108 Mpix w telefonie?!

108 Mpix w telefonie?!

 

 

Samsung właśnie zaprezentował owoc ścisłej współpracy z Xiaomi Corp. - matrycę przeznaczoną głównie do telefonów komórkowych ISOCELL Bright HMX o rozdzielczości - (uwaga) 108 megapikseli !!!

To pierwszy mobilny czujnik obrazu w branży, który przekroczył 100 milionów pikseli. Całe szczęście, że poza gigantyczną miniaturyzacją, producent zwiększył także fizyczne rozmiary matrycy do 1/1,33 cala. Oczywiście - mam nadzieję, iż rozumiecie, iż 108 Mpix to nie będzie podstawowa rozdzielczość zdjęć, gdyż te dzięki łączeniu 4 pikseli będą miały rozdzielczość ok. 27 Mpix, co wg producenta pozwoli znacząco zredukować szum i poprawić „zbieranie światła” oraz da wyraźniejsze zdjęcia, szczególnie na wysokim ISO. W zakresie możliwości videofilmowania sensor HMX pozwala na nagrywanie w rozdzielczościach aż do 6K (6016 x 3384) przy 30 klatkach na sekundę.

Co ciekawe - nie jest to pieśń przyszłości! Zgodnie z zapowiedziami producenta - masowa produkcja matrycy ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu!!!

 

Tylko ile pamięci będą musiały mieć teraz smartfony żeby pomieścić te tysiące zdjęć w takich rozdzielczościach???

 

 

 

źródło: www.news.samsung.comKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj