Nikon D7500 - prawie jak D500?

Nikon D7500 - prawie jak D500?

Jakie możliwości ma D500 to już wiemy. Dla tych, co nie pamiętają - polecam zajrzeć do naszych archiwalnych artykułów: NIKON D500 - GÓRSKI TEST oraz NIKON D500 - TEST WYSOKIEGO ISO. Jeżeli więc producent twierdzi, że wnętrza nowej lustrzanki D7500 kryją te same „bebechy” (matrycę oraz procesor obrazu) to możeciejuż sobie co nieco wyobrazić ... Tymczasem zobaczmy, jak swoją nowość zachwala producent.

 

 

nikon d7500 foto1


INFORMACJA PRASOWA FIRMY NIKON

Firma Nikon prezentuje lustrzankę D7500 zbudowaną z myślą o rozszerzeniu możliwości fotograficznych i przeznaczoną dla entuzjastów fotografii. Zaawansowany, zgrabny aparat D7500 oferuje taką samą jakość zdjęć jak D500 — flagowa lustrzanka cyfrowa formatu DX firmy Nikon.

Model D7500 z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu zamknięte w niewielkim, zgrabnym korpusie z pewnością zadowoli fotografujących, którzy nieustannie dążą do perfekcji. Podobnie jak w modelu D500 matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli w modelu D7500 oferuje zakres czułości ISO, który można rozszerzyć do niewiarygodnej wartości odpowiadającej ISO 1 640 000.

 

nikon d7500 foto3

 

Aparat jest wyposażony w procesor EXPEED 5 firmy Nikon, który oferuje szybsze przetwarzanie obrazu. Ponadto znaczne zwiększenie liczby pikseli czujnika RGB do 180 tys. wpłynęło na większą dokładność pomiaru. Filmowcy mogą rejestrować materiał wideo w rozdzielczości 4K/UHD. Wbudowana w aparat elektroniczna redukcja drgań firmy Nikon, działająca przy nagrywaniu filmów Full HD/HD, przeciwdziała niepożądanym ruchom aparatu. Ulepszenia w zakresie ergonomii obejmują odchylany monitor z obsługą dotykową oraz głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwiający stabilne i wyjątkowo wygodne trzymanie aparatu. Ten model to także pierwsza lustrzanka cyfrowa firmy Nikon z wbudowaną lampą błyskową, która obsługuje sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia.

 

nikon d7500 foto2

 

Jordi Brinkman, Product Manager w firmie Nikon Europe, komentuje: „D7500 to doskonały aparat klasy wyższej dla amatorów fotografii, którzy podziwiają możliwości modelu D500, ale nie potrzebują aż tylu profesjonalnych funkcji. Dostają oni tę samą, najlepszą w swojej klasie, jakość zdjęć co w modelu D500, zamkniętą w mniejszym korpusie, który łatwiej obsługiwać. Możliwość fotografowania w tempie 8 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE oznacza szybkość i precyzję niezbędną do rejestrowania doskonałych ujęć reporterskich. Ponadto aplikacja SnapBridge pozwala udostępniać te efektowne zdjęcia z dowolnego miejsca”.

 

nikon d7500 foto4

 

Podsumowanie najważniejszych funkcji

Jakość zdjęć flagowego modelu D500:
Matryca formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela. EXPEED 5. Czujnik pomiaru światła RGB ze 180 tys. pikseli.

Fenomenalna czułość ISO:
doskonałe działanie w słabym świetle w zakresie ISO 100–51 200 z możliwością rozszerzenia do ISO 1 640 000 (odpowiednik).

Rewelacyjne rozpoznawanie obiektów:
czujnik pomiaru ekspozycji RGB ze 180 tys. pikseli z zaawansowanym systemem rozpoznawania scenerii. Dokładne ustalanie ekspozycji nawet przy dynamicznych ujęciach.

Pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem:
 nadaje priorytet najjaśniejszym obiektom w kadrze, pomagając uniknąć wypalonych obszarów świateł.

Ekstremalna precyzja AF:
51-punktowy system AF zachowuje precyzję działania aż do imponującego poziomu -3 EV. Można śledzić obiekty, blokować na nich ekspozycję i utrzymywać je w polu ostrości — nawet jeśli jedyne źródło światła to księżyc.

Kinowy materiał wideo 4K/UHD:
można rejestrować materiał w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p lub w rozdzielczości Full HD (1080p) z maksymalną szybkością 50p/60p.

Film poklatkowy:
łatwe generowanie płynnych i dobrze naświetlonych filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K/UHD i Full HD w aparacie, w pełnym formacie DX.

Tryb seryjny:
8 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE - można zrobić 50 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub 100 zdjęć w formacie Large JPEG Fine w jednej szybkiej serii.

Ekran LCD:
Odchylany ekran i sterowanie dotykowe: zgrabny odchylany monitor o przekątnej 3,2 cala. Obsługa AF i spustu migawki za pośrednictwem dotykowych elementów sterujących podczas fotografowania w trybie podglądu na żywo.

Wizjer:
Wizjer optyczny z pryzmatem pentagonalnym: zapewnia niemal stuprocentowe pokrycie kadru.

Picture Control – Auto:
wbudowany w aparat system Picture Control jest wyposażony w osiem elementów sterujących, w tym nowy Picture Control – Auto, który optymalizuje kolor, kontrast i jasność odpowiednio do sceny. Automatyczna regulacja zmiennych podczas robienia wielu zdjęć.

Poręczność formatu DX:
korpus aparatu waży jedynie około 640 g, ma głęboko wyprofilowany uchwyt i jest odporny na warunki atmosferyczne. Obiektywy NIKKOR formatu DX są kompaktowe, a współczynnik kadrowania 1,5x podczas fotografowania z użyciem obiektywów formatu FX pozwala uzyskać efekt teleobiektywu.

Możliwość rozbudowy:
kompatybilność z szeroką gamą lamp błyskowych Nikon, a także mikrofonem stereofonicznym ME-1 i mikrofonem bezprzewodowym ME-W1.

Zgodność z aplikacją SnapBridge:
Łączność z aparatem za pośrednictwem komunikacji Bluetooth® i Wi-Fi® jest dostępna tylko z użyciem aplikacji SnapBridge. Aby móc korzystać z aplikacji SnapBridge firmy Nikon w połączeniu z tym aparatem, należy ją zainstalować na zgodnym urządzeniu mobilnym.

 

nikon d7500 foto5

 

 

nikon d7500 foto6

 

źródło: www.nikon.pl

 

A jakie ceny? Na Amazonie w przedsprzedaży można znaleźć nikona D7500 za:

 • 1750 $ w zestawie z obiektywem 18-140
 • 1250 $ za sam korpus
Tag: nikon, d500, d7500

6 Komentarze do artykułów

 • Ed Wro

  Ed Wro 2017-04-22

  Uwielbiam teksty typu: "Zaawansowany, zgrabny aparat". Kto im pisze takie teksty? Zgrabna to może być kobieta! Nie mówiąc już o tym, że używanie słowa "zgrabna" odnośnie lustrzanki chyba lekko mija się z prawdą...
 • Reduktor Szumu

  Reduktor Szumu 2017-04-22

  Jak każde "prawie" - robi wielką różnicę...
 • Fot_Nick

  Fot_Nick 2017-04-15

  Wam to nie dogodzi. Wypuszczają D500 - za drogi! Wypuszczają D7500 - łeee taki tańszy D500! Ludzie - opamiętajcie się i zacznijcie po prostu robić zdjęcia!
 • Greg Foty

  Greg Foty 2017-04-15

  He, he, he.... Jedno, co w tym aparacie jest dobre to matryca, bo z tego, co pokazują testy to naprawdę jest nieźle, ale to akurat nie jest zasługa nikona. Szkoda, bo to kiedyś był nawet niezły producent. Zanim się przesiadłem na Olka używałem tego sprzętu.
 • Dar Fotnik

  Dar Fotnik 2017-04-15

  Wg mnie to reakcja na kiepską sprzedaż modelu D500. Miało być pięknie, ale chyba nie wyszło z ceną przewyższającą niektóre FX. Trzeba więc okroić, wypuścić na rynek i mówić, że tak miało być....
 • Grzegorz B

  Grzegorz B 2017-04-15

  Jakby ktoś nie wiedział to w środku kolejny raz siedzi matryca Sonego. Więc pianie z zachwytu nad tym modelem to pośrednio chwalenie firmy, na której wszyscy nikoniarze wieszają psy.

  Tak tylko - dla przypomnienia...

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj