XEEN CF - kompaktowe filmowanie wg Samyanga

XEEN CF - kompaktowe filmowanie wg Samyanga

 

 

 

Będzie nowa linia obiektywów kinematograficznych XEEN CF.

Dla przypomnienia - Samyang swoje pierwsze filmowe „stałki” z linii XEEN pokazał w 2015 roku. Wielu ludzi łapało się wtedy za głowę stwierdzając, że Sayang pcha się tam, gdzie nie ma szansy na sukces... A jednak! Kolejny raz firma pokazała, że da się skruszyć wieloletnie porządki i seria XEEN odniosła spory sukces.

Potem przyszedł czas na miniaturyzację całego sprzętu. Era bezlusterkowców oraz dronów wymaga też innego sprzętu - kompaktowego, lekkiego, o dużej rozdzielczości  i nadal PRO. Jak to połączyć?

Samyang postawił na nową linię XEEN CF - czyli na pełnoklatkowe, kinematograficzne obiektywy o jasności T1.5 wykonane z włókna węglowego! Oczywiście nie zabraknie 11-sto listkowej przysłony, najnowszych powłok X-coating oraz optyki o wysokiej rozdzielczości (producent zapowiada, iż obiektywy będą gotowe do obsługi materiału 8K).

Nowe obiektywy XEEN CF zostaną pokazane na targach IBC we wrześniu 2019 r. Na początek producent przewidział mocowania PL, Sony E i Canon EF.

W tym roku będzie można kupić na razie modele XEEN CF 24 mm, XEEN CF 50 mm i XEEN CF 85 mm. Na początku 2020 roku do sprzedaży trafią kolejne tj.: XEEN CF 16 mm i XEEN CF 35 mm.

Polską premierę Samyang zaplanował podczas festiwalu filmowego Camerimage w Toruniu, który w tym roku odbędzie się w dniach 9-16 listopada 2019 r..

A jak z cenami? Otóż za wszystkie obiektywy przyjdzie zapłacić tyle samo tj. ok. 9 600 zł.

Poniżej macie grafikę z parametrami nowych szkieł:

samyang xeen cf   

 

 

 

źródło: www.xeenglobal.com

Tag: , Samyang, xeen, cf


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj