Panasonic pokazał dwa nowe obiektywy

Panasonic pokazał dwa nowe obiektywy

Na konferencji w Hamburgu Panasonic pokazał dwa, nowe „specjalistyczne” obiektywy tj. jasną portretówkę ze światłosiłą 1,7 oraz obiektyw dedykowany do zdjęć makro.

 

Pierwsza z nowości to LUMIX G 42,5mm/1,7 ASPH./POWER O.I.S. Na obiektyw składa się 10 soczewek zebranych w 8 grup, 7-listkowa przysłona oraz wytrzymała metalowa obudowa. Duży otwór względny oraz klasyczna portretowa ogniskowa 85mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) ewidentnie wskazują portretowe przeznaczenie tego instrumentu. Obiektyw powinien być dostępny od maja 2015 roku, ale ceny jeszcze nie znamy.

 

 

 

Drugą nowością jest LUMIX G MACRO 30mm / 2.8 ASPH. / O.I.S. Na ten instrument składa się m.in.: 9 soczewek, stabilizator obrazu OIS redukujący drgania aparatu podczas fotografowania „z ręki” oraz metalowy bagnet. Obiektyw umożliwia ostrzenie od 10,5 cm oraz odwzorowanie 1:1, z czego szczególnie ucieszą się entuzjaści fotografii makro. Nowy LUMIX G spodziewany jest na rynku koniec pod kwietnia 2015 roku, ale cena detaliczna nie została jeszcze ustalona.

 

źródło: www.panasonic.com

 
2015-02-24 Archiwalne 0

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj