość dobry Samyang 14....

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj