Nowe obiektywy G z mocowaniem do Sony E

Nowe obiektywy G z mocowaniem do Sony E

 

 

W ramach nowej serii G Master Sony pokazał 3 nowe obiektywy z mocowaniem typu E, dedykowanych do modeli z matrycą pełnoklatkową:

  • standardowy zoom 24-70 mm ze stałą maksymalną przysłoną f/2,8,
  • stałoogniskową portretówkę 85 mm f/1,4
  • zmiennoogniskowy tele 70-200 mm ze stałą maksymalną przysłoną f/2,8.

 

Nowy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy FE 24-70 mm f/2,8 GM


sony G 24-70

Nowy obiektyw FE 24-70mm f/2,8 został wyposażony w 3 soczewki asferyczne, w tym jeden nowy element XA (extreme aspherical), mający za zadanie redukować aberrację i zapewnić wysoką rozdzielczość oraz soczewki ED (Extra-low-Dispersion) i Super ED minimalizujące aberrację chromatyczną oraz optymalizujące rozdzielczość i efekt bokeh. Na poprawę jakości obrazu będą miały również wpływ: 9-listkowa przysłona oraz powłoka Nano AR, redukująca odbłyski, poprawiająca kontrast i ostrość obrazu. Obiektyw został wyposażony w silnik SSM (Super Sonic wave Motor) z bezpośrednim napędem, co pozwoli cicho i płynnie ustawiać AF (ważne szczególnie przy nagrywaniu filmów). Konstrukcja jest odporna na pył i wilgoć.

Nowy zoom będzie dostępny w Europie w marcu w cenie ok. 2 400 euro.

 

Nowy teleobiektyw stałoogniskowy FE 85 mm f/1,4 GM


sony G 85/1.4

Na układ optyczny tego instrumentu składa się nowa soczewka XA (extreme aspherical) oraz 3 elementy ED. Obiektyw wyposażony jest w 11-listkową przysłonę kołową a elementy optyczne pokryte zostały powłoką Nano AR, która pomaga redukować odblaski i flary. Obiektyw został wyposażony w pierścieniowy silnik SSM a płynną kontrolę ostrości zapewniają dwa czujniki położenia. Nowa portretówka jest odporna na pył i wilgoć.

Ten model będzie dostępny w Europie w marcu 2016 r., w cenie ok. 2 000 euro.

 

Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70-200 mm f/2,8 GM OSS


sony G 70-200/2.8

Nowy tele pokrywa bardzo popularny zakres ogniskowych od 70 do 200 mm, zapewnia stałe światło f/2.8 w całym zakresie oraz wyposażony jest w system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot, co będzie miało znaczenie przede wszystkim w przypadku fotografii sportowej i przyrodniczej. Na układ optyczny składają się 3 zaawansowane soczewki XA, Super ED i ED, a także powłoka Nano AR. To pierwszy zmiennoogniskowy obiektyw systemu α, który wyposażono w „szybujący” (tak to określa producent) mechanizm ustawiania ostrości, dzięki czemu jego minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 0,96 metra, a automatyka ostrości działa zarówno w czasie robienia zdjęć, jak przy nagrywaniu filmów. Obiektyw wyposażony jest w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe, które pozwalają na szybkie przemieszczanie dużych elementów optycznych. Teleobiektyw jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Dla tego modelu zaprezentowano także dwa nowe, kompaktowe telekonwertery 1,4x i 2x, które umożliwiają dodatkowe zwiększenie jego zasięgu.

Obiektyw będzie można kupić w Europie w maju 2016 r. Cena nie jest jeszcze znana.

 

źródło: www.sony.pl

 

Zobacz także:

sony a6300 - premiera

------------------------------------------------------ REKLAMA --------------------------------------------------------

NOTOPSTRYK

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sony a6000 test

2016-02-04 Archiwalne 3

3 Komentarze do artykułów

  • Old-Foto

    Old-Foto 2016-02-04

    Myślę, że chętni się znajdą, bo nie zapominajcie droga młodzieży, że Sony to dawna Minolta i szkła robić potrafią!
  • Gregory Peck

    Gregory Peck 2016-02-04

    Dajcie spokój z tym zachwalaniem szkiełek za 10 kzł! Za taką kasę to szkła powinny bronić się same, ale użytkownicy Sony i tak tego nie zrozumieją i grzecznie zapłacą...
  • Falubaz ZG

    Falubaz ZG 2016-02-04

    Nooooooooooo! Teraz to pojechali z ceną! Są drożsi nawet od zeissów do tego samego systemu!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj