Jest kolejny Sony RX100!!!

Jest kolejny Sony RX100!!!

 

 

 

Noooooooooooooooo! Ależ się dzieje w stajni Sony! Kolejny nowy aparat! Po zaawansowanej a7R IV producent pokazał kolejną, już siódmą odsłonę zaawansowanego, kieszonkowego „killera” tj. RX100. No cóż! Poczytajmy, jak Sony zachwala swój najnowszy model!

  

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Sony wprowadza zaawansowany aparat kompaktowy RX100 VII, łączący wydajność korpusu α9 z kieszonkowymi wymiarami: 

 • Nowo opracowany 20,1-megapikselowy [i], warstwowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS™ typu 1,0" z własnym układem pamięci DRAM oraz procesor obrazu BIONZ X™ najnowszej generacji.
 • Wydajność na poziomie aparatu α9: wyliczanie parametrów śledzenia AF/AE nawet 60 razy na sekundę [ii] i zdjęcia seryjne z szybkością 20 kl./s [iii] z automatyką ostrości/ekspozycji i bez znikającego obrazu [iv].
 • Najlepszy na świecie [v] system AF z 357 umieszczonymi w płaszczyźnie ogniskowej polami AF opartymi na wykrywaniu fazy oraz 425 polami AF opartymi na wykrywaniu kontrastu; największa na świecie [v] szybkość ustawiania ostrości: 0,02 s [vi].
 • Śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości w czasie rzeczywistym na oczy ludzi i zwierząt [vii].
 • Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–200 mm [viii] F2,8 – F4,5 o dużym otworze przysłony i dużej krotności zoomu.
 • Nowy tryb „Pojedynczej serii zdjęć” [ix] umożliwiający fotografowanie z szybkością do 90 kl./s [x].
 • Profesjonalny zestaw funkcji przy filmowaniu: 4K [xi] HDR (HLG) [xii], śledzenie obiektu w czasie rzeczywistym, ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym, stabilizator obrazu 4K Active SteadyShot™, zapis filmów w układzie pionowym i wbudowane gniazdo mikrofonowe.

Firma Sony ogłosiła nowy aparat z nagradzanej serii RX: RX100 VII (DSC-RX100M7). Model ten, oparty na rozwiązaniach technicznych z pełnoklatkowego korpusu bezlusterkowego Sony α9, wyznacza nowe standardy działania aparatu kompaktowego. Jego użytkownicy mają więc pewność, że mimo kieszonkowych wymiarów ich aparat zapewnia profesjonalną jakość zdjęć wykonywanych w codziennych sytuacjach.

Kluczowymi podzespołami aparatu RX100 VII są nowo opracowany warstwowy przetwornik CMOS Exmor RS typu 1,0" i procesor obrazu BIONZ X najnowszej generacji. Ich połączenie zaowocowało niespotykaną wcześniej wydajnością systemu AF oraz szybkością osiąganą dotychczas wyłącznie przez korpus α9. Elastyczność podczas zdjęć to także rezultat zastosowania obiektywu ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–200 mmviii F2,8 – F4,5. Dzięki dużemu zakresowi ogniskowych aparat RX100 VII sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych.

 

Sony_RX100_VII_foto1

 

 

Sony_RX100_VII_foto2

 

 

Nowy standard wydajności systemu AF w aparacie kompaktowym

Aparat RX100 VII wyposażono w najlepszy na świecie [v] system AF z 357 umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej polami AF wykrywającymi fazę oraz 425 polami wykrywającymi kontrast. Ulepszenia w sterowaniu napędem obiektywu skróciły ponadto ustawianie ostrości do najmniejszej na świecie [v] wartości: 0,02 s [vi]. Znaczącą zmianą w działaniu automatyki ostrości i ekspozycji podczas zdjęć seryjnych [xiii] jest wyliczanie parametrów AF/AE nawet 60 razy na sekundę [ii] oraz utrwalanie dynamicznych akcji z szybkością do 20 kl./s [iii], ze śledzeniem ostrości i ekspozycji.

Przetwornik obrazu umożliwia obecnie fotografowanie bez zaników obrazu [iv]. Oznacza to, że podgląd pozostaje widoczny nawet przy zdjęciach z szybkością 20 kl./siii, jak w modelu α9. Nowością w aparacie RX100 VII jest tryb zapisu „Pojedyncza seria zdjęć” [ix]. Pozwala on fotografować w formacie JPEG/RAW z szybkością do 90 kl./sx, z użyciem migawki niwelującej zniekształcenia. W trybie „Pojedyncza seria zdjęć” [ix] dynamiczne akcje są utrwalane tak, jak na pojedynczych zdjęciach. Aparat wykonuje jednak 7 zdjęć w szybkością 90, 60 lub 30 kl./s, umożliwiając wybór najlepszego momentu.

RX100 VII jest pierwszym aparatem kompaktowym z funkcjami „Śledzenie w czasie rzeczywistym” oraz „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym”. Pierwsza z nich, wykorzystująca najnowszy algorytm Sony, rozpoznaje obiekty z użyciem sztucznej inteligencji i gwarantuje maksymalną precyzję przy ich utrwalaniu, również za pomocą panelu dotykowego z tyłu aparatu. „Ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym” to najnowsza wersja renomowanej, opartej na sztucznej inteligencji technologii Sony Eye AF. Rozpoznaje ona obiekty w celu wykrycia oczu i ich analizy w czasie rzeczywistym, a przez to zwiększa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF przy fotografowaniu ludzi i zwierząt [vii]. W rezultacie fotograf może skoncentrować się wyłącznie na kompozycji ujęcia [xiv].

 

Idealne narzędzie do filmowania

Aparat RX100 VII jest lekki i nieduży: waży około 302 g przy wymiarach 102 x 58 x 43 mm [xv]. Oznacza to, że można go stale mieć przy sobie i zainstalować tam, gdzie nie zmieszczą się większe modele. Tym bardziej zaskakujący jest więc zestaw profesjonalnych funkcji do filmowania, które znakomicie ułatwią pracę autorom wideoblogów i innym twórcom treści:

 • Wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie XAVC S™ o dużej przepływności, z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy [xi]
 • Śledzenie ostrości w czasie rzeczywistym i ustawianie ostrości na oczy w czasie rzeczywistym w czasie filmowania
 • Stabilizator obrazu 4K Active SteadyShot, 8-krotnie wydajniejszy niż standardowy stabilizator 4K SteadyShot [xvi]
 • Wbudowane wejście mikrofonowe [xvii]
 • Krzywe Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3
 • Zgodność z dodatkiem „Movie Edit” do aplikacji mobilnej Imaging EdgeTM umożliwiającym stabilizację i edycję filmów
 • Zapis filmów w układzie pionowym [xviii]
 • Funkcja nagrywania interwałowego [xix] do tworzenia animacji poklatkowych
 • Tryb Super Slow Motion [xx]: nagrywanie z szybkością do 1000 kl./s
 • Możliwość obrócenia ekranu o 180 stopni: ułatwienie przy filmowaniu wideoblogów

RX100 VII wyznacza nowe standardy fotografowania i filmowania aparatem kompaktowym — mówi Yann Salmon-Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Jesteśmy przekonani, że jego fenomenalna szybkość i system AF spotkają się z bardzo dobrym przyjęciem klientów. Świadomość, że ich aparat dorównuje potencjałem modelowi α9, przełoży się na pełne zaufanie do tego modelu.

 

Nowy futerał na aparaty z serii RX100

Nowością w ofercie akcesoriów Sony do aparatów z serii RX100 jest wykonany z materiału o wyglądzie skóry futerał ochronny z osłoną obiektywu i paskiem na ramię (LCJ-RXK). Zapewnia on dostęp do gniazda mikrofonowego i złącza USB, można więc ładować aparat i przesyłać obrazy bez jej zdejmowania.

 

Dostępność

Dostawy aparatu RX100 VII i futerału LCJ-RXK do Europy rozpoczną się w sierpniu 2019 r.

Pełne dane techniczne produktu znajdują się pod adresem:

RX100 VII: https://www.sony.pl/electronics/cyber-shot-aparaty-kompaktowe/dsc-rx100m7

LCJ-RXK: https://www.sony.pl/electronics/cyber-shot-aparaty-kompaktowe-gorby-oslony-paski/lcj-rxk

Filmową prezentację nowego aparatu RX100 VII można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL06nPE7_lzPz2-Mnn4o8XS_7OAh_dlsU

 

Artykuły, filmy i nowe zdjęcia wykonane najnowszymi aparatami i innymi produktami Sony α można też znaleźć w serwisie https://www.sony.pl/alphauniverse. Ten europejski portal fotograficzny Sony ma 22 wersje językowe i zawiera informacje o produktach i konkursach oraz aktualne listy krajowych wydarzeń związanych z produktami Sony.

 

[i] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu.

[ii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.

[iii] Gdy używana jest migawka elektroniczna, w trybie zdjęć seryjnych „Hi”. Dla czasów otwarcia migawki 1/60 s i krótszych.

[iv] Gdy używana jest migawka elektroniczna. Im dłuższy czas otwarcia migawki, tym mniejsza częstotliwość odświeżania ekranu.

[v] Wśród aparatów cyfrowych z niewymiennym obiektywem i przetwornikiem obrazu typu 1,0". Stan na lipiec 2019 r., badanie Sony.

[vi] Pomiar wewnętrzny, norma Camera & Imaging Products Association, przy f = 9,0 mm (szeroki kąt), EV 6,6, automatyce programowej, trybie ustawiania ostrości AF-A i centralnym obszarze AF.

[vii] Tryb ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oczy zwierząt działa tylko przy fotografowaniu. Nie można go łączyć z funkcją śledzenia ostrości. Nie są rozpoznawane oczy pewnych zwierząt. Efektywność ustawiania ostrości zależy od sceny i właściwości motywu.

[viii] Kąt widzenia (w przeliczeniu na format 35 mm).

[ix] W jednej serii wykonywanych jest siedem fotografii. Ostrość i ekspozycja są nastawiane na pierwsze zdjęcie.

[x] Przy wybranym trybie zapisu „Pojedyncza seria zdjęć: Hi”.

[xi] 3840 × 2160 pikseli. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC UHS-I (U3). Kiedy funkcja „Temp. auto. wyłącz.” jest ustawiona na „Standardowa”, czas wykonywania zdjęć seryjnych jest ograniczony do mniej więcej 5 minut.

[xii] Aby wyświetlać filmy HDR (HLG), należy za pomocą przewodu USB podłączyć ten produkt do telewizora Sony zgodnego z HDR (HLG).

[xiii] W porównaniu z modelem RX100 VI.

[xiv] Aparat pozwala na wybór lewego lub prawego oka zarówno w menu, jak i przy użyciu panelu dotykowego.

[xv] Szerokość × wysokość × głębokość.

[xvi] Kąt kompensacji obrazu przy minimalnej ogniskowej (w porównaniu ze standardowym trybem 4K).

[xvii] Do podłączenia mikrofonu bez użycia zestawu z uchwytem niezbędne jest dodatkowe wyposażenie.

[xviii] Odtwarzanie filmów w aparacie odbywa się w układzie poziomym. Możliwość odtwarzania filmów w pionie zależy od urządzenia.

[xix] Podczas nagrywania interwałowego nie działa funkcja Wi-Fi.

[xx] Nie jest możliwe nagrywanie dźwięku. Wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej.

[xxi] W tym jeden w korpusie aparatu RX100 VII.

 

 

 

 

 

źródło: www.sony.pl

Tag: , sony, rx100, rx107


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj