SIGMA 10-18/2.8 już jest!

SIGMA 10-18/2.8 już jest!

 

Nie wiem czy pamiętacie czasy, gdy posiadanie instrumentu o kącie widzenia ponad 100 stopni było tak nierealne, że marzeniem każdego fotografa było mieć coś więcej niż 76 stopni odpowiadające mniej więcej ogniskowej 18 mm. Prawie w każdym przypadku był to sprzęt drogi, wielki i ciężki... A dzisiaj? Sigma wypuszcza zoom 10-18 mm ze światłem f/2.8, który waży..... UWAGA! 260 g!!!

INFORMACJA PRASOWA DYSTRYBUTORA

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje model 10-18 mm F2.8 DC DN | Contemporary – najmniejszy i najlżejszy na świecie szerokokątny zoom do aparatów z matrycą APS-C.

Ekstremalnie lekki i kompaktowy.

SIGMA 10-18 mm F2.8 DC DN | Contemporary, ze swoimi 62 mm długości, 72,2 mm średnicy oraz wagą 260 g, jest najmniejszym i najlżejszym na świecie ultraszerokokątnym obiektywem zmiennoogniskowym do aparatów APS-C, dzięki czemu idealnie nadaje się do codziennego fotografowania czy filmowania. Do obiektywu dołączono nowy rodzaj osłony przeciwsłonecznej, która w przeciwieństwie do osłon bagnetowych, nakładanych ruchem obrotowym, jest nasuwana na obiektyw za pomocą systemu sprężyny i dźwigni. Zastosowanie tak innowacyjnego rozwiązania pozwoliło na zmniejszenie rozmiaru i grubości osłony tak, aby pasowała na do kompaktowych rozmiarów obiektywu. Nowy 10-18 mm F2.8 DC DN w połączeniu z obiektywem SIGMA 18-50 mm F2.8 DC DN | Contemporary, pokrywa cały użyteczny zakres 17-75 mm (odpowiednik formatu 35 mm) F2.8, dwoma niewielkimi obiektywami o łącznej wadze zaledwie 550 g.

Jasny, ultraszerokokątny zoom o ekspresyjnym obrazowaniu.

Wykorzystując zaawansowaną konstrukcję optyczną, skupioną na korygowaniu aberracji w obiektywie, SIGMA 10-18 mm F2.8 | Contemporary tworzy obrazy ostre zarówno w centrum kadru, jak i na jego brzegach.  Zastosowanie soczewki asferycznej o dużym współczynniku załamania światła jako pierwszego elementu optycznego obiektywu, umożliwiło wykonanie konstrukcji o zmniejszonej liczbie elementów. Dzięki dodatkowemu wykorzystaniu wielu soczewek asferycznych i specjalnemu elementowi o niskiej dyspersji, udało się zapewnić wysoką rozdzielczość generowanego obrazu przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i kompaktowości całej konstrukcji obiektywu.

Dodatkowo, jego minimalna odległość ogniskowania wynosi tylko 11,6 cm (od matrycy aparatu, przy ogniskowej 10 mm), a jego maksymalny wskaźnik powiększenia wynosi 1:4, dzięki czemu możesz nim rejestrować nie tylko krajobrazy czy architekturę, ale także wiele innych rzeczy, jak detale czy martwą naturę.

Idealny do krajobrazów, podróży, filmów i tworzenia treści online.

Dzięki ultraszerokiej ogniskowej, kompaktowej i lekkiej obudowie oraz ostrej jak brzytwa optyce, SIGMA 10-18 mm F2.8 DC DN | Contemporary to idealna opcja do fotografii krajobrazowej, podróżniczej, ulicznej oraz wnętrz. Oferuje także imponujące możliwości nagrywania filmów dzięki jasnej przysłonie F2.8, przez co doskonale nadaje się do fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i tworzenia małej głębi ostrości. Ultraszeroki kąt widzenia idealnie nadaje się do vlogowania z ręki, które wymaga uchwycenia zarówno obiektu, jak i otoczenia.

Obiektyw został zaprojektowany tak, aby tłumić oddychanie obrazu (tzw. focus breathing). Zmiana kąta widzenia spowodowana przesunięciem ostrości jest zminimalizowana, tworząc naturalnie wyglądające przesunięcie ostrości podczas nagrywania wideo.

Szybki i cichy silnik krokowy, zapewnia precyzyjną pracę AF zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmów. Jest przy tym w pełni kompatybilny z różnymi trybami śledzenia AF w aparacie.

Obiektyw współpracuje z funkcją elektronicznej stabilizacji obrazu, funkcją korekcji aberracji, DMF oraz AF+MF w korpusach aparatów różnych producentów. Zaletą korzystania z tak ultraszerokokątnego obiektywu jest to, iż zapewnia on szeroki kąt widzenia nawet wtedy, gdy funkcja elektronicznej stabilizacji obrazu przycina kadr (funkcja dostępna tylko w obsługiwanych aparatach, dostępne korekty lub funkcje automatycznej korekcji mogą się różnić w zależności od modelu aparatu).

Specyfikacja techniczna :

 • Konstrukcja obiektywu: 13 elementów w 10 grupach (3 soczewki FLD, 1 soczewka SLD i 4 soczewki asferyczne)
 • Kąt widzenia: 109.7° - 76.5° (APS-C)
 • Liczba listków przysłony: 7 (przysłona zaokrąglona)
 • Minimalna przysłona: f/22
 • Minimalna odległość ogniskowania: 11.6 cm (dla 10 mm) – 19.1 cm (dla 18 mm)
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:4 (dla 10 mm) – 1:6.9 (dla 18 mm)
 • Rozmiar filtra: 67 mm
 • Wymiary (średnica × długość):  72.2 mm × 62.0 mm
 • Waga: 260 g
 • Kraj produkcji: Japonia
 • Akcesoria w zestawie: osłona przeciwsłoneczna typu push-on (LH706-02), dekiel przedni 67 mm (LCF-67mm III), dekiel tylny (LCR II).  
 • Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E, FUJIFILM X

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 26 października 2023 r. Sugerowana cena detaliczna: 3 290 zł.

 

 

źródło: ww.sigma-foto.plKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj