Fujifilm XF10 - nowy kompakt APS-C

Fujifilm XF10 - nowy kompakt APS-C

Fujifilm wprowadza na rynek nowy kompaktowy aparat cyfrowy klasy premium - FUJIFILM XF10. Aparat jest o tyle wyjątkowy, że za obrazowanie odpowiada w nim wielka (jak na kompakt) matryca w rozmiarze APS-C i rozdzielczości 24,2 Mpix, czyli taka jak w zaawansowanym X-T100 lub części lustrzanek. Oczywiście jak to Fujifilm - swoją matrycę wyposażył w znaną i opatentowaną technologię odtwarzania kolorów.

Aparat został wyposażony w szerokokątny obiektyw FUJINON z ogniskową 18.5mm oraz z 9-listkową przysłoną f/2.8, co w przeliczeniu na format 35mm daje użytkownikowi uniwersalne 28 mm. Dzięki funkcji cyfrowego telekonwertera można zwiększyć długość ogniskowej do 35 lub 50 mm (odpowiednik dla FF). Na układ optyczny składa się 5 grup zbudowanych z 7 soczewek, w tym 2 soczewek asferycznych. Minimalna odległość ostrzenia to 10 cm.

XF10 - jak na kompakt przystało - ma kompaktową, lekką obudowę, waży zaledwie 280 g (w tym bateria i karta pamięci). Tylny monitor LCD jest oczywiście dotykowy, więc ci, którzy przesiądą się ze smartfona lub tabletu poradzą sobie bez trudu.

 

fujifilm xf10 fot1

 

fujifilm xf10 fot2

 

Aparat jest wyposażony w różne funkcje nagrywania wideo, w tym nagrywanie w rozdzielczości 4K. Posiada także tryb Multi Focus, który dzięki automatycznemu łączeniu kolejnych ujęć pozwala uzyskać obraz w rozdzielczości 4K o szerokim zakresie ostrości. Z kolei Funkcja 4K Burst umożliwia przechwytywanie serii obrazów 4K z prędkością 15 ujęciami na sekundę.

Aparat pojawi się na rynku w sierpniu 2018 roku w cenie ok. 500€.

 

 

źródło: www.fujifilm.com

Tag: fujifilm, xf10


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj