Ale numer! Sony RX100VA!

Ale numer! Sony RX100VA!

Już niedługo na rynku pojawi się „kolejna odsłona kolejnej odsłony” kieszonkowego aparatu  Sony RX100. Mimo niedawnej premiery nowego RX100 szóstej generacji, Sony zaprezentowało również ulepszoną wersję poprzednika czyli RX100 piątej generacji...

Kto nie rozumie - juz wyjaśniamy.

Otóż firma Sony od dłuższego czasu przyzwyczaiła swoich użytkowników do tego, iż po premierze jeszcze dość długo utrzymuje na rynku poprzednie wersje danego modelu. Przykładowo - mimo obecności na rynku A7 III do dziś możemy sporo taniej kupić A7 II oraz A7 I, mimo premiery a6500 do dziś do kupienia są a6300 oraz bardzo tani a6000.

Podobnie rzecz miała się z modelem RX100, gdzie mimo premiery szóstej generacji modelu można było w oficjalnej dystrybucji kupić także poprzednie modele. Tyle tylko, że do tej pory poprzednie modele sprzedawano w niemienionej formie... A teraz?

Teraz mamy premierę aparatu, który miał swoją premierę dwa lata temu... Uuuuups!

Z tego, co podaje producent możemy domniemywać, iż do poprzednika włożono nowy soft oraz część podzespołów nowego modelu, co pozwoliło ulepszyć m.in. tryb seryjny, pracę AF, tzw. „cichą migawkę” i jeszcze kilka innych elementów. Pełna specyfikację znajdziecie na stronie producenta TUTAJ .

Dla mnie osobiście to sensowny ruch, bo RX100V to znakomity kompakt, o wielu unikalnych cechach, w dodatku w nowym RX100 VI zapakowano „długi” obiektyw, co jeszcze bardziej różnicuje ofertę.

Pytanie tylko do speców od marketingu w Sony: Kto zrozumie nazewnictwo, jeśli w sprzedaży będą: RX100, RX100II, RX100III, RX100VI, RX100V, nawy RX100VI oraz nowa wersja poprzednika RX100VA?

W sieci oczywiście pojawiła się teoria spiskowa mówiąca o tym, iż nowy nowy RX100 VI został „źle przyjęty” przez rynek, gdyż nowy, dłuższy obiektyw jest również dużo ciemniejszy. Koncern zareagował więc błyskawicznie i wypuścił poprawionego poprzednika... Może tak a może taka była strategia firmy?

Ale plotki zostawmy innym!

Jak już wielokrotnie stwierdzaliśmy na łamach naszego portalu - mało nas interesuje kto, w jaki sposób, po co i dlaczego produkuje dany model. Nas interesuje finalny produkt i jego faktyczne możliwości, relacja cena/jakość itd... Myślę, że już niedługo zobaczymy, co potrafi ten nowy-stary maluch no i za ile! Co ciekawe - na stronie producenta cena nowego modelu RX100 VA została utrzymana a nawet nieznacznie spadła w stosunku do poprzednika czyli RX100 V. No, no, no... Ciekawe, jak będzie u nas? Jeśli podobnie, to chyba nikt nie będzie miał nic przeciw, prawda?

 

Pozdrawiam

 

RaSch

 

źródło: www.sony.jpKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj