Fujifilm X100 VI - bez drgań!

Fujifilm X100 VI - bez drgań!

 

No nareszcie! Pierwszy Fujifilm X100 VI wyposażony w fizyczną stabilizację obrazu zamontowaną w korpusie! Długo firma kazała czekać, ale wreszcie jest! No dobra, ale do rzeczy... Poniżej małe „chwalonko” prosto od FUJIFILM

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Aparat cyfrowy FUJIFILM X100VI - “Jedyny w swoim rodzaju” kompaktowy aparat cyfrowy o wyrafinowanym wzornictwie i intuicyjnej obsłudze

Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto) z przyjemnością zapowiada premierę aparatu cyfrowego FUJIFILM X100VI (zwanego dalej „X100VI”). X100VI - najnowszy przedstawiciel linii aparatów cyfrowych Fujifilm serii X - oferuje niezrównaną jakość obrazowania, kompaktowe rozmiary, lekki korpus oraz legendarną technologię reprodukcji kolorystycznej Fujifilm.

W 2011 r. firma Fujifilm wprowadziła do sprzedaży aparat FUJIFILM X100 – pierwszy model w serii. Seria aparatów X100 zdobyła wyjątkową pozycję na rynku fotograficznym, będąc niezwykle wysoko cenioną przez klientów na całym świecie ze względu na innowacyjny wizjer hybrydowy, wyrafinowane wzornictwo, intuicyjną obsługę oraz najwyższą jakość generowanych obrazów o wyjątkowym odwzorowaniu kolorów.

X100VI to już szósta generacja aparatów serii X100. Zachowując wyjątkowe wzornictwo i kompaktowe rozmiary, X100VI oferuje możliwości najnowszej, 40,2- megapikselowej matrycy X-Trans™ CMOS 5 HR [1] oraz szybkiego procesora przetwarzania obrazu X-Processor 5, zapewniających zarówno najwyższą jakość obrazowania, jak i wysoką wydajność. Dodatkowo, po raz pierwszy w serii X100, najnowszy model został wyposażony w nowo opracowany układ stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności do 6,0 EV [2], przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i niewielkiej wagi korpusu, które jedynie nieznacznie wzrosły w porównaniu z poprzednim modelem, czyli X100V. Dzięki temu użytkownicy aparatu X100VI mogą używać go w szerokim zakresie warunków i sytuacji fotograficznych.

Model X100VI to aparat cyfrowy, który łączy w sobie „Jedyne w swoim rodzaju” wzornictwo i wygodę obsługi z zaawansowanymi możliwościami, oferując obrazowanie wyjątkowej jakości, dzięki czemu zawodowi fotografowie, jak i ambitni amatorzy – mogą cieszyć się posiadaniem tego wyjątkowego sprzętu i realizować swoje fotograficzne pasje.

Model X100VI to aparat cyfrowy, który łączy w sobie „Jedyne w swoim rodzaju” wzornictwo i wygodę obsługi z zaawansowanymi możliwościami, oferując obrazowanie wyjątkowej jakości, dzięki czemu zawodowi fotografowie, jak i ambitni amatorzy – mogą cieszyć się posiadaniem tego wyjątkowego sprzętu i realizować swoje fotograficzne pasje. Dla uczczenia przypadającej w 2024 r. 90. rocznicy powstania firmy Fujifilm do sprzedaży trafi Limitowana Edycja aparatu X100VI, ograniczona do 1.934 egzemplarzy. Te limitowane, numerowane egzemplarze X100VI będą zapakowane w specjalne pudełko zawierające okolicznościowy pasek, nakładkę na przycisk spustu migawki oraz karty historyczne. Korpus będzie posiadał wygrawerowany logotyp Fujifilm z czasów powstania firmy w 1934 r. oraz numer seryjny. Prosimy o kontakt z lokalnym dystrybutorem Fujifilm, aby uzyskać informacje na temat możliwości zakupu Limitowanej Edycji.

Cechy produktu

Matryca X-Trans™ CMOS 5 HR i silnik przetwarzania obrazu X-Processor 5 zapewniają wyjątkową jakość obrazowania i wysoką wydajność

Aparat X100VI został wyposażony w matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym X-Trans™ CMOS 5 HR o rozdzielczości ok. 40,2 megapikseli. Matryca charakteryzuje się imponującą strukturą rozmieszczenia pikseli, co umożliwia efektywne rejestrowanie większej ilości światła niż w przypadku poprzednich modeli. Dodatkowo, nowa matryca oferuje również natywną czułość ISO na poziomie ISO 125, co stanowi ulepszenie w stosunku do poprzednika (X100V), gdzie ta wartość dostępna była jedynie w zakresie czułości rozszerzonych. Aparat X100VI wyposażono również w stałoogniskowy obiektyw 23mm f/2 o podwyższonej wydajności optycznej, który pozwala na rejestrowanie obrazów o wysokiej rozdzielczości, zapewniając ostre i bogate w szczegóły zdjęcia.

Oprogramowanie X100VI oferuje łącznie 20 trybów Symulacji filmu światłoczułego, w tym nowy tryb „REALA ACE”, co umożliwia wykonywanie zdjęć o bogatej i zróżnicowanej charakterystyce tonalnej. Tryb „REALA ACE” zapewnia wierną reprodukcję kolorów i wysoki kontrast tonalny, co czyni go odpowiednim do fotografowania różnorodnych obiektów w różnych sytuacjach fotograficznych.

Aparat X100VI wyposażono także w imponujący algorytm predykcyjny autofokusa, który gwarantuje niezawodne automatyczne ustawianie ostrości nawet podczas rejestrowania szybko poruszających się obiektów. X100VI wykorzystuje funkcję automatycznego rozpoznawania obiektów opartą o możliwości procesora X-Processor 5 do precyzyjnego śledzenia różnych obiektów. Algorytm autofokusa z rozpoznawaniem obiektów, opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technik maszynowego uczenia głębokiego, potrafi wykrywać i rozpoznawać zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony. [3]

Podwyższona wydajność w jeszcze większym stopniu rozszerza zakres możliwości fotograficznych

Model X100VI to pierwszy aparat w serii X100 wyposażony w 5-osiowy układ stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności do 6,0EV. Nowo opracowany układ jedynie w niewielkim stopniu wpłynął na zwiększenie ciężaru i rozmiarów korpusu w porównaniu z poprzednimi modelami, zachowując jednocześnie wygodę użytkowania i mobilność.

Aparat posiada „zaawansowany wizjer hybrydowy”, który umożliwia swobodne przełączanie się między wizjerem optycznym a wizjerem elektronicznym, pozwalając na uprawianie fotografii dalmierzowej, co jest charakterystyczną cechą serii X100. Wizjer elektroniczny oparty został na panelu OLED o wysokiej rozdzielczości 3,69 mln punktów, co przekłada się na poprawię wygody fotografowania. Funkcja "dalmierza elektronicznego" pozwala na wyświetlanie mini-okienka podglądu elektronicznego w wizjerze optycznym, co ułatwia uchwycenie obiektu w wizjerze optycznym i jednoczesne uzyskanie powiększenia wycinka płaszczyzny ostrości w mini-okienku wizjera elektronicznego. Funkcja dalmierza elektronicznego jest szczególnie przydatna do wykonywania szybkich, spontanicznych zdjęć.

X100VI, jako pierwszy przedstawiciel serii X100, umożliwia rejestrację materiałów wideo w jakości 6.2K/30P. Jest również wyposażony w funkcję autofokusa ze śledzeniem obiektów podczas rejestracji wideo, co pozwala na tworzenie materiałów filmowych wysokiej jakości.

Aparat oferuje wsparcie dla usługi Frame.io Camera to Cloud bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów, umożliwiając bezprzewodowe połączenie z aktywnym punktem dostępu do internetu, zalogowanie i uwierzytelnienie w serwisie Frame.io, a następnie automatyczne przesyłanie zdjęć i filmów wkrótce po ich stworzeniu, co przyspiesza workflow, od zarejestrowania zdjęć/filmów, po ostateczną edycję stworzonych materiałów.

Wyrafinowane wzornictwo i zaawansowana funkcjonalność

Podobnie jak w przypadku swego poprzednika, modelu X100V, górną i dolną płytę korpusu wykonano z aluminium, które zostało precyzyjnie wytłoczone i obrobione, a następnie poddane piaskowaniu dla uzyskania gładkiej faktury. Eleganckiego wyglądu aparatu dopełnia anodyzowane aluminium pokrywające metalowe powierzchnie.

Ultracienki, odchylany wyświetlacz LCD może być w pełni złożony, co wraz ze stylową, zwartą konstrukcją korpusu pozwala na stosowanie aparatu w różnych rodzajach i stylach fotograficznych oraz wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów pod różnymi kątami. Wysoka responsywność elementów sterujących i intuicyjna obsługa sprawiają, że FUJIFILM X100VI jest jednocześnie funkcjonalny i przyciągający wzrok swoim wyglądem.

Uchwyt aparatu został precyzyjnie wyprofilowany, zapewniając odpowiedni chwyt i wygodę użytkowania sprzętu. Rozmieszczenie przycisków na tylnej ściance X100VI zostało zmienione tak, aby były one łatwo dostępne dla prawej dłoni użytkownika, co umożliwia wygodne fotografowanie podczas korzystania z wizjera aparatu.

Bogaty wybór akcesoriów rozszerzający zakres możliwych zastosowań

Aparat X100VI może uzyskać odporność na warunki atmosferyczne po zamocowaniu na obiektywie dostępnych oddzielnie specjalnych akcesoriów: pierścienia adaptera AR-X100 oraz filtru ochronnego PRF-49. Pozwala to użytkownikowi kontynuować fotografowanie w wymagających warunkach atmosferycznych i zapewnia spokój ducha, gdy pogoda postanowiła nas zaskoczyć.

Dodatkowo do nabycia jest również opcjonalna osłona przeciwsłoneczna LH-X100, kompatybilna z obiektywem modelu X100VI. Ta lekka osłona przeciwsłoneczna, wykonana w całości z metalu, posiada specjalną konstrukcję ze szczelinami, dzięki czemu nie przesłania widoku podczas patrzenia przez wizjer optyczny i jednocześnie chroni przed odbiciami promieni słonecznych.

Dostępne są również dwa modele konwerterów optycznych [4] pozwalających na zmianę długości ogniskowej bez wpływu na wydajność optyczną X100VI, rozszerzając tym samym zakres dostępnych ogniskowych tj.:

  • Konwerter szerokokątny WCL-X100II - jest dedykowanym konwerterem szerokokątnym o współczynniku powiększenia 0,8x, który zmienia ogniskową obiektywu na 28 mm (ekwiwalent dla pełnoklatkowego formatu 35 mm);
  • Telekonwerter TCL-X100 II - jest dedykowanym telekonwerterem umożliwiającym uzyskanie dłuższej ogniskowej, a tym samym zwężenie pola widzenia obiektywu o współczynnik około 1,4x, co wydłuża jego ogniskową do wartości 50 mm (ekwiwalent dla pełnoklatkowego formatu 35 mm).

Oddzielnie dostępny jest również futerał z prawdziwej skóry LC-X100V, który nadaje modelowi X100VI prawdziwie ekskluzywny wygląd, umożliwiając zarazem bezproblemowy dostęp do slotu kart pamięci i komory akumulatora.

 

 

[1] X-Trans™ jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.

[2] Zgodnie z wytycznymi stowarzyszenia CIPA; tylko drgania w osi poziomej i pionowej (pochylenie i odchylenie), gdy używany jest wizjer elektroniczny/wyświetlacz LCD.

[3] Funkcja rozpoznawania obiektów powinna być ustawiona na “Ptak”, by wykrywać owady oraz na „Samolot”, by wykrywać drony.

[4] Dostępne oddzielnie

 

 

źródło: www.fujifilm.comKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj