Jest nowa α7R!

Jest nowa α7R!

Najpierw pogadajmy o sensorze Exmor R CMOS FF, gdyż jest to spore osiągnięcie. Od dłuższego czasu japoński producent budował sobie wiodącą pozycję na rynku sensorów i jak do tej pory wychodziło to nieźle, ale tym razem to jest rewolucja. „Odwrócony” czujnik, czy jak kto woli tylne podświetlenie matrycy powinno zapewnić aparatowi znakomite osiągi na wyższych czułościach. Nie ma się więc co dziwić, że producent dość odważnie deklaruje, że dzięki temu 42-megapikselowemu czujnikowi aparat będzie pracować w imponującym zakresie ISO od 100 do 25600, który można jeszcze rozszerzyć do ISO 50-102400! Jak deklaruje producent, poprawiono również szybkość modułu i dane mogą być sczytywane z czujnika ok. 3.5x szybciej w porównaniu do pierwotnej α7R.

nowy Sony A7 mark II

I jeszcze jedno: Podobnie jak u poprzednika czujnik pozbawiony jest optycznego filtra dolnoprzepustowego , co z wiadomych względów jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy rozdzielczości i jasności... Zapowiada się ciekawie!

 

A teraz zajmijmy się α7R II (czy jak kto woli ILCE-7R M2). Samo body ze stopu magnezu również nie pozostaje w tyle z nowościami, gdyż upakowano w nim sporo nowości i ciekawych rozwiązań...

Nowy AF

Nowy system AF to konstrukcja hybrydowa, oparta o detekcję kontrastu oraz aż 399 punktów fazowego pomiaru ostrości (dla APS-C ilość ta zmniejsza się do 357 punktów do fazowego pomiaru i 25 punktów do pomiaru kontrastu). To znakomity wynik i jak pokazuje powyższe zestawienie ok. 10 % tych punktów znajduje się poza centralną częścią matrycy a nawet poza kadrem APS-C! To niezły wynik na tle konkurencji. Jak twierdzi producent pomiar ostrości będzie do 40% szybszy niż w poprzednim modelu α7R.

nowy Sony A7 mark II


Stabilizacja
Aparat posiada system wydajnej 5-osiowej stabilizacji obrazu zapożyczony z modelu α7 II, który mierzony wg standardów CIPA (z obiektywem Sonnar T* FE 55 mm F1.8 ZA) pozwala zredukować drgania o wartość  4.5 EV. Jest to o tyle istotne, że umożliwia nie tylko znaczącą poprawę jakości zdjęć, filmów oraz obrazu z wizjera i ekranu LCD, ale również dobrą współpracę z obiektywami nie wyposażonymi w stabilizację (np. większość obiektywów z bagnetem Sony A).

Migawka
Model α7R II ma nową i jak deklaruje producent bardzo wytrzymałą migawkę (trwałość około 500.000 cykli), której konstrukcja dodatkowo o ok. 50% zmniejsza wibracje w porównaniu do swojego poprzednika. Dodatkowo można ustawić tryb fotografowania cichego, co pozwala wykonać zdjęcie całkowicie bez hałasu...


Filmowanie
Aparat został wyposażony w możliwość nagrywania filmów w jakości 4K (3840 x 2160 QFHD) oraz w trybie Super 35mm a także w trybie pełnoekranowym.

W trybie Super 35 mm aparat zbiera informacje z około 1,8x razy więcej pikseli niż w trybie 4K, co wg producenta skutkuje minimalizacją efektu mory i „schodków" na końcowym materiale.

W trybie pełnoekranowym, α7R II wykorzystuje całą szerokość czujnika 4K do nagrywania i jest to pierwszy na świecie pełnoklatkowy aparat cyfrowy, który może wykorzystywać pełną klatkę do nagrywania video 4K. Dodatkowo kamera wykorzystuje zaawansowany kodek XAVC S7 podczas filmowania, który pozwala nagrywać materiał  4K (3,840 x 2,160) w formatach: 30p/100 Mbps, 30p/60 Mbps, 24p/100 Mbps, 24p/60 Mbps, natomiast fullHD (1,920 x 1,080) w formatach 60p/50 Mbps, 30p/50 Mbps, 24p/50 Mbps.

nowy Sony A7 mark II


Sony α7R II będzie dostępny w sierpniu za około 3200 dolarów.

źródło: www.sony.net

2015-06-11 Archiwalne 0

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj