Honor 9 - tańszy Huawei P10?

Honor 9 - tańszy Huawei P10?

Ja osobiście jestem zaskoczony tym, jak szybko udało się chińskiemu koncernowi wejść do czołówki producentów smartfonów... Tak niedawno wszyscy się zastanawiali, co to w ogóle jest smartfon od Huawei, a tymczasem dzisiaj producent ma taka pozycję, że pozwala sobie nawet na utrzymwanie osobnej marki odpowiadającej za budżetowe odmiany swoich podstawowych modeli... Szok!

Ale z drugiej stron nie powinno nas to dziwić... Strategia dojścia do takiej pozycji była od początku przemyślana i przede wszystkim właściwa. Jeśli mają to być top smartfony to nie można oszczędzać... Mnie najbardziej ucieszył kierunek w jakim poszedł chiński producent w dziedzinie fotografii. Po pierwsze współpraca z legendarną Leicą oraz wcielenie pomysłu łączenia zdjęć z dwóch aparatów. Ci, którzy czytali nasz test Huawei P9 (art. znajdziecie tutaj) wiedzą, że dało to spektakularne efekty.

Ale wróćmy do modelu Honor 9...

 

Honor 9 zdjęcia test1      Honor 9 zdjęcia test2

 

W swej specyfikacji niewiele się rożni od P10 (czytaj tutaj). Honor 9 to maszyna o niezwykłej wydajności. Dzięki procesorowi Kirin 960, Honor 9 jest o 18% mocniejszy i aż o 180% „graficznie” efektywniejszy od swojego poprzednika. Maszyna została wyposażona w 5.15-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, gęstości 428 ppi oraz saturacji do 96%.

Bateria o pojemności 3200 mAh w połączeniu z metodą zarządzania energią SmartPower 5.0 powinny dać zauważalnie dłuższy czas pracy. Co ciekawe telefon został wyposażony w nowy system ładowania, który pozwoli naładować baterię od 0 do poziomu 40% w zaledwie pół godziny!

Podobnie jak P10, Honor 9 został wyposażony w podwójny aparat nowej generacji: monochromatyczny 20 Mpix oraz kolorowy RGB 12 Mpix. W przeciwieństwie do P10 nie jest on jednak sygnowany marką Leica oraz nie posiada stabilizacji.... Uuuuuuuuuuuuuuuuuu!

Kolejne różnice dotyczą obudowy. Honor 9 może sie poszczycić szklaną obudową, które może się podobać, ale do aluminiowej obudowy P10 chyba trochę jej brakuje...

Najważniejszą różnicą jest cena. Sugerowana cena flagowego Huaweia zaczynała się od prawie 650 euro natomiast Honor 9 oficjalnie zaczyna od 449 euro. W Polsce cenę zapowiedziano na prawie 2200 zł, ale myślę, że z czasem będzie taniej i taniej.... I bardzo dobrze!

Pozdrawiam

RaSch

 

 

źródło: www.consumer.huawei.com

Tag: Huawei, honor, 9

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj