Fujifilm pokazał GF 100-200mm

Fujifilm pokazał GF 100-200mm

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Fujifilm wprowadza nowy obiektyw FUJINON GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS WR przeznaczony dla średnioformatowego systemu GFX.

Korporacja FUJIFILM poinformowała, że 14 lutego wprowadzi do oferty obiektyw "FUJINON  GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR" przeznaczony do średnioformatowego systemu GFX. To pierwszy w tym systemie teleobiektyw z zoomem, będący ekwiwalentem ogniskowych 79-158mm (dla formatu małoobrazkowego). Model zaprojektowano z myślą o fotografii krajobrazowej i przyrodniczej, a jego działanie wspomaga optyczny stabilizator obrazu i konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe i kurz.

Obiektywy GF stanowią najwyższej jakości optykę opracowywaną przez Fujifilm. Wysoka jakość uzyskiwana jest poprzez opracowanie niezwykle precyzyjnej konstrukcji optycznej oraz zastosowanie wyrafinowanych technologii produkcji, co pozwoliło na uzyskanie wysokiej rozdzielczości i możliwości odwzorowywania bogatej gamy tonacji.

Firma Fujifilm wprowadziła już na rynek aparaty FUJIFILM GFX 50S oraz FUJIFILM GFX 50R, jak również 8 obiektywów z serii GF (GF100-200 to właśnie ósmy model). Sprzęt zyskał popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Jest chwalony za możliwość uchwycenia w kadrze wielu szczegółów, za nadawanie obrazom wrażenia trójwymiarowości, a także za kompaktowe i lekkie korpusy oraz prostą i wygodną obsługę.

Model GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR to zoom, który dzięki połączeniu wysokiej rozdzielczości i wyraźnego efektu bokeh pozwoli na uchwycenie wyjątkowej atmosfery każdej sceny. Dodatkowo, obiektyw jest odporny na kurz oraz niekorzystne warunki pogodowe i może działać w niskich temperaturach (do -10°C). Dołączając 1,4-krotny telekonwerter “F1.4X TC WR, uzyskuje się zakres ogniskowych 111-221mm (w kategoriach małoobrazkowych), nie obniżając przy tym jakości obrazu.

 

fujifilm GF 100-200

 

 

Ultra-wysoka jakość obrazu

Obiektyw wykonany jest z 20 soczewek ułożonych w 13 grupach. Zastosowano dwie soczewki super ED oraz jedną soczewkę asferyczną, co redukuje aberrację chromatyczną oraz aberrację zakrzywienia pola, dzięki czemu można uzyskać doskonałą jakość obrazu.

Wydajna stabilizacja obrazu

Obiektyw wyposażony jest w doskonałą pięciostopniową stabilizację obrazu (określana wg wytycznych organizacji CIPA). Dzięki temu fotografujący mogą w pełni wykorzystać wysoką rozdzielczość obrazu systemu GFX, nawet fotografując teleobiektywem bez statywu.

Cichy i szybki Autofocus

Liniowy silnik napędzający soczewki odpowiedzialne za ustawianie ostrości jest bardzo precyzyjny, cichy i szybki. Obiektyw posiada także nowy mechanizm dla zatrzymywania pozycji silnika liniowego przy wyłączaniu zasilania lub przy przełączaniu się na odtwarzanie, aby tym samym uniknąć dodatkowych wibracji.

Trwała, mocna konstrukcja odpowiednia dla trudnych warunków fotografowania

Obiektyw został uszczelniony w 10 obszarach i jest zabezpieczony przed kurzem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Można nim stabilnie fotografować w trudnych warunkach, nawet przy niskich temperaturach do -10°C.

Kompatybilność z telekonwerterem GF1.4X TC WR Compatible

Telekonwerter 1.4x (GF1.4X TC WR) rozszerza ogniskową do zakresu 140-280mm (ekwiwalent 111-221mm w formacie małoobrazkowym), a jednocześnie pozwala zachować doskonałą jakość obrazu.


Podstawowa specyfikacja

 • Konfiguracja obiektywu:

20 elementów 13.grup (w tym 1 element asferyczny oraz 2 elementy super ED)

 • Ogniskowa:

f=100-200mm (79-158mm - ekwiwalent dla formatu 35mm)

 • Kąt widzenia:

30.6°-15.6°

 • Maksymalna przysłona:

f/5.6

 • Minimalna przysłona:

f/32

 • Przysłona:

9 lamelek (zaokrąglony otwór przysłony) ze zmianą co 1/3EV (16 kroków)

 • Zakres ustawiania ostrości:

0.6m~∞ (szerokokątne), 1.6m~∞ (Telefoto)

 • Maks. powiększenie:

0.2x

 • Wymiary zewnętrzne:

Ø89.5mm x 183mm

 

 • Waga:

1,050g 

 • Rozmiar filtra:

Ø 67mm

 • Akcesoria w komplecie:

Zakrywka obiektywu FLCP-67II, Tylna zakrywka obiektywu RLCP-002, Osłona przeciwsłoneczna, Kołnierz mocowania statywu, Pokrowiec na obiektyw

 

 

źródło: www. fujifilm.euKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj