Nasi wygrywają!

Nasi wygrywają!

Nasi górą! Chciałoby się więcej, ale i tak „polskie” zwycięstwo w jednej z 10 kategorii tematycznych konkursu otwartego to nie nie jest zły wynik! A więc UWAGA! UWAGA! UWAGA! W kategorii „Dzika przyroda” zwycięża ....... Justyna Zduńczyk!!! W kategorii Poland National Award zwycięża ....... Justyna Zduńczyk!!! Zapraszam na garść informacji - prosto od organizatora konkursu Sony World Photography Awards 2018

 

INFORMACJA PRASOWA

 Polska fotograf Justyna Zduńczyk odniosła podwójny sukces na konkursie Sony World Photography Awards 2018: zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego i zdobyła nagrodę Poland National Award. Jej nagrodzone zdjęcie nosi tytuł An unexpected meeting (Nieoczekiwane spotkanie).

Fotografię, która pokonała setki tysięcy prac nadesłanych z całego świata, uhonorowano na dwa sposoby: uznano ją za najlepsze pojedyncze zdjęcie w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego oraz za najlepsze zdjęcie zgłoszone przez fotografa z Polski do konkursu otwartego. Jurorem konkursu Poland National Award był znakomity fotograf i członek programu Sony Image Ambassador Tomasz Tomaszewski.

Jako zwyciężczyni jednej z kategorii konkursu otwartego i laureatka nagrody narodowej Justyna Zduńczyk otrzyma najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony oraz poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, która odbędzie się 19 kwietnia. Jej zdjęcie będzie prezentowane w czasie wystawy Sony World Photography Awards w Londynie w dniach od 20 kwietnia do 6 maja; zostanie także opublikowane w księdze pamiątkowej tegorocznej edycji.

Justyna Zduńczyk będzie także konkurować ze zwycięzcami pozostałych kategorii o tytuł Fotografa Roku w konkursie otwartym i związaną z nim nagrodę w wysokości 5000 dolarów.

Organizowany przez World Photography Organisation konkurs fotograficzny Sony World Photography Awards jest najbardziej różnorodną imprezą tego rodzaju na świecie. Na 11. edycję fotografowie z ponad 200 krajów i terytoriów zgłosili przeszło 320 000 prac, wśród których nie brakuje najwybitniejszych światowych fotografii z ubiegłego roku.

 

Sony World Photography Awards 2018

Justyna Zduńczyk: zwyciężczyni w kategorii „Dzika przyroda” konkursu otwartego i laureatka nagrody Poland National Award

Justyna Zduńczyk, urodzona we Wrocławiu w 1980 r., fotografuje od 2007 r. Skupia się przede wszystkim na otaczającym świecie, zwłaszcza oglądanym w podróży: robi zdjęcia krajobrazowe i portretowe, zajmuje się także fotografią uliczną. Zdobywała już nagrody w licznych konkursach fotograficznych w kraju i za granicą — między innymi IPA (International Photography Awards) oraz PX3 Prix de la Photographie w Paryżu. Obecnie najbardziej fascynuje ją fotografia przyrodnicza; tej tematyki dotyczy też kilka projektów, które realizuje.

— Miałam właśnie opuścić Park Narodowy Sekwoi, gdy kątem oka zobaczyłam piękną polankę skąpaną we mgle — opowiada autorka zwycięskiej fotografii. — Niewiele myśląc, podbiegłam tam, żeby zrobić kilka zdjęć. Na miejscu usłyszałam trzask łamanych gałęzi. Trochę się przestraszyłam, bo w Parku Narodowym Sekwoi na każdym kroku spotyka się ostrzeżenia przed niedźwiedziami czarnymi. Odwróciwszy się, nie zobaczyłam na szczęście niedźwiedzia, tylko jelenia: ciekawskiego mulaka czarnoogonowego, który kierował się w moją stronę, radośnie przeżuwając kolację. Po chwili dołączyło do niego jeszcze kilka osobników. Przez dłuższą chwilę po prostu staliśmy, obserwując się nawzajem. To była jedna z najpiękniejszych chwil w podróży po Kalifornii.

Pytana o zwycięstwo w konkursie, Justyna Zduńczyk odpowiada: — Rok 2017 był dla mnie bardzo trudny. Czułam, że muszę oczyścić umysł i pobyć trochę w otoczeniu dzikiej przyrody, więc wybrałam się w dwumiesięczną podróż po Stanach Zjednoczonych. Po powrocie zgłosiłam na konkurs jedno ze zrobionych tam zdjęć i, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, zostało ono nagrodzone! To naprawdę ogromna zachęta, by kontynuować przygodę z fotografią i realizować marzenia.

Sukces Justyny Zduńczyk ogłoszono wraz z listą nazwisk wszystkich 63 laureatów nagród narodowych i 10 zwycięzców kategorii tematycznych konkursu otwartego. Zwycięzcy całego konkursu SWPA i poszczególnych kategorii profesjonalnych zostaną ogłoszeni 19 kwietnia. Więcej informacji podano na stronie www.worldphoto.org.

 

Informacja o World Photography Organisation

World Photography Organisation to globalna platforma inicjatyw związanych z fotografią. Działamy w przeszło 180 krajach, a naszym celem jest ożywianie dyskusji na tematy związane z fotografią poprzez promowanie najlepszych obrazów i fotografów naszej planety. Szczycimy się budowaniem trwałych relacji z fotografami oraz czołowymi partnerami branżowymi z całego świata. Do imprez organizowanych przez cały rok pod szyldem World Photography Organisation należy Sony World Photography Awards — jeden z czołowych światowych konkursów fotograficznych — oraz PHOTOFAIRS: międzynarodowe targi sztuki poświęcone fotografii odbywające się w Szanghaju i San Francisco. Więcej informacji podano na stronie www.worldphoto.org.

 

źródło: www.worldphoto.org

zdjęcie: ©Justyna Zduńczyk, 2018 Sony World Photography AwardsKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj