LUMIX DC-TZ90 - premiera

LUMIX DC-TZ90 - premiera

Rynek kompaktów to bardzo niewdzięczna część rynku foto. Po pierwsze aż gęsto od producentów i modeli a po drugie narastająca konkurencja ze strony smartfonów... Zobaczmy, co nowego na ten rynek przygotowała firma Panasonic.

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Firma Panasonic wprowadza aparat LUMIX DC-TZ90 — nowy model w ramach popularnej serii aparatów podróżnych TZ. Dzięki zwiększeniu rozdzielczości matrycy z 18,1 megapiksela (TZ80) do 20,3 megapiksela LUMIX TZ90 zyskał 30-krotny zoom optyczny (odpowiednik w aparacie 35 mm: 24–720 mm). Przy zachowaniu kieszonkowych wymiarów umożliwia on fotografowanie i rejestrację nagrań wideo w rozdzielczości 4K. Nowy, odchylany tylny wyświetlacz pozwala na wykonywanie zdjęć autoportretowych, także w rozdzielczości 4K i trybie panoramicznym.

Uniwersalny, ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR 24 mm z 30-krotnym zoomem optycznym sprawdza się w każdej sytuacji. Spełniający rygorystyczne wymagania firmy Leica LUMIX TZ90 charakteryzuje się doskonałymi parametrami optycznymi, zapewniając wyjątkową ostrość obrazu przy minimalnym poziomie zniekształceń i flar.

Nowa 20,3-megapikselowa matryca MOS o wysokiej czułości i procesor obrazu Venus Engine umożliwiają uzyskanie zdjęć dobrej jakości, nawet w przypadku ustawienia wysokiej czułości w słabo oświetlonym otoczeniu.

LUMIX TZ90 może rejestrować płynne, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością sekwencje wideo w rozdzielczości QFHD 4K (3840 x 2160) przy 30p (60 Hz) lub 25p (50 Hz) w MP4.*1*2 Dzięki technologii 4K użytkownicy mogą uwieczniać ulotne chwile z prędkością 30 kl./s jako zdjęcia w formacie 4K, co stanowi odpowiednik fotografii o rozdzielczości 8 megapikseli. Technologia 4K udostępnia użytkownikom także inne przydatne funkcje. Funkcja Post Focus pozwala na łatwe wybranie obszaru do wyostrzenia po wykonaniu zdjęcia. Funkcja Focus Stacking pozwala użytkownikom na ustawienie głębi ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Jest to możliwie dzięki połączeniu wielu zdjęć zrobionych za pomocą funkcji Post Focus obsługiwanej przez aparat. Dodatkowo LUMIX TZ90 jest wyposażony w funkcję Light Composition, dzięki której aparat może połączyć kilka klatek, wybierając z nich i zapisując jaśniejsze piksele. Pozwala to na uzyskanie wspaniałych, bardziej spektakularnych zdjęć w takich sytuacjach, jak pokaz ogni sztucznych czy sceny nocne. Opracowanie ujęcia odbywa się aparacie. Funkcja 4K Live Cropping umożliwia przycinanie kadru 4K na żywo podczas nagrywania filmu, by osiągnąć stabilne panoramowanie lub przybliżanie w sekwencjach wideo o wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy mogą nagrywać filmy w jakości Full-HD, dodając imponujące efekty specjalne po zarejestrowaniu materiału w rozdzielczości 4K. Efekty te są realizowane cyfrowo, bez fizycznego ruchu obiektywu.

Aby uzyskać jeszcze szybszą reakcję i większą mobilność, w aparacie LUMIX TZ90 zastosowano ultraszybki autofokus z technologią DFD (Depth From Defocus)*3, co skraca czas ustawiania ostrości do ok. 0,1 sekundy. Pozwala to rejestrować zdjęcia seryjne z szybkością 10 (AFS) lub 5 (AFC) klatek na sekundę. LUMIX TZ90 wyposażony jest także w szeroki wybór funkcji autofokusu, np. Touch AF (dotykowy autofokus), 49-point AF (autofokus 49-punktowy) i Low-light AF (autofokus do słabego oświetlenia). Pozwala to użytkownikom uzyskać najlepsze rezultaty w niemal każdych warunkach.

Trzycalowym tylnym wyświetlaczem o rozdzielczości 1040 tys. punktów można sterować dotykowo. Po odchyleniu wyświetlacza do góry o 180 stopni aparat automatycznie przechodzi w tryb zdjęć Self Shot. LUMIX TZ90 udostępnia wtedy funkcje przydatne przy zdjęciach autoportretowych, także w nowym trybie 4K Selfie. Funkcje upiększania, takie jak efekty Soft Skin (gładkiej skóry), Defocusing (rozmycia) czy Slimming (wyszczuplenia), sprawiają, że selfie mogą być jeszcze atrakcyjniejsze, co z pewnością ucieszy zwłaszcza panie. Po wykonaniu zdjęcia można zastosować funkcję Beauty Retouch polegającą na estetycznym lub wizażowym retuszowaniu ujęcia jeszcze w pamięci aparatu. Użytkownicy mogą także, w zależności od potrzeb, wyostrzyć lub rozmyć tło, używając trybu Background Control. W trybie Self Shot można wykonywać również zdjęcia panoramiczne. Elektroniczny wizjer (EVF) o przekątnej 0,2 cala i rozdzielczości 1166 tys. punktów jest wyposażony w czujnik oka i można z niego korzystać nawet w pełnym słońcu. Pierścień sterujący na obudowie obiektywu umożliwia szybką, intuicyjną obsługę. Ci, którzy chcą mieć więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z trybów Creative Control, Creative Panorama bądź rejestrować obrazy w formacie RAW.

Dzięki Wi-Fi® możliwe jest połączenie aparatu ze smartfonem i tabletem, co daje większą swobodę w zakresie fotografowania, przechowywania i przesyłania zdjęć.

Ultrakompaktowa obudowa nowego aparatu LUMIX TZ90 mieści w sobie potężny 30-krotny zoom optyczny i funkcję rejestrowania zdjęć/filmów w rozdzielczości 4K. Użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością filmów i zdjęć, w tym także autoportretowych, na wiele różnych sposobów, w dowolnym miejscu i czasie.

Inne funkcje : 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu HYBRID +*4, tryb Creative Control, tryb Panorama Shot, możliwość ładowania z sieci i przez USB.

 

*1 Informacje dotyczące rejestracji sekwencji filmowych / zdjęć w rozdzielczości 4K
- Użyj karty SD o klasie szybkości 4 lub wyższej, jeżeli chcesz zapisywać sekwencje wideo.
- Użyj karty SD o klasie szybkości „UHS-I Speed Class 3 (U3)” do rejestracji wideo w formacie [MP4] w [4K] lub [4K PHOTO]. (Klasa prędkości karty SD określa standard prędkości ciągłego zapisu).
- Rejestracja zostaje przerwana, gdy czas ciągłego zapisu przekroczy 29 minut i 59 sekund w przypadku [AVCHD].
- Rejestracja zostaje przerwana, gdy czas ciągłego zapisu przekroczy 15 minut w przypadku [MP4] w jakości [4K].
- Jeżeli korzystasz z karty pamięci SDHC, możesz kontynuować zapis bez przerwy, nawet jeżeli wielkość pliku przekroczy 4 GB, ale plik wideo zostanie podzielony i zapisany jako oddzielne fragmenty z możliwością osobnego odtwarzania.
- Jeżeli korzystasz z karty pamięci SDXC, możesz zapisać sekwencję wideo w pojedynczym pliku.
- Rejestracja zostaje przerwana, gdy czas ciągłego zapisu przekroczy 29 minut i 59 sekund w przypadku [MP4] w jakości [FHD] [HD] i filmowania obiektów w szybkim ruchu (w trybie High Speed). Możesz kontynuować zapis bez przerwy, nawet jeżeli wielkość pliku przekroczy 4 GB, ale plik wideo zostanie podzielony i zapisany jako oddzielne fragmenty z możliwością osobnego odtwarzania.

*2 Maks. 15 min.

*3 Dotyczy rejestrowania zdjęć.

*4 Pięcioosiowa kompensacja dotyczy nagrywania filmów, z wyjątkiem filmów w jakości 4K.

 

 

źródło: www.panasonic.com

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj