Redmi Note 7 + 48 Mpix

Redmi Note 7 + 48 Mpix

No cóż! Jakiś czas temu przewidywaliśmy, że po okresie powielania ilości aparatów w jednym telefonie znów powróci pęd w kierunku zwiększania ilości magapkseli... Stało się! Kolejny producent wraca na „tor wyścigowy” i prezentuje smartfon z 48-magapikselową matrycą... Całe szczęście powiela również stary już pomysł łączenia sąsiednich pikseli w jeden „udoskonalony” obrazek o rozdzielczości 12 Mpix.

Smartfon otrzymał 6,3-calowy ekran o proporcjach 19,5:9 (2340 x 1080 fullHD - 409 ppi), złącze typu USB C oraz baterię o pojemności 4000 mAh z trybem szybkiego ładowania. Całością będzie zarządzał 8-rdzeniowy procesor Xiaolong 660 AIE 2,2 GHz do spółki z procesorem graficznym Adreno 512, 650 MHz.  

 

To, co nas najbardziej interesuje to możliwości fotograficzne nowego smartfona. Z tyłu umieszczono moduł Samsunga o rozdzielczości 48 Mpix z przysłoną f/1.8 oraz AF z detekcją fazy. Aparat główny będzie wspierany przez moduł o rozdzielczości 5 Mpix, służący oprogramowaniu aparatu do pomiarów ostrości, wyodrębniania tła (efekt bokeh) itp.... W trybie filmowania niestety nie będzie tak modnego ostatnio 4K, natomiast będzie fullHD 1080p aż do 120 kl/s, co fanów ujęć w zwolnionym tempie powinno ucieszyć.

Kamerka przednia to 13-megapikselowy moduł ze wszystkimi bajerami do selfies (rozpoznawanie twarzy, poprawa portretów, urody i czego tam jeszcze życzą sobie fani fotografowania się wszędzie...). Oczywiście żart! Róbcie selfies ile wlezie!

 

 

 

 

źródło: www.mi.com

Tag: note 7, redmi, xaomi


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj