Kompaktowe A3+ od Epsona

Kompaktowe A3+ od Epsona

Przyznam szczerze, że jestem wielkim zwolennikiem drukowania zdjęć i to przez samego siebie... Dlaczego?

Pewnie nie jest wielka tajemnicą, że studiowałem m.in. architekturę. Co to ma wspólnego z drukowaniem zdjęć? Otóż w trakcie tych studiów miałem zajęcia z rysunku, malarstwa oraz rzeźby i to z z wybitnymi wykładowcami i za każdym razem, kiedy kończyłem swoje prace docierało do mnie, jak wiele zależy od szczegółów wykończenia i jak istotne jest „doszlifowanie” pracy już na samym finale... To samo dzieje się na finale robienia zdjęć. Włożyć wiele wysiłku oraz godzin pracy w wykonanie i obróbkę zdjęcia i oddać je komuś innemu do drukowania to jakby wymalować podstawowe elementy obrazu i dać je komu innemu „do wykończenia”. Oczywiście niektórych zdjęć i zleceń nie można wydrukować u siebie, ale to już jest temat na zupełnie inne rozważanie... Tymczasem zapraszam na garść informacji o drukarce, która może zainteresować wielu z Was z powodów, o których pisałem powyżej!

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Zaawansowane technicznie urządzenia nie muszą zajmować wiele miejsca. Nowa, bezprzewodowa drukarka fotograficzna firmy Epson, XP-15000, pozwala uzyskać najwyższej jakości zdjęcia w formacie A3+ pomimo wyjątkowo kompaktowej konstrukcji. Oprócz tego jest też wyjątkowo stylowa i świetnie prezentuje się z każdej strony.

epson xp-15000 photo1

„Drukarka XP-15000 zachwyca niewielkimi rozmiarami i stylowym wyglądem, lecz przede wszystkim pozwala uzyskać naprawdę dobre odbitki w formacie A3+. Jest tak mała, że można by ją pomylić z modelem A4. Niezależnie od tego, czy drukujesz w kolorze, czy w czerni i bieli, nowy zestaw sześciu atramentów Claria Photo HD sprawi, że oba typy wydruków będą wyglądać świetnie. W zestawie znajduje się bowiem teraz również kolor szary i czerwony” — komentuje Krzysztof Bury, Consumer Account Manager.

Entuzjaści fotografii i profesjonaliści z pewnością docenią wysoki poziom jakości wydruków, który uzyskano dzięki zastosowaniu nowego zestawu atramentów. Dodatkowy szary atrament pozwala uzyskać świetne czarno-białe fotografie o płynnych przejściach między światłem a cieniami. Z kolei dodany czerwony tusz znacząco poszerza przestrzeń kolorów, dzięki czemu można uzyskać bardziej realistyczne, żywsze barwy. Atramenty są niezwykle trwałe — zdjęcia wydrukowane przy ich użyciu przetrwają w albumie fotograficznym aż 300 lat*.

epson xp-15000 photo2

Drukarka XP-15000 umożliwia kreatywność bez wychodzenia z domu bowiem drukuje ona w formacie do A3+ na różnego rodzaju nośnikach, w tym na grubszym papierze, kartach oraz płytach CD i DVD. Urządzenie ma przy tym wiele praktycznych funkcji, m.in. panel LCD o przekątnej 6,1 cm, który ułatwia nawigację, tacę wyjściową z silnikiem czy funkcję samoczynnego uruchamiania. Jest także szybkie i proste w użyciu do codziennego druku dokumentów, oferując duże szybkości druku oraz automatyczny druk dwustronny A4.

Z tego modelu można korzystać w dowolnej chwili i miejsca dzięki obsłudze połączeń Wi-Fi i Wi-Fi Direct oraz pełnemu pakietowi opcji mobilnych umożliwiających drukowanie zdjęć i dokumentów z dala od biurka.

epson xp-15000 photo3

Najważniejsze cechy:

 • Drukowanie w formacie A3+
 • Kompaktowa budowa pozwalająca zaoszczędzić miejsce
 • Zaokrąglone brzegi i stylowy wygląd z każdej strony
 • Nowy interfejs
 • Dedykowany zestaw sześciu atramentów Claria Photo HD (w tym nowy kolor czerwony i szary)
 • Panel LCD o przekątnej 6,1 cm
 • Kompatybilność z Epson Connect**: Epson iPrint, Email Print, Remote Print Driver
 • Wi-Fi, Wi-Fi Direct
 • Ethernet
 • Wireless PictBridge
 • Drukowanie na płytach CD/DVD
 • Drukowanie dwustronne A4
 • Szybkość drukowania ISO do 9,2/9 str./min*** (czarno-biały/kolorowy)
 • Jeden podajnik papieru ładowany od przodu (mieszący do 250 arkuszy w rozmiarze A4) oraz tylni podajnik papieru (mieszący do 50 arkuszy w rozmiarze do A3+)
 • Taca wyjściowa z silnikiem
 • Automatyczne włączanie

 

 

* Trwałość druku jest oparta na przyspieszonych testach wydruków wykonanych na specjalnych nośnikach i przechowywanych w koszulkach ochronnych w albumie. Rzeczywista stabilność wydruku zależy od nośnika, drukowanego obrazu, warunków prezentowania wydruku, intensywności światła, wilgotności i warunków atmosferycznych. Firma Epson nie gwarantuje trwałości wydruków.

** Korzystanie z funkcji Epson iPrint i Epson Creative Print wymaga połączenia bezprzewodowego i aplikacji Epson do drukowania. Do korzystania z funkcji Epson Email Print i Epson Remote Print Driver konieczne jest połączenie z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect.

*** Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/testing

 

 

źródło: www.epson.eu

Tag: epson, XP-15000


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj