Canon RF 10–20 mm F4L IS STM

Canon RF 10–20 mm F4L IS STM

 

Canon pokazał pazur! Producent właśnie zapowiedział wprowadzenie na rynek bardzo ciekawego „szkiełka” tj. obiektywu zmiennoogniskowego z automatyczną regulacją ostrości oraz z najszerszym kątem widzenia, jaki kiedykolwiek stworzono do aparatów pełnoklatkowych!!! Poniżej macie zapowiedź prosto od Canona!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Firma Canon informuje o wprowadzeniu na rynek obiektywu RF 10–20 mm F4L IS STM, nowego modelu z serii L dla profesjonalistów z branży foto i wideo. Sprzęt ten zapewnia nieograniczone możliwości, oferując ekstremalnie szerokokątne ujęcia i najwyższą jakość obrazu, a wszystko to zamknięte w kompaktowej obudowie.

Niezrównany ultraszeroki kąt widzenia

Obiektyw opiera się na możliwościach istniejącej serii RF, zapewniając najszerszy kąt widzenia dla zoomu AF w historii aparatów pełnoklatkowych (z wyłączeniem obiektywów typu rybie oko), sięgający 130 stopni. Został wyposażony w zoom, który waha się od szerokiego kąta 20 mm do unikalnej ultraszerokiej ogniskowej 10 mm. Dzięki niemu, użytkownicy mogą teraz otrzymać obszar fotografowania ponad dwukrotnie większy niż w przypadku ogniskowej 16 mm. Ujęcie większej liczby elementów w kadrze pozwala natomiast uzyskać nowe perspektywy podczas fotografowania chociażby krajobrazów. Fotografowie mogą uchwycić ciasne wnętrza i architekturę, dodać głębi krajobrazom i efektywnie zwrócić uwagę odbiorcy na pierwszy plan. Filmowcy zyskują z kolei większą swobodę kreatywnych ujęć wprowadzających.

Wierność każdego szczegółu

Nowy obiektyw zapewnia niezrównaną jakość obrazu w obiektywie szerokokątnym, pozwalając uzyskać niesamowitą ostrość i wyrazistość praktycznie bez żadnych zniekształceń.

Zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami obiektyw RF 10–20 mm F4L IS STM wyposażono w najnowszą technologię stabilizacji z kontrolą peryferyjną (IS), która gwarantuje krystalicznie czysty obraz nawet w trudnych warunkach pracy lub bez statywu. Nowy system stabilizacji zapewnia pozbawiony drgań obraz od środka do krawędzi kadru i oferuje pięciostopniową stabilizację lub też sześciostopniową w połączeniu z systemem stabilizacji w korpusie. Zaawansowana prostoliniowa konstrukcja optyczna pozwala oczekiwać wyraźnego i dokładnego odwzorowania obrazu – dzięki zaawansowanej formule optycznej linie proste utrzymują kształt nawet na krawędziach kadru. Stała przysłona f/4 zapewnia spójność ekspozycji niezależnie od ustawienia zoomu, a najnowocześniejsze powłoki optyczne minimalizują efekty zjawy i flary, będące częstym problemem podczas ujęć o ultraszerokim kącie widzenia.

Ultrakompaktowy, ultraprzenośny

Technologiczne zaawansowanie obiektywu nie utrudnia jego obsługi. Mocowanie RF zapewnia wyjątkową jakość obrazu przy kompaktowej konstrukcji, znacząco przyspieszając szybkość i przepustowość komunikacji między aparatem a obiektywem.

Ważący zaledwie 570 g obiektyw RF 10–20 mm F4L IS STM zasługuje na stałe miejsce w torbie każdego fotografa. Jest o połowę (dokładnie o 610 g) lżejszy i o 2 cm węższy oraz krótszy niż obiektyw EF 11–24 mm f/4L USM. Nowy obiektyw połączony z aparatem EOS R8 waży tak naprawdę mniej niż sam starszy obiektyw EF. Przy tym oferuje także szerszy kąt widzenia i technologię stabilizacji obrazu – nie tylko ułatwia to fotografowanie w ograniczonej przestrzeni, ale też istotnie zmniejsza masę futerału z zestawem.

Stworzony dla profesjonalistów

Ze względu na oferowaną doskonałą jakość obrazu, większe możliwości wykonywania szerokokątnych zdjęć i filmów oraz lekką konstrukcję, obiektyw RF 10–20 mm F4L IS STM jest niezbędnym dodatkiem dla fotografów i kamerzystów, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich możliwości. Obiektyw ten idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów i architektury, a ponadto pozwala uchwycić inną perspektywę w filmach dokumentalnych rejestrujących sport.

RF 10–20 mm F4L IS STM zniesie nawet najtrudniejsze warunki pogodowe, ponieważ jest odporny na kurz i wilgoć.

Główne cechy:

  • Elementy obiektywu asferycznego, Super UD i UD (w tym jeden element asferyczny UD), które pomagają uzyskać wysoką jakość obrazu właściwą dla obiektywów L.
  • Wysoka wytrzymałość, pyło- i wodoszczelność pozwala sprostać surowym warunkom pracy profesjonalnego fotografa.
  • Powłoki SWC (na 2 soczewkach obiektywu) i ASC (Air Sphere Coating) redukują efekt zjawy powodowany przez źródła światła w kadrze – częste zjawisko w obiektywach szerokokątnych.
  • Pierwszy obiektyw z serii L wyposażony w silnik STM i możliwość ręcznego ustawiania ostrości w pełnym zakresie czasu, dzięki lekkiej, kompaktowej grupie soczewek ogniskujących.

Więcej na temat obiektywu RF 10–20 mm F4L IS STM można znaleźć tutaj.

 

 

 

źródło: www.canon.plKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj