Dzisiaj nawet orły kręcą filmy

Dzisiaj nawet orły kręcą filmy

 

Autentyczny obraz widziany z perspektywy orła

(informacja prasowa firmy Sony)

undefined

 

28 września  2014 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie: orzeł bielik — gatunek wymarły we Francji od przeszło 50 lat — sfrunął ze szczytu Wieży Eiffla w Paryżu i po przeleceniu nad Sekwaną wylądował w Ogrodach Trocadéro, gdzie wśród rozentuzjazmowanych widzów czekał na niego jego opiekun Jacques Olivier Travers. Travers kieruje organizacją non profit o nazwie FREEDOM, która stawia sobie za cel reintrodukcję bielików w ich naturalne środowiska bytowania w Alpach, zarówno po stronie francuskiej, jak i szwajcarskiej.Teraz można obejrzeć niezwykły film i zdjęcia z tego lotu: nieliczne materiały prezentujące obraz widziany okiem orła. Do nagrania całego lotu wykorzystana została kamera Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini zamontowana na grzbiecie orła.

Sony jest oficjalnym sponsorem organizacji FREEDOM i wspomaga jej działania służące reintrodukcji bielików w ich naturalne środowiska bytowania w Alpach, zarówno po stronie francuskiej, jak i szwajcarskiej. By ułatwić precyzyjną dokumentację lotów bielików, Sony dostarcza FREEDOM swoje kamery Action Cam. FREEDOM pragnie wykorzystać nagrany materiał do poznania zachowań orłów, a w konsekwencji do lepszego przygotowania procesu i miejsca reintrodukcji.

Kamera Sony Action Cam jest dla FREEDOM doskonałym narzędziem do pozyskiwania potrzebnych informacji. Wynika to z jej możliwości technicznych, obejmujących rejestrację płynnego obrazu filmowego Full HD,technologię stabilizacji obrazu Sony SteadyShot™ czy nakładanie na obraz danych GPS. Ważny atut serii Action Cam stanowią małe wymiary. Dzięki nim kamerę można z łatwością umieścić na orle, w żaden sposób nie utrudniając mu lotu.Sony zamierza również propagować cele FREEDOM za pośrednictwem swoich licznych kanałów w mediach społecznościowych. Planowane jest ponadto nagranie szeregu wspólnych filmów, które będą udostępniane na szeroką skalę w ramach promocji kamer Sony Action Cam.


źródło: www.sony.pl

2014-10-27 Archiwalne 2

2 Komentarze do artykułów

 • zdziwiony?

  zdziwiony? 2014-10-28

  Też mi osiągnięcie!
  Pamiętacie mini kamerki, które karaluchy nosiły na plecach?
 • fotnik1968

  fotnik1968 2014-10-28

  Wow! Do czego to doszło...
  Dzisiaj już nie my fotografujemy przyrodę, ale ona nas!

  Ptaki będą miały swoje Foto Awards?

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj