Nikkor 24/1.8 z bagnetem Z

Nikkor 24/1.8 z bagnetem Z

 

 

 

Nowy system wymaga nowych szkieł. Nikon to wie i pokazuje kolejny obiektyw z bagnetem Z. Zapraszam na informacje prosto od producenta.

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Nikon poszerza ofertę stałoogniskowych obiektywów o maksymalnym otworze względnym f/1,8 do aparatów bezlusterkowych, dodając do niej obiektyw NIKKOR Z 24mm f/1.8 S. Dzięki zaawansowanej optyce, doskonałej jakości w ujęciach z bliska i uszczelnieniom chroniącym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ten pełnoklatkowy obiektyw cechuje się prawdziwą wszechstronnością. Obiektyw sprawdza się znakomicie zarówno przy fotografowaniu w niewielkich przestrzeniach, jak i podczas rejestrowania rozległych krajobrazów i panoram miast, ponieważ w najróżniejszych sytuacjach pozwala uchwycić każdy niezwykły szczegół.

Ten stałoogniskowy obiektyw 24 mm z szybkim autofokusem zapewnia doskonałą ostrość w całym kadrze, nawet w przypadku fotografowania przy maksymalnym otworze przysłony f/1,8. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,25 m zapewnia wyjątkową kontrolę nad kadrem – zarówno z bliska, jak i w nieskończoności. Efekt bokeh wygląda pięknie i naturalnie, a flara typowa dla obiektywów szerokokątnych jest skutecznie niwelowana, nawet przy fotografowaniu pod światło.

Pełnoklatkowy obiektyw NIKKOR Z 24mm f/1.8 S sprawdza się również przy nagrywaniu filmów. Filmowcy mogą nagrywać materiały o niesamowicie małej głębi ostrości. Zrównoważona perspektywa obiektywu sprawdza się zarówno w przypadku ujęć głównych w pełnym planie, jak i podczas wywiadów w małych pomieszczeniach.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Obiektyw NIKKOR Z 24mm f/1.8 S zapewnia użytkownikom aparatów Nikon Z swobodę fotografowania w świetle zastanym w praktycznie każdej sytuacji. Ponadto, wyróżnia się bardzo małą minimalną odległością zdjęciową: ostrość jest doskonała, nawet przy zbliżeniach obiektów lub ich detali.”

Podsumowanie najważniejszych cech

Szerokokątny obiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z o maksymalnym otworze względnym f/1,8: dzięki idealnej ostrości w całym kadrze i znakomitej jakości zdjęć wykonywanych w słabym świetle, obiektyw o ogniskowej 24 mm zapewnia idealne odwzorowanie każdego elementu kadru.

Seria S: nowy wymiar jakości układu optycznego. Powłoka nanokrystaliczna firmy Nikon ogranicza refleksy i flarę, dzięki czemu zdjęcia i filmy mają wyższy kontrast. Płynnie pracujący, bezgłośny wielosilnikowy AF.

Niezrównana jakość ujęć w zbliżeniu: dzięki minimalnej odległości zdjęciowej wynoszącej zaledwie 0,25 m, zapewnia pełną kontrolę nad kadrem – zarówno z bliska, jak i w nieskończoności. Ostrość obrazu przy zbliżeniach jest lepsza od zapewnianej przez porównywalne obiektywy o tej samej ogniskowej.

Uszczelnienie chroniące przed czynnikami atmosferycznymi: w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody dokładnie uszczelniono każdą ruchomą część tubusu obiektywu.

Znakomity do filmowania: niemal bezgłośny AF pozwala oddać pełnię emocji nawet najcichszych momentów. Pierścień sterujący może służyć do bezgłośnego sterowania przysłoną lub kompensacji ekspozycji, a także jako pierścień ustawiania ostrości przy fotografowaniu w trybie ręcznego ustawiania ostrości.

 

Dane techniczne

 • Typ: Mocowanie Z firmy Nikon
 • Format: FX/35 mm
 • Ogniskowa:  24 mm
 • Przysłona:  f/1,8 - f/16 (zaokrąglona, 9 listków)
 • Budowa optyczna obiektywu:  12 soczewek w 10 grupach (w tym 1 soczewka ED, 4 soczewki asferyczne i soczewki z powłoką nanokrystaliczną)
 • Kąt widzenia:  Format FX: 84°, format DX: 61°
 • System ustawiania ostrości:  System tylnego ustawiania ostrości
 • Minimalna odległość ostrzenia:  0,25 m od płaszczyzny ogniskowej
 • Maksymalna skala odwzorowania: ok. 0,15x
 • Rozmiar filtra:  72 mm (P = 0,75 mm)
 • Gabaryty:  ok. 78 mm (maksymalna średnica) x 96,5 mm (odległość od kołnierza mocowania obiektywu w aparacie)
 • Masa: ok. 450 g

 

Obiektyw można już zamawiać w przedsprzedaży za cenę 5199 PLN.

 

 

 

 

żródło: www.nikon.plKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj