Wystawa Sebastiana Kalińskiego!

Wystawa Sebastiana Kalińskiego!

Sebastiana znam od (uwaga!!!) 30 lat! Razem stawialiśmy pierwsze kroki w fotograficznym świecie, razem produkowaliśmy odczynniki tylko po to, by zaraz się rozejść do swoich ciemni a potem licytować „co komu wyszło”, razem nakręcaliśmy się w budowaniu swojego fotograficznego portfolio! Każdy trochę inaczej podchodził do tematu, więc potem spieraliśmy się do upadłego... Do dzisiaj nasze zwykłe rozmowy telefoniczne trwają czasem nawet godzinę a na końcu zdajemy sobie sprawę, że znów cały czas przegadaliśmy o fotografii... Ale dość już wspominek!

 

Zapraszamy na ciekawą wystawę ciekawego człowieka!

 

„Witaj Polsko!

Polska to dziwny kraj. Pełen skrajności. Projekt fotograficzny „Witaj Polsko” dokumentuje otaczające nas piękno i brzydotę, mądrość wieków i niedorzeczność współczesności. Pokazuje nieskrępowany ideologią urok przyrody i kontrastuje go z zaniedbaniem, bezmyślnością i smutkiem mijanych ulic i zaułków. Gorliwą religijność i beztroską zabawę przeciwstawia jarmarcznej mentalności. Aparat jest bezwzględny, Obnaża każdy niepasujący element, unaocznia każdy absurd.

Seria „Witaj Polsko!” jest konceptem długoterminowym, tworząc go autor odsłania swój gniew i gorzki śmiech, ale też radość i pobłażanie dla polskości. To opowieść o nas samych i rozpoznanie miejsca i czasów, w których żyjemy. Śmiać się czy płakać, każdy musi odpowiedzieć sobie sam…”

 

Nie zapomnijcie:

Wernisaż i okazja do osobistego poznania Sebastiana:

5 września 2019 roku godz. 18.00

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM FILMOWE / CHILL ROOM

Wrocław, ul. Piłsudskiego 64A

 

Wystawa potrwa do 30 września! Zapraszamy!

 

 

Rafał SchmidtKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj