Będzie Tokina Firin 20/2 FE z AF!

Będzie Tokina Firin 20/2 FE z AF!

Wersję bez autofocusa obiektywu FIRIN 20/2 mieliśmy już okazję przez chwilę potestować w naszej redakcji. Wrażenia były co najmniej pozytywne. Dla starych wyjadaczy brak AF nie stanowi żadnego problemu a generowany obrazek wzbudzał szacunek... A jak będzie z automatycznym systemem ustawiania ostrości? Zobaczymy!

Poniżej macie specyfikację producenta:

 

 

Tokina Firin 20/2 AF

 

 

Jak widać schemat optyczny, na który składa się z 13 soczewek zestawionych w 11 grup jest identyczny jak w modelu z manualnym ustawianiem ostrości. W jego budowie również zastosowano 3 soczewki o niskiej dyspersji oraz 2 elementy asferyczne.

Do znanej już konstrukcji dodano układ napędu AF, który wykorzystuje szybki i cichy silnik ultradźwiękowy w kształcie pierścienia. Wg producenta - w połączeniu z czujnikiem GMR AF da to szybkie i dokładne ogniskowanie. Nowy FiRIN 20mm F2 FE AF ma być też w pełni kompatybilny z hybrydowym systemem ustawiania ostrości Sony AF.

Pożyjemy - zobaczymy! Szkiełko trafi do sprzedaży w okolicach maja/czerwca 2018 roku. Cena jeszcze nie została ustalona, ale patrząc na wersję MF - tanio nie będzie!

 

źródło: www.tokinalens.comKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj