Kompaktowe zoomy - Sony DSC-HX99 i DSC-HX95

Kompaktowe zoomy - Sony DSC-HX99 i DSC-HX95

Coraz mniej mamy takich premier, coraz mniej.... Większość producentów wycofuje się z rynku tradycyjnych aparatów kompaktowych, bo w podróż użytkownicy zabierają po prostu smartfony. Sony natomiast poszło pod prąd i właśnie pokazało dwa nowe bliźniacze modele - HX99 oraz HX95.

 

KOMUNIKAT PRASOWY PRODUCENTA

Sony ogłasza najmniejsze na świecie aparaty podróżnicze z dużym zoomem, funkcją zapisu filmów 4K i ulepszonym procesorem obrazu

Podstawowe atuty:

  • zapewniający wysoką jakość odwzorowania obrazu obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–720 mm [1] o dużej krotności zoomu w kompaktowej obudowie;
  • fantastyczne filmy 4K [2] z odczytem wszystkich pikseli matrycy bez ich łączenia w grupy;
  • procesor obrazu BIONZ X™ i nowo opracowany układ o dużej skali integracji zapewniający imponujące zdjęcia;
  • uniwersalność i funkcjonalność zapewniana przez takie funkcje, jak „Eye AF”, wizjer elektroniczny, pierścień regulacyjny [3], dotykowe ustawianie ostrości / wyzwalanie migawki [3] czy uchylny ekran LCD.

 

sony HX99 HX95 foto1

 

sony HX99 HX95 foto2

 

sony HX99 HX95 foto3

 

Rodzina aparatów kompaktowych Cyber-shot® firmy Sony powiększa się o dwa aparaty podróżnicze z dużym zoomem: DSC-HX99 i DSC-HX95.

Oba modele są przeznaczone dla osób szukających poręcznego aparatu, który zawsze można nosić przy sobie. Mają najmniejsze na świecie [4] obudowy i naprawdę uniwersalny zakres ogniskowych: od szerokiego kąta 24 mmi do superteleobiektywu 720 mm [1]. Połączenie wysoko wydajnego procesora obrazu BIONZ X z układem o dużej skali integracji pozwala nagrywać wspaniałe filmy 4K [2] oraz wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s, z buforem na maksymalnie 155 zdjęć [5]. Kolejnym autem nowych modeli jest szybki system AF, ustawiający ostrość w 0,09 sekundy [6]. Pojawiło się także kilka nowości: funkcja „Eye AF” do ustawiania ostrości na oko fotografowanej osoby, zapis w formacie RAW, funkcja dotykowego ustawiania ostrości / wyzwalania migawki [3] oraz pobieranie danych o lokalizacji [7] przez łącze Bluetooth®.

 

Zapewniający wysoką jakość odwzorowania obrazu obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–720 mm o dużej krotności zoomu

Bardzo szeroki zakres ogniskowych aparatów HX99 i HX95 doskonale sprawdzi się przy fotografowaniu na co dzień i w podróży. Stabilizujący obraz system Optical SteadyShot™ efektywnie kompensuje drgania aparatu i przeciwdziała zamazywaniu się obrazu przy fotografowaniu z ręki i przy dużych zbliżeniach. Wyposażenie obu modeli obejmuje też funkcję Zoom Assist. Podczas fotografowania przy największych ogniskowych pozwala ona tymczasowo zmniejszyć zbliżenie i podejrzeć obiekt w szerszym ujęciu.

 

Wydajne przetwarzanie

Aparaty HX99 i HX95 mogą utrwalać materiał filmowy z użyciem wszystkich pikseli matrycy bez łączenia ich w grupy. Oznacza to doskonały wygląd detali w obrazie, bez efektu mory i postrzępienia krawędzi. Filmowanie szybko poruszających się obiektów ułatwia tryb nagrywania obrazu HD [8] w tempie do 100 kl./s [9]. Takie ujęcia można przekształcać w czasie montażu w imponujące sekwencje w zwolnionym tempie.

Okazje do wykonania świetnych zdjęć często nadarzają się niespodziewanie, dlatego duże znaczenie ma szybkość reakcji aparatu. Szybki, inteligentny system AF ustawia ostrość w zaledwie 0,09 sekundy [6]. Dzięki połączeniu go z ulepszonym procesorem obrazu BIONZ X [10] i układem o dużej skali integracji aparaty HX99 i HX95 pozwalają robić zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s, z użyciem bufora mieszczącego do 155 obrazów [5]. Z myślą o pięknym wyglądzie portretów, w nowych modelach wprowadzono cenioną, pochodzącą z rodziny α™ technologię ustawiania ostrości na oko Eye AF. Fotografowie, którzy preferują późniejszą edycję zdjęć w narzędziach programowych, mogą wybrać zapis zdjęć w formacie RAW. Gasnące światło dnia? Dzięki maksymalnej czułości ISO 6400 [11] nie stanowi to problemu.

 

Intuicyjna i wygodna obsługa

Kierując się sugestiami użytkowników serii HX90, Sony wprowadziło w modelu HX99 funkcje dotykowego ustawiania ostrości / wyzwalania migawki, pozwalające bezpośrednio wskazać główny motyw i wykonać zdjęcia. Funkcja panelu dotykowego pozwala z kolei bezproblemowo przemieszczać pola ostrości podczas podglądu obrazu w wysuwanym wizjerze OLED Tru-Finder™. Osobom oczekującym większej kontroli nad ustawieniami aparat HX99 umożliwia użycie pierścienia regulacyjnego i przypisanie do niego takich funkcji, jak ręczna regulacja ostrości lub zaprogramowane ustawienia zoomu. Oba modele są ponadto wyposażone w funkcję Moje menu, pozwalającą stworzyć własne menu szybkiego dostępu do 30 często używanych ustawień i funkcji.

Komponowanie selfie i zdjęć grupowych ułatwia odchylany o 180° ekran LCD. Unowocześnienia objęły też uchwyt aparatux: teraz lepiej leży on w ręce i zwiększa stabilność przy fotografowaniu. Funkcja pobierania danych o lokalizacji przez łącze Bluetooth® pozwala zapisywać dane o lokalizacji uzyskane z urządzenia mobilnego [7], a tryb zapisu małych plików proxy umożliwia przesłanie zdjęć do smartfona w celu ich szybkiej publikacji w serwisach internetowych.

 

Nowe aparaty Sony Cyber-shot HX99 i HX95 będą sprzedawane w Europie od października 2018 r.

 

Dalsze informacje są dostępne na stronie sony.pl: HX99 / HX95

 

[1] Kąt widzenia (w przeliczeniu na format 35 mm).

[2] 3840 x 2160 pikseli. Czas ciągłego nagrywania wynosi około 5 min i zależy od warunków rejestracji.

[3] Tylko DSC-HX99

[4] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem, wbudowanym wizjerem i maksymalną ogniskową od 700 mm wzwyż (kąt widzenia, w przeliczeniu na format 35 mm). Stan w momencie publikacji komunikatu prasowego w sierpniu 2018 r., badanie Sony.

[5] W trybie zdjęć seryjnych „Zdjęcia seryjne z priorytetem szybkości” przy ustawieniu „Jakość obrazu: Fine”

[6] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 4,25 mm (szeroki kąt), EV 8,5, automatyce programowej, szerokiej strefie AF, w trybie NTSC.

[7] Możliwość nawiązania łączności Bluetooth z następującymi urządzeniami (stan w momencie publikacji komunikatu prasowego w sierpniu 2018 r.) - smartfony z systemem Android 5.0 lub nowszym oraz łączem Bluetooth 4.0 lub nowszym, iPhone/iPad: iPhone 4S lub nowszy / iPad III generacji lub nowszy

[8] Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci microSDHC/microSDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta UHS-I (U3).

[9] PAL. 120 kl./s w formacie NTSC.

[10] W porównaniu z serią DSC-HX90

[11] Po włączeniu rozszerzonej czułości ISO

 

 

źródło: www.sony.pl

Tag: sony, hx99, hx95


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj