Nowe Sigmy z mocowaniem SONY E

Nowe Sigmy z mocowaniem SONY E

Nareszcie! Nareszcie!

Sigma zapowiedziała, że wszystkie nowe obiektywy z linii ART będą wychodzić także z bagnetem Sony E. To naprawdę duża i wyczekiwana zmiana! Zapraszam do lektury!

 

INFORMACJA PRASOWA DYSTRYBUTORA

SIGMA Corporation rozpoczyna produkcję obiektywów z prestiżowej linii Art przeznaczonych dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z mocowaniem Sony E.

 

W ofercie obiektywów SIGMA ART dedykowanych do aparatów z mocowaniem Sony E znajdzie się 7 modeli o ogniskowych od 14 do 135mm. Nowe modele powiększającej się rodziny SIGMA ART, które ujrzały światło dzienne na marcowych targach CP+ (czyli SIGMA 70/F2.8 DG MACRO oraz SIGMA 105/F1.4 DG HSM), też będą dostępne w wersji Sony E. W przyszłości mocowanie Sony E ma być standardem, tak jak w przypadku mocowań do Canona czy Nikona. Oznacza to, że wszystkie nowe obiektywy SIGMA ART będą produkowane również w wersji dla użytkowników tego popularnego systemu.

Modele obiektywów marki SIGMA z mocowaniem Sony E będą wyposażone w nowy algorytm kontrolujący pracę autofocusa, który dodatkowo zmaksymalizuje szybkość przesyłania danych pomiędzy korpusem a obiektywem.  Konstrukcja obiektywu umożliwi przesyłanie wszystkich danych, jak informacje o przysłonie czy danych EXIF. Szkła będą kompatybilne z trybem ciągłego autofokusa (AF-C), dostosowując ostrość do obiektów będących w ruchu, np. podczas imprezy sportowej. W przypadku obiektywów ze stabilizacją i aparatów wyposażonych w stabilizację matrycy, oba systemy redukcji drgań będą mogły współpracować jednocześnie.

Precyzyjny Autofocus

Dzięki nowemu algorytmowi kontrolującemu pracę autofocusa, szybkość i jakość ostrzenia obiektywów SIGMA Art będzie na tym samym poziomie co w konstrukcjach projektowanych oryginalnie dla aparatów bezlusterkowych Sony E. Dotyczy to pracy we wszystkich trybach autofocusa, w tym trybu ciągłego AF-C.

Kompatybilność stabilizacji obrazu

Obiektywy będą w pełni kompatybilne z systemem stabilizacji matrycy. Optymalizacja następuje przez ustalenie ogniskowej obiektywu i dostosowanie parametrów stabilizacji wewnątrz aparatu.

Korekcja aberracji

Korekcja poziomów jasności na brzegach obrazu, dystorsji oraz aberracji chromatycznej będzie zoptymalizowana dzięki przepływowi informacji o parametrach optycznych z obiektywu do aparatu.

Stabilność mocowania

Instalacja mocowania Sony E w obiektywie zwiększa poczucie stabilności i sztywności połączenia z aparatem. Mosiężny bagnet zapewnia precyzyjne dopasowanie i wyjątkową wytrzymałość. Mocowanie jest wyposażone w gumową uszczelkę, która chroni konstrukcję przed zgubnym działaniem brudu, kurzu, czy kropel wody.

Usługa wymiany mocowania

SIGMA Corporation oferuje usługę wymiany mocowania na inny system, np. Canon czy Nikon. Umożliwia to bezproblemową  zamianę na korpus innego producenta i dalsze użytkowanie posiadanego obiektywu SIGMA we współpracy z innym aparatem.

Lista obiektywów objętych mocowaniem Sony E:

  • SIGMA 14/F1.8 ART DG HSM
  • SIGMA 20/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 24/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 35/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 50/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 70/F2.8 ART DG MACRO HSM
  • SIGMA 85/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 105/F1.4 ART DG HSM
  • SIGMA 135/F1.8 ART DG HSM

 

 

źródło: www.kconsult.pl

Tag: sigma, art, obiektyw


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj