BZ WBK Press Foto 2015

BZ WBK Press Foto 2015

To już jedenasty raz fotoreporterzy mogą wziąć udział w konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Swoje zdjęcia i fotoreportaże można zgłaszać w sześciu kategoriach:

  • Wydarzenia,
  • Życie codzienne,
  • Kultura i sztuka,
  • Sport,
  • Portrety
  • Przyroda.

 

 

BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.

Spośród nadesłanych prac jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego wybierze najlepsze zdjęcia 2014 roku. Dla obeznanych z rynkiem fotografii prasowej Wojciecha Grzędzińskiego nie trzeba przedstawiać, gdyż to jeden z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia (jest laureatem licznych nagród w Polsce i na świecie, w tym Grand Prix za Zdjęcie Dekady BZ WBK Press Foto). W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna - dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Katarzyna Sagatowska – fotografka i kuratorka wystaw, propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Prace oceniać będzie również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów oraz Waldemar Kompała – od 1990 r. związany z fotografią prasową, najpierw w „Gazecie Wyborczej”, następnie jako szef działu foto w „Rzeczpospolitej”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 marca włącznie.

Wszystkie szczegóły oraz regulamin znajdziecie na stronie organizatora (tutaj).

 

źródło: www.bzwbkpressfoto.pl

 
2015-02-18 Archiwalne 0

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj